خانه / زناشویی / خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی

خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی

در این مطلب در مورد خونریزی و پارگی پرده بکارت و خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی توضیح داده میشود

خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی

 

فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری، اسب سواری، ژیمناستیک و  حرکات رقص، به خصوص  از طریق کشش تامپون میتواند باعث پارگی پرده بکارت شود.البته، پرده بکارت همچنین می تواند بدون هیچ دلیل قطعی حتی قبل از مقاربت هم پاره شود .

 

خونریزی پرده بکارت حین مقاربت جنسی

پرده بکارت بافت نازک و غشاء مانندیست که مهبل (واژن) خود را پوشش می دهد. اگر این بافت هنوز دست نخورده باشددر اولین بار رابطه جنسی، آن موظف است در طول نفوذ به پاره. این پاره شدن پرده بکارت اغلب به خونریزی و همچنین درد منجر می شود.در اغلب موارد، پرده بکارت خونریزی در حین مقاربت برای اولین بار است دلیلی برای نگرانی نیست.

به غیر از پاره شدن پرده بکارت، در حین مقاربت جنسی، می تواند دلایل دیگری هم  وجود داشته باشد. یکی پارگی کوچک اطراف واژن، برای مثال، می تواند یکی از دلایل باشد. حدود یک تا سه روز بعد از رابطه جنسی پارگی زخم میتواند التیام یابد. باید مراقب بود، سعی کنید با استفاده از روان کننده های سیلیکونی برای کاهش اصطکاک که شانس پارگی را کاهش دهد و در نتیجه جلوگیری از خونریزی بیشترشود. خونریزی در حین و یا پس از مقاربت می تواند نشانه برخی از عفونت جنسی (مقاربتی) که باعث التهاب یا التهاب اندام های تناسلی ست .خونریزی ناشی از STI،  ممکن است در یک رابطه جنسی رخ دهد.

خونریزی در حین نزدیکی جنسب می تواند بعد از هیسترکتومی با توجه به عللی مانند عفونت دستگاه ادراری رخ دهد.  خونریزی در حین مقاربت جنسی در زمان حاملگی ممکن است به دلیل گردن رحم حساس و لطیف رخ دهد. همچنین، گاهی اوقات، خونریزی در حین و پس از مقاربت ممکن است بدلیل دوره قاعدگی بعد و قبل ان رخ دهد.گاهی اوقات، در آخرین روز از دوره قاعدگی و پریود  خود، اگر شما در مقاربت جنسی درگیرهستید، ممکن است خونریزی ببینید.خونریزی در حین و یا در برخی موارد پس از مقاربت، ممکن است به علت رشد خوش خیم در رحم باشد. بنابراین مهم است که شما هر نوع خونریزی واژینال را به اطلاع پزشکتان برسانید. زیرا که فیبروئید و پولیپ نمی تواند خود به خود تشخیص داده شود.

 

خونریزی پرده بکارت چقدر است؟

سوالات مربوط به خونریزی  در طول ازاله و پارگی بکارت کاملا رایج هستند. با این حال؛ هیچ مقدار خاص و مشخصی  از خونریزی که قرار است در اولین تجربه جنسی شما  رخ دهد وجود ندارد.

معمولا پس از پارگی پرده بکارت خونریزی کم و بیش شدیدی ایجاد می شود.لازم است این خون را از خون قاعدگی تمیز دهیم.خون قاعدگی دارای فیبرینوژن کمتر است، لذا دیرتر لخته شده و سلول های واژینال در آن بسیار زیاد است در حالی که خون حاصل از پرده بکارت سریعتر لخته شده و حاوی مقادیر کمی سلول واژینال است. لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود.بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می شوند.
در بسیاری از موارد، مقدار کمی از لکه بینی، که در آن زنان متوجه چند قطره خون بر روی دستمال  خود و یا در دستمال کاغذی وجود دارد هیچ خونریزی شدیدی  را تجربه نمیکنند، اگر خونریزی به اندازه کافی سنگین وباعث خیس خوردن کل نوار بهداشتی شود با یک پزشک صحبت کنید.

