خانه / زناشویی / خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی

خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی

در این مطلب در مورد خونریزی و پارگی پرده بکارت و خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی توضیح داده میشود

خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی

 

فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری، اسب سواری، ژیمناستیک و  حرکات رقص، به خصوص  از طریق کشش تامپون میتواند باعث پارگی پرده بکارت شود.البته، پرده بکارت همچنین می تواند بدون هیچ دلیل قطعی حتی قبل از مقاربت هم پاره شود .

 

خونریزی پرده بکارت حین مقاربت جنسی

پرده بکارت بافت نازک و غشاء مانندیست که مهبل (واژن) خود را پوشش می دهد. اگر این بافت هنوز دست نخورده باشددر اولین بار رابطه جنسی، آن موظف است در طول نفوذ به پاره. این پاره شدن پرده بکارت اغلب به خونریزی و همچنین درد منجر می شود.در اغلب موارد، پرده بکارت خونریزی در حین مقاربت برای اولین بار است دلیلی برای نگرانی نیست.

به غیر از پاره شدن پرده بکارت، در حین مقاربت جنسی، می تواند دلایل دیگری هم  وجود داشته باشد. یکی پارگی کوچک اطراف واژن، برای مثال، می تواند یکی از دلایل باشد. حدود یک تا سه روز بعد از رابطه جنسی پارگی زخم میتواند التیام یابد. باید مراقب بود، سعی کنید با استفاده از روان کننده های سیلیکونی برای کاهش اصطکاک که شانس پارگی را کاهش دهد و در نتیجه جلوگیری از خونریزی بیشترشود. خونریزی در حین و یا پس از مقاربت می تواند نشانه برخی از عفونت جنسی (مقاربتی) که باعث التهاب یا التهاب اندام های تناسلی ست .خونریزی ناشی از STI،  ممکن است در یک رابطه جنسی رخ دهد.

خونریزی در حین نزدیکی جنسب می تواند بعد از هیسترکتومی با توجه به عللی مانند عفونت دستگاه ادراری رخ دهد.  خونریزی در حین مقاربت جنسی در زمان حاملگی ممکن است به دلیل گردن رحم حساس و لطیف رخ دهد. همچنین، گاهی اوقات، خونریزی در حین و پس از مقاربت ممکن است بدلیل دوره قاعدگی بعد و قبل ان رخ دهد.گاهی اوقات، در آخرین روز از دوره قاعدگی و پریود  خود، اگر شما در مقاربت جنسی درگیرهستید، ممکن است خونریزی ببینید.خونریزی در حین و یا در برخی موارد پس از مقاربت، ممکن است به علت رشد خوش خیم در رحم باشد. بنابراین مهم است که شما هر نوع خونریزی واژینال را به اطلاع پزشکتان برسانید. زیرا که فیبروئید و پولیپ نمی تواند خود به خود تشخیص داده شود.

 

خونریزی پرده بکارت چقدر است؟

سوالات مربوط به خونریزی  در طول ازاله و پارگی بکارت کاملا رایج هستند. با این حال؛ هیچ مقدار خاص و مشخصی  از خونریزی که قرار است در اولین تجربه جنسی شما  رخ دهد وجود ندارد.

معمولا پس از پارگی پرده بکارت خونریزی کم و بیش شدیدی ایجاد می شود.لازم است این خون را از خون قاعدگی تمیز دهیم.خون قاعدگی دارای فیبرینوژن کمتر است، لذا دیرتر لخته شده و سلول های واژینال در آن بسیار زیاد است در حالی که خون حاصل از پرده بکارت سریعتر لخته شده و حاوی مقادیر کمی سلول واژینال است. لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود.بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می شوند.
در بسیاری از موارد، مقدار کمی از لکه بینی، که در آن زنان متوجه چند قطره خون بر روی دستمال  خود و یا در دستمال کاغذی وجود دارد هیچ خونریزی شدیدی  را تجربه نمیکنند، اگر خونریزی به اندازه کافی سنگین وباعث خیس خوردن کل نوار بهداشتی شود با یک پزشک صحبت کنید.

 

چه مدت خونریزی پاره شدن پرده بکارت طول میکشد؟

پس از نزدیکی، به یاد داشته باشید  هیچ زمان خاصی برای خونریزی وجود ندارد. خونریزی می تواند بین پنج تا ده دقیقه و چند ساعت متغیر باشد.

 

بهترین نکات درمان خونریزی پرده بکارت

هنگامی که یک پرده بکارت یا پرده مهبل پاره شده باشد هیچ راهی برای درمان و یا ترمیم  آن وجود ندارد. در بسیاری از موارد شما لازم نیست  کاری برای جلوگیری از خونریزی انجام دهید.با این حال، اگر خونریزی بیش از حد سنگین است میتوانید از کمپرس یخ درناحیه واژن استفاده کنید.تا زمانیکه زخم التیام یابد بهتراست ازهرگونه نزدیکی جنسی پرهیز شود.در صورتی که خونریزی بیش از حد است و باعث ناراحتی، ضعف یا سرگیجه،شده سریعا  باپزشکتان مشورت کنید.

