خانه / زناشویی / خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی

خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی

در این مطلب در مورد خونریزی و پارگی پرده بکارت و خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی توضیح داده میشود

خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی

 

فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری، اسب سواری، ژیمناستیک و  حرکات رقص، به خصوص  از طریق کشش تامپون میتواند باعث پارگی پرده بکارت شود.البته، پرده بکارت همچنین می تواند بدون هیچ دلیل قطعی حتی قبل از مقاربت هم پاره شود .

 

خونریزی پرده بکارت حین مقاربت جنسی

پرده بکارت بافت نازک و غشاء مانندیست که مهبل (واژن) خود را پوشش می دهد. اگر این بافت هنوز دست نخورده باشددر اولین بار رابطه جنسی، آن موظف است در طول نفوذ به پاره. این پاره شدن پرده بکارت اغلب به خونریزی و همچنین درد منجر می شود.در اغلب موارد، پرده بکارت خونریزی در حین مقاربت برای اولین بار است دلیلی برای نگرانی نیست.

به غیر از پاره شدن پرده بکارت، در حین مقاربت جنسی، می تواند دلایل دیگری هم  وجود داشته باشد. یکی پارگی کوچک اطراف واژن، برای مثال، می تواند یکی از دلایل باشد. حدود یک تا سه روز بعد از رابطه جنسی پارگی زخم میتواند التیام یابد. باید مراقب بود، سعی کنید با استفاده از روان کننده های سیلیکونی برای کاهش اصطکاک که شانس پارگی را کاهش دهد و در نتیجه جلوگیری از خونریزی بیشترشود. خونریزی در حین و یا پس از مقاربت می تواند نشانه برخی از عفونت جنسی (مقاربتی) که باعث التهاب یا التهاب اندام های تناسلی ست .خونریزی ناشی از STI،  ممکن است در یک رابطه جنسی رخ دهد.

خونریزی در حین نزدیکی جنسب می تواند بعد از هیسترکتومی با توجه به عللی مانند عفونت دستگاه ادراری رخ دهد.  خونریزی در حین مقاربت جنسی در زمان حاملگی ممکن است به دلیل گردن رحم حساس و لطیف رخ دهد. همچنین، گاهی اوقات، خونریزی در حین و پس از مقاربت ممکن است بدلیل دوره قاعدگی بعد و قبل ان رخ دهد.گاهی اوقات، در آخرین روز از دوره قاعدگی و پریود  خود، اگر شما در مقاربت جنسی درگیرهستید، ممکن است خونریزی ببینید.خونریزی در حین و یا در برخی موارد پس از مقاربت، ممکن است به علت رشد خوش خیم در رحم باشد. بنابراین مهم است که شما هر نوع خونریزی واژینال را به اطلاع پزشکتان برسانید. زیرا که فیبروئید و پولیپ نمی تواند خود به خود تشخیص داده شود.

 

خونریزی پرده بکارت چقدر است؟

سوالات مربوط به خونریزی  در طول ازاله و پارگی بکارت کاملا رایج هستند. با این حال؛ هیچ مقدار خاص و مشخصی  از خونریزی که قرار است در اولین تجربه جنسی شما  رخ دهد وجود ندارد.

معمولا پس از پارگی پرده بکارت خونریزی کم و بیش شدیدی ایجاد می شود.لازم است این خون را از خون قاعدگی تمیز دهیم.خون قاعدگی دارای فیبرینوژن کمتر است، لذا دیرتر لخته شده و سلول های واژینال در آن بسیار زیاد است در حالی که خون حاصل از پرده بکارت سریعتر لخته شده و حاوی مقادیر کمی سلول واژینال است. لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود.بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می شوند.
در بسیاری از موارد، مقدار کمی از لکه بینی، که در آن زنان متوجه چند قطره خون بر روی دستمال  خود و یا در دستمال کاغذی وجود دارد هیچ خونریزی شدیدی  را تجربه نمیکنند، اگر خونریزی به اندازه کافی سنگین وباعث خیس خوردن کل نوار بهداشتی شود با یک پزشک صحبت کنید.