 

چه مدت خونریزی پاره شدن پرده بکارت طول میکشد؟

پس از نزدیکی، به یاد داشته باشید  هیچ زمان خاصی برای خونریزی وجود ندارد. خونریزی می تواند بین پنج تا ده دقیقه و چند ساعت متغیر باشد.

 

بهترین نکات درمان خونریزی پرده بکارت

هنگامی که یک پرده بکارت یا پرده مهبل پاره شده باشد هیچ راهی برای درمان و یا ترمیم  آن وجود ندارد. در بسیاری از موارد شما لازم نیست  کاری برای جلوگیری از خونریزی انجام دهید.با این حال، اگر خونریزی بیش از حد سنگین است میتوانید از کمپرس یخ درناحیه واژن استفاده کنید.تا زمانیکه زخم التیام یابد بهتراست ازهرگونه نزدیکی جنسی پرهیز شود.در صورتی که خونریزی بیش از حد است و باعث ناراحتی، ضعف یا سرگیجه،شده سریعا  باپزشکتان مشورت کنید.

با این حال، یافته های اخیر نشان داده اند که بسیاری از تمرینات فیزیکی شدید مانند اسب سواری، شنا، دوچرخه سواری، جهش،می تواند باعث پاره شدن پرده ی بکارت شود.

 

علل خونریزی پرده بکارت چیست؟

خونریزی ممکن است هنگامی که پرده بکارت پاره شود رخ دهد.این معمولا در طول اولین مقاربت جنسی اتفاق می افتد، زمانی که نفوذ رخ می دهد. در طی اولین مقاربت دخول، پرده بکارت به طور کلی و تحت فشار در داخل، به سمت داخل به واژن پاره میشود. مقدار خونریزی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در حالی که برخی ممکن است پرده ی بکارت ضخیم تر و خونریزی بیشتر، برخی ممکن است پرده بکارت نازک تر، که باعث خونریزی کمتری داشته باشد.

نیروی نفوذ الت تناسلی نیز باعث تفاوت در میزان خونریزی میشود. علاوه بر این، نیروی بیشتری نیز ممکن است منجر به آسیب بافت های اطراف در مهبل (واژن)، که منجر به خونریزی سنگین تر شود.اگر در اولین مقاربت  ناراحتی خفیف و درد ایجادشود دلیلی برای نگرانی نیست. گاهی  فقط چند قطره که خود به خود متوقف در چنددقیقه بعد میشود.

 

داروهای خانگی برای خونریزی پرده بکارت

هیچ راه حل واقعی برای جلوگیری از خونریزی اولین بار پرده بکارت وجود ندارد.با این حال، شما ممکن است استفاده از روان کننده های  تجاری دراولین بار مقاربت است.و همچنین اجتناب از مقاربت مکرر (بیش از یک بار) در یک روز.

 

انواع و تصویر پرده بکارت

خونریزی و پارگی پرده بکارت

انواع و تصویر پرده بکارت

 

بسیار مهم است که بدانید بدنتان به چه شکلی است. البته در مورد شکل یا رنگ اندام جنسی تان نگران نباشید. بعضی ها تیره اند، بعضی روشن، بعضی کوچکند، بعضی بزرگ. اما غیر عادی نیستند. در نظر داشته باشید که هیچ واژنی دقیقا شبیه آن دیگری نیست.اندازه و شکل این سوراخ از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. انواع رایج پرده بکارت عبارتند از:

 

پرده بکارت حلقوی و ارتجاعی

 

حلقوی:

پرده بکارت حلقوی

در این نوع، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند.
حلقوی (قابل اتساع و غیر قابل اتساع)- در این نوع، پرده بکارت به شکل حلقه‌ای پیرامون ورودی مهبل را پوشانده‌است. پرده حلقوی قابل اتساع با آمیزش جنسی پاره نمی‌شود.

ارتجاعی:

پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلی مرد، پاره نمی شود یا به طور جزئی پاره می شود و هیچ خونریزی ندارد.

دو سوراخی یا تیغه ای:

پرده بکارت دو سوراخی یا تیغه ای

پرده ای که یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد.