با این حال، یافته های اخیر نشان داده اند که بسیاری از تمرینات فیزیکی شدید مانند اسب سواری، شنا، دوچرخه سواری، جهش،می تواند باعث پاره شدن پرده ی بکارت شود.

 

علل خونریزی پرده بکارت چیست؟

خونریزی ممکن است هنگامی که پرده بکارت پاره شود رخ دهد.این معمولا در طول اولین مقاربت جنسی اتفاق می افتد، زمانی که نفوذ رخ می دهد. در طی اولین مقاربت دخول، پرده بکارت به طور کلی و تحت فشار در داخل، به سمت داخل به واژن پاره میشود. مقدار خونریزی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در حالی که برخی ممکن است پرده ی بکارت ضخیم تر و خونریزی بیشتر، برخی ممکن است پرده بکارت نازک تر، که باعث خونریزی کمتری داشته باشد.

نیروی نفوذ الت تناسلی نیز باعث تفاوت در میزان خونریزی میشود. علاوه بر این، نیروی بیشتری نیز ممکن است منجر به آسیب بافت های اطراف در مهبل (واژن)، که منجر به خونریزی سنگین تر شود.اگر در اولین مقاربت  ناراحتی خفیف و درد ایجادشود دلیلی برای نگرانی نیست. گاهی  فقط چند قطره که خود به خود متوقف در چنددقیقه بعد میشود.

 

داروهای خانگی برای خونریزی پرده بکارت

هیچ راه حل واقعی برای جلوگیری از خونریزی اولین بار پرده بکارت وجود ندارد.با این حال، شما ممکن است استفاده از روان کننده های  تجاری دراولین بار مقاربت است.و همچنین اجتناب از مقاربت مکرر (بیش از یک بار) در یک روز.

 

انواع و تصویر پرده بکارت

خونریزی و پارگی پرده بکارت

انواع و تصویر پرده بکارت

 

بسیار مهم است که بدانید بدنتان به چه شکلی است. البته در مورد شکل یا رنگ اندام جنسی تان نگران نباشید. بعضی ها تیره اند، بعضی روشن، بعضی کوچکند، بعضی بزرگ. اما غیر عادی نیستند. در نظر داشته باشید که هیچ واژنی دقیقا شبیه آن دیگری نیست.اندازه و شکل این سوراخ از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. انواع رایج پرده بکارت عبارتند از:

 

پرده بکارت حلقوی و ارتجاعی

 

حلقوی:

پرده بکارت حلقوی

در این نوع، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند.
حلقوی (قابل اتساع و غیر قابل اتساع)- در این نوع، پرده بکارت به شکل حلقه‌ای پیرامون ورودی مهبل را پوشانده‌است. پرده حلقوی قابل اتساع با آمیزش جنسی پاره نمی‌شود.

ارتجاعی:

پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلی مرد، پاره نمی شود یا به طور جزئی پاره می شود و هیچ خونریزی ندارد.

دو سوراخی یا تیغه ای:

پرده بکارت دو سوراخی یا تیغه ای

پرده ای که یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد.

غربالی (سوراخ سوراخ):

پرده بکارت غربالی (سوراخ سوراخ)

این پرده به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده اما سطح آن سوراخ سوراخ است.در پرده دندانه دار حفره وسط پرده یک حفره گرد با لبه های مضرس می باشد. در واقع تفاوت این نوع پرده با پرده حلقوی یا گرد فقط در مضرس یا هفت و هشتی بودن لبه های حفره می باشد.

مسدود:

پرده بکارت مسدود

این نوع پرده هیچ سوراخی ندارد و کاملا مسدود است.
بعضی ها مادرزاد پرده بکارت ندارند، بعضی دیگر پرده بکارتشان بدون سوراخ است، درحالیکه برخی دیگر پرده های بسیار ضخیمی دارند که ممکن است برای پاره کردن آن، کمک پزشک مورد نیاز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسی جلوگیری شود، این شیوه را بریدن پرده می نامند.طی اولین دخول، پرده بکارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم می شود، غالبا تا زمانی که زن، نوزادی به دنیا بیاورد باقیمانده پرده در دهانه واژن وجود خواهد داشت.

 

برای دانلود کتاب پرده بکارت روی تصویر زیر کلیک کنید

دانلود کتاب پرده بکارت

loading...