 

چه مدت خونریزی پاره شدن پرده بکارت طول میکشد؟

پس از نزدیکی، به یاد داشته باشید  هیچ زمان خاصی برای خونریزی وجود ندارد. خونریزی می تواند بین پنج تا ده دقیقه و چند ساعت متغیر باشد.

 

بهترین نکات درمان خونریزی پرده بکارت

هنگامی که یک پرده بکارت یا پرده مهبل پاره شده باشد هیچ راهی برای درمان و یا ترمیم  آن وجود ندارد. در بسیاری از موارد شما لازم نیست  کاری برای جلوگیری از خونریزی انجام دهید.با این حال، اگر خونریزی بیش از حد سنگین است میتوانید از کمپرس یخ درناحیه واژن استفاده کنید.تا زمانیکه زخم التیام یابد بهتراست ازهرگونه نزدیکی جنسی پرهیز شود.در صورتی که خونریزی بیش از حد است و باعث ناراحتی، ضعف یا سرگیجه،شده سریعا  باپزشکتان مشورت کنید.

با این حال، یافته های اخیر نشان داده اند که بسیاری از تمرینات فیزیکی شدید مانند اسب سواری، شنا، دوچرخه سواری، جهش،می تواند باعث پاره شدن پرده ی بکارت شود.

 

علل خونریزی پرده بکارت چیست؟

خونریزی ممکن است هنگامی که پرده بکارت پاره شود رخ دهد.این معمولا در طول اولین مقاربت جنسی اتفاق می افتد، زمانی که نفوذ رخ می دهد. در طی اولین مقاربت دخول، پرده بکارت به طور کلی و تحت فشار در داخل، به سمت داخل به واژن پاره میشود. مقدار خونریزی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در حالی که برخی ممکن است پرده ی بکارت ضخیم تر و خونریزی بیشتر، برخی ممکن است پرده بکارت نازک تر، که باعث خونریزی کمتری داشته باشد.

نیروی نفوذ الت تناسلی نیز باعث تفاوت در میزان خونریزی میشود. علاوه بر این، نیروی بیشتری نیز ممکن است منجر به آسیب بافت های اطراف در مهبل (واژن)، که منجر به خونریزی سنگین تر شود.اگر در اولین مقاربت  ناراحتی خفیف و درد ایجادشود دلیلی برای نگرانی نیست. گاهی  فقط چند قطره که خود به خود متوقف در چنددقیقه بعد میشود.

 

داروهای خانگی برای خونریزی پرده بکارت

هیچ راه حل واقعی برای جلوگیری از خونریزی اولین بار پرده بکارت وجود ندارد.با این حال، شما ممکن است استفاده از روان کننده های  تجاری دراولین بار مقاربت است.و همچنین اجتناب از مقاربت مکرر (بیش از یک بار) در یک روز.

 

انواع و تصویر پرده بکارت

خونریزی و پارگی پرده بکارت

انواع و تصویر پرده بکارت

 

بسیار مهم است که بدانید بدنتان به چه شکلی است. البته در مورد شکل یا رنگ اندام جنسی تان نگران نباشید. بعضی ها تیره اند، بعضی روشن، بعضی کوچکند، بعضی بزرگ. اما غیر عادی نیستند. در نظر داشته باشید که هیچ واژنی دقیقا شبیه آن دیگری نیست.اندازه و شکل این سوراخ از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. انواع رایج پرده بکارت عبارتند از:

 

پرده بکارت حلقوی و ارتجاعی

 

حلقوی:

پرده بکارت حلقوی

در این نوع، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند.
حلقوی (قابل اتساع و غیر قابل اتساع)- در این نوع، پرده بکارت به شکل حلقه‌ای پیرامون ورودی مهبل را پوشانده‌است. پرده حلقوی قابل اتساع با آمیزش جنسی پاره نمی‌شود.

ارتجاعی:

پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلی مرد، پاره نمی شود یا به طور جزئی پاره می شود و هیچ خونریزی ندارد.