غربالی (سوراخ سوراخ):

پرده بکارت غربالی (سوراخ سوراخ)

این پرده به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده اما سطح آن سوراخ سوراخ است.در پرده دندانه دار حفره وسط پرده یک حفره گرد با لبه های مضرس می باشد. در واقع تفاوت این نوع پرده با پرده حلقوی یا گرد فقط در مضرس یا هفت و هشتی بودن لبه های حفره می باشد.

مسدود:

پرده بکارت مسدود

این نوع پرده هیچ سوراخی ندارد و کاملا مسدود است.
بعضی ها مادرزاد پرده بکارت ندارند، بعضی دیگر پرده بکارتشان بدون سوراخ است، درحالیکه برخی دیگر پرده های بسیار ضخیمی دارند که ممکن است برای پاره کردن آن، کمک پزشک مورد نیاز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسی جلوگیری شود، این شیوه را بریدن پرده می نامند.طی اولین دخول، پرده بکارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم می شود، غالبا تا زمانی که زن، نوزادی به دنیا بیاورد باقیمانده پرده در دهانه واژن وجود خواهد داشت.

 

برای دانلود کتاب پرده بکارت روی تصویر زیر کلیک کنید

دانلود کتاب پرده بکارت

loading...

350 نظر

 1. توروخدا جون هرکس دوست دارید جواب منو بدید دارم از استرس میمیرم من وقتی کلاس پنجم و ششم بودم یکی دچکوبار انگشتمو کردم تو شرمگاهیم.و یه بارم یه چیزی رو ولی با دستمال داخل کردم ولی هیچ درد یا خونریزی چیزی نداشتم آیا احتمال داره پردم پاره شده تورو حضرت عباس جواب بدید نگران آیندمم آدمین تورو خدا جوابمو بده

  • با سلام

   بله احتمال اسیب دیدگی وجود داره که بستگی داره به میزان دخول انگشت و قطر انگشت و نوع پرده ! شما برای اطمینان خاطر معاینه بشید

 2. سلام ببخشبد من پریروز براثر اتفاق و یهویی تو رابطه پردم زده شد ایاعملی هس ک بعد ترمیم باعث بشه بخیه هامشخص نباشه هیچ پزشکی نتونه تشخیص بده

  • عزیزم ساراجون دکترای هستن که این کارو انجام میدن اما اگر برگه پزشگی قانونی شوهر اینده شما بخواد دکترپزشگی قانونی متوجه میشه حتی روزشم مشخص میکنه که شما چندماه پیش یاچندسال پیش رابطه داشتی وهیچ کاریش نمیشه کرد

 3. سلام.من الان تو دوران عقدم باهمسرم نزدیکی داشتم اولش که میخواست وارد کنه درد داشت اما بعد انگار از ی چیزی عبور میکرد و درد منم تموم میشد تا اخر رابطمون دردی نداشتم تا حالا هم خونریزی نداشنم احتمال داره پرده بدون خونریزی پاره بشه یا نوع پردم ارتجاعی باشه.اخه میترسم که همسرم بگه تو قبلا رابطه داشتی اما من قبل ازدواج نه رابطه داشتم نه حتی تا الان خونریزی ..فقط خونریزی مربوط به عادت ماهانه داشتم که اونم کم کمش چهار یا پنج روز بوده

 4. سلام.من الان تو دوران عقدم باهمسرم نزدیکی داشتم اولش که میخواست وارد کنه درد داشت اما بعد انگار از ی چیزی عبور میکرد و درد منم تموم میشد تا اخر رابطمون دردی نداشتم تا حالا هم خونریزی نداشنم احتمال داره پرده بدون خونریزی پاره بشه یا نوع پردم ارتجاعی باشه.اخه میترسم که همسرم بگه تو قبلا رابطه داشتی اما من قبل ازدواج نه رابطه داشتم نه حتی تا الان خونریزی ..فقط خونریزی مربوط به عادت ماهانه داشتم که اونم کم کمش چهار یا پنج روز بوده