160 نظر

 1. سلام جواب منو بدید دیگ وایییی دلم داره جوش میزنه

 2. سلام ادمین ببخشید با من بودید گفتین پردتون پاره نشده یا احتمالش کمه؟؟؟ تورو خدا جوابمو بده.اگه با من بودی مرســـــی ممنونم ازت انشالله هرچی از خدا میخوایو بهت بده.یعنی خدایی نکرده اگه کمی پاره شده زبونم لال.خخخ.شب زفاف معلومه؟؟؟خونریزی دارم؟؟یعنی مشکلی ندارم؟؟خیالم راحت باشه؟؟؟ممنونت میشم اگه جوابمو بدی.دارم از استرس و ترس میمیرم

 3. سلام ادمین تو با من بودی گفتی پردت پاره نشده یا احتمالش کمه؟؟مرســـی ممنونم ازت انشالله هرچی از خدا میخوایو بهت بده خیالمو راحت کردی.یعنی اگه کمی پاره شده باشه خدایی نکرده زبونم لال خخخ.معلومه؟؟یعنی شب عروسی مشکلی ندارم؟؟خیالم راحت باشه که دیگه پردم سالمه؟؟؟ممنونت میشم اگه جواب بدی.

 4. من با دختری که دوستش دارم میخواهم عروسی کنم نزدیکی کردم که به اسانی دخول صورت گرفت که حتی دو انگشت ام وارد کردم مانع پیش نیامد لطفاً جواب بدهید میگد که من قبلاً با کسی نزدیکی نداشته ام لطفاً جواب بدهید.

  • واقعا که

  • سلام دوست عزیزم. طبق تجربه ای ک دارم اگه دخول به اسونی صورت گرفته و هیچ احساس تنگ بودن واژن طرفت را احساس نکردی مطمئن باش که نزدیکی داشته قبلا موفق باشید

 5. سلام من ۱۷سالمهـ حدودا سه سال پیش یه شب نزدیکای واژنم احساس خارش کردم دقیق یادم نمیاد کجاش بود بعد خاروندمش چند دقیقه بعد که رفتم دستشویی همراه با ادرامـ خون اومد در ضمن اون موقع هنوز پریود نشده بودم میخواستم ببینم ممکنه مشکلی واسه پردم پیش اومده باشه؟؟؟؟؟؟؟

 6. سلام خانم دکتر ممنون از پاسختون
  خواهش میکنم نظرات بی اساس رو تایید نکنید من از شما که متخصص هستید پرسیدم چرا یک نفر که چیزی نمیدونه با قاطعیت به من جواب میده که پردم پاره شده؟
  ز وقتی پاسختون و کامنت اون شخص رو دیدم همشش دارم میلرزم کااش اون ززمان میفهمیدم که باایندم چیار میکنم
  دکتر متوجه نشدم منظورتون از بسیار کم چیه پارگی بسیار کم یا احتمال پارگی بسیار کم؟
  من متاسفانه امکان مراجعه به ماما ندارم ولی نمیخوام تا زمانی که میرم پیش ماما زندگیم با ترس و اضطراب بگذره
  خواهش میکنم به این چند تا سوال من جواب بدین
  1-چند دوصد احتمال داره پرده من پاره شده باشه؟فکر میکنید در شب زفاف من حونریزی داشته باشم؟
  البته من نوع پرده امو نمیدونم شما فکر کنید که حلقوی نباشه!
  2-اگر خدای نکرده پرده من پاره شده باشه اگر همسر ایندم از من گواهی سلامت بخواد مینویسه این به دلیل رابطه داشتنه؟در صورتی که هرگز چنین نبوده
  3-ایا ممکنه در حالت کلی وقتی خودمون به نوار فشار میاریم یعنی پاهامونو بهم فشار میدیم یا حتی وقتی که روی صندلی سفت نشستیم و به نوار فشار میاد نوار وارد واژن بشه و پرده رو پاره کنه؟اصلا ممکنه؟
  4-من خیلی وقت پیش این کارو میکردم و واقعا نمیدونستم این چه گناه کبیره ایه و دارم با آیندم بازی میکنم من پتو یا هرچیزنرمی رو لای پام فشار میدادم و یکی دوبار هنگام مریضی روز های اخر اینکارو کردم این فشار باعث فرو رفتن نوار به واژن که نمیشه؟من معمولا از روز چهارم دیگه عصر ها خونریزی ندارم و گاهی نوار نمیذارم یکبار بعد اینکه پاهامو به پتو فشار دادم بعدش دیدم شرتم خونیه حالا نمیدونم اون خون ادامه ی خون قاعدگیه یا خون از دست دادن بکات؟و وقتی هم که از روی نوار اینکارو میکردم تا اونجایی که یادمه همون لحظه خونریزی نداشتم و بعد که میرفتم دستشویی میدیدم خون زیادی ازم خارج میشه ولی نمیدونم که این مربوط به قاعدگیه یا از دست دادن بکارت؟
  خانم دکتر خواهش میکنم جواب بدین زندگیم سیاه شده تورو حدا نجاتم بدین

