خانه / آشپزی / طرز تهیه سالاد تابستانی سبزیجات
loading...

طرز تهیه سالاد تابستانی سبزیجات

طرز تهیه سالاد تابستانی سبزیجات و طرز تهیه سالاد گرداوری شد

طرز تهیه سالاد تابستانی سبزیجات

 

سالادهای تابستانی در تعداد بسیار زیادی وجود دارند که هریک از آنها به منطقه ی خاصی نیز تعلق دارد ، اما در بین این سالادها یکی از بی نظیرترین آنها در خصوص سالاد تابستانی سبزیجات می باشد. سبزیجات معمولا آب اضافی در داخل خود دارند که در نهایت پس از مصرف این آب را به روده های ما نیز منتقل خواهند کرد. به چنین ترتیبی از یبوست و مشکلات گوارشی ناشی از کم آبی جلوگیری می نمایند. مشکلی که اغلب افراد در طول تابستان با آن مواجه هستند.

برای تهیه سالاد تابستانی سبزیجات به یک سری از سبزیجات خوشمزه و تازه برای داخل و تزیینات روی سالاد خود نیاز دارید. می می توانید از خیار ( به صورت قطعه قطعه شده در حدود یک فنجان ) ، پیاز ( به صورت خرد شده با چاقو در حدود یک فنجان) ، هویج ( تازه و شیرین به صورت رنده شده در حدود یک فنجان) ، قارچ های بزرگ ( خرد شده در قطعات بزرگ در حدود یک فنجان ) ، برگ کرفس ( چهار عدد و خرد شده) ، گل کلم ( پنج عدد و خرد شده) ، گوجه فرنگی ( به میزان لازم) ، برگ های تربچه ( به صورت خرد شده) و در نهایت شاهی یا جعفری خرد شده.

همانطور که مشاهده می کنید بیشتر سبزیجات موجود در سالاد تابستانی از قبل به صورت خرد شده در آمده و در زمان خوردن بسیار شیک در داخل دهان شما جای می گیرند. البته برای تهیه ی سالاد سبزیجات برای پیشگیری از بیماری های مربوطه ، نیاز است تا در ابتدا به خوبی پاک و سپس شستشو و ضد عفونی نمایید. در زمان قطعه کردن سبزیجات سعی کنید تا برش های شما به یک اندازه باشد و از بزرگ و کوچک بودن آن جدا خودداری کنید ، زیرا ظاهر نازیبایی به سالاد تابستانی شما می بخشد.

سسی که در کنار سالاد تابستانی سبزیجات سرو می شود با طعم نسبتا شیرین و ترشی همراه می باشد. زیرا در این سس در کنار ماست ، عسل وجود دارد ، همچنین آب لیموی تازه به همراه سرکه از نوع سیب نیز به آن اضافه خواهد شد. علاوه بر آن می توانید از نمک و فلفل و کمی روغن زیتون نیز برای طعم دار شدن استفاده کنید. مهم ترین نکته حضور سیر به همراه تربچه به صورت خرد شده و ریز در داخل این سس می باشد که می تواند ظاهر و طعمی بی نظیر به سس ببخشد. سالاد تابستانی سبزیجات معمولا به صورت کاملا سرد سرو خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید: سالاد پاستا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.