 5. سلام من چند باری خود ارضایی کردم حالا که نگاه پردم میکنم دوتا سوراخ داره . یکی وسط یکی سمت چپ . آیا پردم پاره شده؟

 6. باسلام من بخاطرکنجکاوی زیادانگشتموازدوبندانگشت بیشترداخل فروکردم ولی هیچ خونی تابحال ندیدم بعدازچندماه نگرانی امدسراغم رفتم مامابهم گف پردت سالمه وازنوع سادست بهدازمعاینه ی دکتردچاروسواس فکری شدم وشکم برطرف نشدبه همین دلیل انگشتموتاسه بندانگشت فروکردم داخل تابلکه پردمواحساس کنم احساسشم کردم ولی بازهم هیچ خونی مشاهده نکردم مث دفعه ی قبل ایاممکنه پرده ی من که ازنوع ساده است وتابحال بهش ضربه نزدم فقط لمسش کردم پاره شده باشه بااینکه خونی ندیدم؟؟؟توروخداجواب بدین دچاروسواس فکری شدم

 7. سلام منم نامزدم با انگشت کرد داخل ولی خونی نیومد . ایا من پرده بکارتم سالمه؟؟؟

 8. سلام وفت بخیر من ب مدت 2سال توی ارایشگاه کار کردم و چون کارم زیادو سنگین بود تموم روز سرپا بودم ب دکتر ک مراجعه کردم برای پردم گفت ک افتادگی پرده داری این یعنی چی؟

 9. سلام خسته نباشید من یبار بار بانامزدم رابطه داشتم الت تناسلیشو داخل نکرد فقط روش بود ولی یک قطره خون اومد بنظرتون پاره شده خواهش میکنم جواب بدید خیلی نگرانم امکان داره پاره نشده باشه ؟

  • اره پاره شده.چون برا خود من هم این اتفاق افتاد.شما فکر میکنی وارد نشده.یک لحطف اشاره شده.

 10. سلام دوستان من پردم ارتجائ استش موقع اولین رابطم خون نیومد ولی بعد هشت ماه موقع نزدیکی خون دیدم وبعدش لک بینی داشتم چرا اینطوری شدم

 11. ببخشید من داشتم دوچرخه سواری میکردم یهو محکم خوردم به زین و خونریزی کردم
  چی شده؟میشه بگین

 12. سلام ببخشيد ي سوال داشتم فقط منتظر جوابتون هستم من در زمان پريودي دوست دخترم باهاش رابطه از جلو داشتم خودش اسرار كرد منم حرفي نزدم وقتي التمو تا ته فرو كردم فقط ي قطره خون بود ك نميدونم خون از پريوديش بود يا پرده ميشه كمك كنين؟

  • با سلام

   اگه باکره بودن ! از پرده بوده

  • عزیزم این دخترا خیلی زرنگن گذاشته وقتی پریود بوده بهت گفته بکن خون پرده بکارت قرمز قرمزه اما خون قاعدگی تقریبا نارنجی حالاباید خودت تشخیص بدی که خونش چه رنگ بوده

 13. سلام با اب بغل های چوچول افتاده شده چیکار کنم مثل اولش بشه

 14. سلام دوستانم تورو قران تورو حضرت عباس کمکم کنید راست بگید هرکی هم این تجربرو داشته ولی موفق شده حتما بگه من دستمو میزارم روی شرمگاهیم وونو مالش می دم عروسیم نز دیکه نگرانم تورو جونه عزیز ترین کست بدون نظر رد نکن هر چی بلدی بگو نظر شما مهمه به خدا ابروم در خطره کمکم کنید خواهش میکنم ترو قران کمکم کن نفسم هر چی بلدی بگو فقط بگو

 15. سلام من چن باری با دستم خودارضایی کردم ن اینکه انگشتمو وارد کنما فقط میمالوندم ک یبارش اصن بدون اینکه چیزی وارد کنم یکم بعدش خون دیدم و پریود شده بودم بعدا دگ همچین کاری نکردم الان نگاه میکنم نمیدونم و نمیتونم تشخیص بدم پردم کجاس و چجوریه از کجا بدونم سالمه نمیتونم ب کسی بگم و برم دکترخواهش میکنم جواب بدین