 7. ممنون از نظرتون
  خواهش میکنم نظرات بی اساس رو تایید نکنید وقتی یه ادم بی فرفهنگ با قاطعیت نظر منو جواب میده و میگه پاره شده من از یه متخصص پرسیدم که شما باشید این جور نظرات فقط استرسمو بیشتر میکنن
  ادمین محترم از وقتی جرابتون رو خوندم هی دارم میلرزم
  کاش اون موقع هم عقلم میکشید که بفهمم دارم چیکار میکنم و حالا اینطور آینده ام تباه نشه حیف که بچه بودم و حتی اسم اینکارو نمیدونستم و نمیدونستم چه گناه کبیره ای هست
  حالا ازتون خواهش میکنم به این نظر من جواب بدین اینکه چند درصد احتمال داره پاره شده باشه؟یعنی ممکنه نوار بهداشتی
  وقتی بهش فشار وارد میشه وارد واژن بشه؟خواهش میکنم بگید امکانش هست که نوار باعث پارگی بکارت بشه؟
  یادمه یک بار هم اینکارو کردم و بعدش خون دیدم اما توی روز های اخر پریودم بود ولی چون روز های اخر دیگه من خونریزی قاعدگی نداشتم نوار نمیذاشتم و دو سه باری که نوار بود همون لحظه خون نمیدیدم میرفتم دسشویی و میدیدم خون زیادی ازم میاد اما خوب توی روز های اخر من زیاد خونربزی ندارم حالا میحوام ببینم که با توجه به اینکه همون لحظه من خون نمیدیدم چند درصد احتمالا داره که حدای نکرده من پرده امو از دست داده باشم؟من امکان رفتن به دکتر رو ندارم و نمیتونم که سال های طولانی با این ترس و استرس زندگی کنم خواهش میکنم جواب این سوالامو بدین
  معذرت میحوام از طرح این سوالا و پیشاپیش مرسی از جوابتون

 8. سلام.من با دوست دخترم رابطه داشتم نکردم تو فقط روش‌مالیدم مثل اینکه بعد از دو سه ساعتی چند قطره خون ازش اومده حالا خواستم ببسنم امکان داره پرده بکارتش آسیب دیده باشه؟؟؟
  توروخدا جواب بدید ادمین محترم🙁

 9. سلام ی سوال داشتم میبخشید من با نامزدم ی رابطه ای انجام دادیم اما دخول صورت نگرفت اما خب من خونریزی داشتم و خون کاملا تیره تیره بود وخعلی غلیظ بود
  همچنین بگم روز قبلش دوران قاعدگیم تموم شده بود .حالا میخاسم بدونم این خونی ک اومده مربوط ب پارگی بکارت یا مربوط ب عادت ماهانس؟

 10. لام ادمین محترم خواهش میکنم جواب بدین
  این مسیله خیلی برام حیاتیه و ماه هاست از دستش خواب ندارم
  ایا خودارضایی مالشی باعث پاره شدن بکارت میشه؟
  بعضی وقتا از داخل شرت ولی اکثرا از خارج شرت و حتی شلوار این کارو میکردم با قرار دادن پتو…بچه بودم نمیدونستم حتی اسم این کار چیه
  یادمه یکی دوباری که این کارو موقع پریود انجام دادم با اینکه اون لحظه خونریزی قاعدگی نداشتم اما باز خونریزی شروع میشد این اتفاق دو سه بار افتاد
  گاهی ام از پتو استفاده نمیکردم و پاهامو به هم فشار میدادم ایا تو دوران پریود که من اینکارو میکردم ممکنه نوار رفته باشه داخل واژن؟چون پریود هم بودم نمیدونستم خون پریوده یا پارگی بکارت من خیلی میترسم نوروخدا جواب منو بدین ممنون میشم خواهش میکنم

 11. سلام خسته من یه سوالی داشتم من یه چند روزیه ک عروسی کردیم ولی هر کاری کردیم پرده بکارت پاره نشد به نظرتون علتش چی میتونه باشه…اگه میشه راهنمایی کنید

 12. سلام خسته من یه سوالی داشتم من یه چند روزیه ک عروسی کردیم ولی هر چی تلاش کردیم نتونسیم کاری بکنیم ک پرده پاره بشه به نظرتون علتش چی میتونه باشه…اگه میشه راهنمایی کنید

 13. سلام خسته من یه سوالی داشتم من یه چند روزیه ک عروسی کردیم ولی هر چی تلاش کردیم نتونسیم کاری بکنیم ک پرده پاره بشه به نظرتون علتش چی میتونه باشه

 14. ببخشید چنان استرس داشتم سلاااام نکردم ببخشید سلااااام