 16. سلام من چن باری با دستم خودارضایی کردم ن اینکه انگشتمو وارد کنما فقط میمالوندم ک یبارش اصن بدون اینکه چیزی وارد کنم یکم بعدش خون دیدم و پریود شده بودم بعدا دگ همچین کاری نکردم الان نگاه میکنم نمیدونم و نمیتونم تشخیص بدم پردم کجاس و چجوریه از کجا بدونم سالمه نمیتونم ب کسی بگم و برم دکترخواهش میکنم جواب بدین

 17. سلام من بعضی وقتا دستمو روی شرمگاهی میگزارم وان راغل غلک میدم ولی بیرون از سوراخ ایا ممکن است که پرده بکارتم پاره شده باشه توروخدا زودتر جواب بدید عروسیم نزدیکه

  • عزیزم ساراجون دکترای هستن که این کارو انجام میدن اما اگر برگه پزشگی قانونی شوهر اینده شما بخواد دکترپزشگی قانونی متوجه میشه حتی روزشم مشخص میکنه که شما چندماه پیش یاچندسال پیش رابطه داشتی وهیچ کاریش نمیشه کرد

 18. سلام من با نامزدم رابطه داشتم
  اما هیچ خونی نیومد
  رفتم دکتر گفت بعد از رابطه نمیشه نوع پرده رو تشخیص داد
  چطور میتونم مطمئن شم
  لطفا جواب بدید

 19. سلام وخسته نباشيد
  بعد از پارگي پرده بكارت خونريزي خيلي شديدي داشتم تا يك هفته ولخته هاي بسيار بزرگ و همينطور درد شديد اما قبل از پارگي به پزشك مراجعه نكرده بودم تا مدل پرده ام رو بدونم فقط زمانهاي قاعدگي قبل از پارگي درد شديد با خونريزي كم و با فاصله هاي ٤ ماه اما بعد از پارگي در زمان هاي دقيق قاعدگي صورت ميگيره اما با درد شديد
  ميخوام بدونم ميتونم بفهمم پرده بكارتم از چه مدلي بوده؟
  سپاسگزارم

 20. سلام، نامزدم چندبار انگشتشو گذاشت روی واژگانم وفشار داد ،احساس درد شدیدی داشتم اما داخل نرفت حتی به اندازه یک بند انگشت، ولی دردو سوزش شدید داشتم ولی خونی نیومد، حالا شما بگید بکارت من ازبین رفته؟ لطفا لطفا جواب بدید

 21. سلام من ۱۷سالمه یه چند باریی خود ارضایی کردم اول ها با مالش بود وروزی سه بارم می رسید ولیی بعد کم تر شد مثلا ماهیی یک بار یا دوماه یک بار ولیی جدیدنن یک ماهیی میشه با دسته برسمم این کارو می کنم اابته اولش کمی خیسش می کنم بعد می مالونم بهش اینم بگم من اصلا انگشت یا همون دسته برسو نکردم داخل می ترسمم باکره نباشممم تروخدا کمک کنید البته می خوام برم دکتر زنان ولیی خجالت می کشم :'(

 22. سلام من در دوره قاعدگی ۲ساعت اول درد بسیاری دارم و غیرقابل تحمل با توجه به این میشه بگید پرده بکارت من از چه نوعی هست؟ اصلا از درده قاعدگی میشه نوع بکارت و تشخیص داد؟

 23. سلام من در دوره قاعدگی ۲ساعت اول درد بسیاری دارم و غیرقابل تحمل با توجه به این میشه بگید پرده بکارت من از چه نوعی هست؟ اصلا از درده قاعدگی میشه نوع بکارت و تشخیص داد؟

  • سلام من بانامزدم رابطه داشتم اشتبان حالت تناسلیش خیلی کم رفت داخل واژنم دردکمی احساس کردم به اندازه سرسوزن خون شدآیاپرده هم پاره شده

 24. سلام من یک دختر ۱۵ ساله هستم با پسر عموم که ۸ ساله اش رابطه برقرا کردم البته روی لباس بعد از اون کار اصلا هیچ دردی نداشتم فقط یکم ترشح سفید رنگ اونم برای ۶ دقیقه

 25. سلام ببخشید من 16 سالمه من حدود ده باری خود ارضایی کردم من نمدیونم چیه وگناه وحتی به پرده بکارت آسیب میزند من حتی انگشت وسط بند اولم واردهیچ سوراخی نکردم ولی چون نمیتوانم واژن کجاست میترسم وگرنه این عمل زشت هم ترک کردم دردم نداشتم فقط اون قسمت کمی ورم کرده بود اونم خوابید احتمال داره پدرم آسیب دیده باشه؟ کمکم کنید لطفا

 26. من وقتی ک ۹ و ۱۰ سالم بود ی رابطه زورانه و ناخواسته با یکی شدم ایشون آلتشو زیاد وارد آلت من نکردن چون خیلی درد داشت ولی بعد ان من اصلا درد نداشتم فقط ی قطره خون ب رنگ قرمز متمایل ب زرد دیدم تورو خدا ج بدین من باکره هستم یا ن ؟ کم مونده ب عروسیم ج بدین

 27. سلام دکتر.من نامزدم پریودش از۳-۴روز زودتر نسبت به ماهای عادیش شروع شد روز چهارم برای اینکه یکم حالو‌معاشقه کنیم با لباس کامل شست توبغلم و چندباربالا پایین میشد.بعد گفت یکم دردم میگیره و سوزش داره.حالام پریودش چنروز بیشترطول کشید نسبت ب ماهای قبل..حالا امکان پارگی پرده وجود داره؟؟؟؟؟ودرضمن منو نامزدم اصلا الت ها همو ندیدیم و هیچی فرو‌نکردم.اون نوار بهداشتی و شلوار تنش بود منم شلوار و لباسام کامل بودن.ینی اصلا لباسامونو در نیاوردیم.ممنون میشم

 28. سلام خوبید من یه بار خودارضایی کردم یه انگشتمو کردم تو واژنم اولین بارم بود وناخونمم بلند بود یدفه بایچیز برجورد کرد وسوزش شدیدی داشت و خون اومد درحدی ک انگشتم خونی شد و فرداش یه کم انگشتمو کشیدم رو واژنم کمی خونی شد اما بعدش دیگ خون نیومد میخاستم ببینم بکارتم اسیب دیده

 29. می شه جواب بدین

 30. خانم دکتر متشکرم میشه در ارتباط باشیم؟

 31. دکتر من نمی دانم چگونه به مادرم بگم شما می تونید راهی بدید که من نوع بکارتم رو بدونم

 32. دکتر من برگ پلاستیکی نسبتا نازک رو وارد واژن کردم هیچ درد یا خون سوزشی هم احساس نکردم و ندیدم آیا پرده من پاره شده تورو امام حسین بگو

 33. سلام من یک برگ پلاستیکی نسبتا نازک رو وارد واژن کردم هیچ درد یا خون سوزشی هم احساس نکردم و ندیدم آیا پرده من پاره شده ترو حضرت علی بگو دکتر تورو به فاطمه زهرا قسمت میدم زود بگو من دارم سکته میکنم تورو به امام حسین قسمت می دم

 34. سلام تورو قران جواب بده ادمين
  سه روزه روزگارم روزگاره سگه با نامزدم رابطه داشتيم
  التشو حدود دوتاونيم بند انگشت كرد تو واژنم اصلا نه اون تكون خورد ن من
  التش انگار ميخورد بزيه جايي مثه مانع ميموند تا ميخورد ب اونجا يكم سوز ميداد
  درش اورد ديدم يكم يني خيلي خيلي كم خون با كلي اب قاطي ازم اومد
  دارم ميميرم از ترس تورو قران بگيد دخترم هنوز يا نه
  البته اينم بگم هيچ دردي نداشت
  ولي فردا صبح ازخواب بيدار شدم كشاله رونم خيلي درد ميكرد خيليييي
  جواب بديددددد

 35. از كجا بفهمم جوابمو ميديد توروخدا ي جوري بهم بگيد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.