دو سوراخی یا تیغه ای:

پرده بکارت دو سوراخی یا تیغه ای

پرده ای که یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد.

غربالی (سوراخ سوراخ):

پرده بکارت غربالی (سوراخ سوراخ)

این پرده به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده اما سطح آن سوراخ سوراخ است.در پرده دندانه دار حفره وسط پرده یک حفره گرد با لبه های مضرس می باشد. در واقع تفاوت این نوع پرده با پرده حلقوی یا گرد فقط در مضرس یا هفت و هشتی بودن لبه های حفره می باشد.

مسدود:

پرده بکارت مسدود

این نوع پرده هیچ سوراخی ندارد و کاملا مسدود است.
بعضی ها مادرزاد پرده بکارت ندارند، بعضی دیگر پرده بکارتشان بدون سوراخ است، درحالیکه برخی دیگر پرده های بسیار ضخیمی دارند که ممکن است برای پاره کردن آن، کمک پزشک مورد نیاز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسی جلوگیری شود، این شیوه را بریدن پرده می نامند.طی اولین دخول، پرده بکارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم می شود، غالبا تا زمانی که زن، نوزادی به دنیا بیاورد باقیمانده پرده در دهانه واژن وجود خواهد داشت.

 

برای دانلود کتاب پرده بکارت روی تصویر زیر کلیک کنید

دانلود کتاب پرده بکارت

81 نظر

 1. سلام ببخشید من 16 سالمه من حدود ده باری خود ارضایی کردم من نمدیونم چیه وگناه وحتی به پرده بکارت آسیب میزند من حتی انگشت وسط بند اولم واردهیچ سوراخی نکردم ولی چون نمیتوانم واژن کجاست میترسم وگرنه این عمل زشت هم ترک کردم دردم نداشتم فقط اون قسمت کمی ورم کرده بود اونم خوابید احتمال داره پدرم آسیب دیده باشه؟ کمکم کنید لطفا

 2. من وقتی ک ۹ و ۱۰ سالم بود ی رابطه زورانه و ناخواسته با یکی شدم ایشون آلتشو زیاد وارد آلت من نکردن چون خیلی درد داشت ولی بعد ان من اصلا درد نداشتم فقط ی قطره خون ب رنگ قرمز متمایل ب زرد دیدم تورو خدا ج بدین من باکره هستم یا ن ؟ کم مونده ب عروسیم ج بدین

 3. سلام دکتر.من نامزدم پریودش از۳-۴روز زودتر نسبت به ماهای عادیش شروع شد روز چهارم برای اینکه یکم حالو‌معاشقه کنیم با لباس کامل شست توبغلم و چندباربالا پایین میشد.بعد گفت یکم دردم میگیره و سوزش داره.حالام پریودش چنروز بیشترطول کشید نسبت ب ماهای قبل..حالا امکان پارگی پرده وجود داره؟؟؟؟؟ودرضمن منو نامزدم اصلا الت ها همو ندیدیم و هیچی فرو‌نکردم.اون نوار بهداشتی و شلوار تنش بود منم شلوار و لباسام کامل بودن.ینی اصلا لباسامونو در نیاوردیم.ممنون میشم

 4. سلام خوبید من یه بار خودارضایی کردم یه انگشتمو کردم تو واژنم اولین بارم بود وناخونمم بلند بود یدفه بایچیز برجورد کرد وسوزش شدیدی داشت و خون اومد درحدی ک انگشتم خونی شد و فرداش یه کم انگشتمو کشیدم رو واژنم کمی خونی شد اما بعدش دیگ خون نیومد میخاستم ببینم بکارتم اسیب دیده

 5. می شه جواب بدین

 6. خانم دکتر متشکرم میشه در ارتباط باشیم؟

 7. دکتر من نمی دانم چگونه به مادرم بگم شما می تونید راهی بدید که من نوع بکارتم رو بدونم

 8. دکتر من برگ پلاستیکی نسبتا نازک رو وارد واژن کردم هیچ درد یا خون سوزشی هم احساس نکردم و ندیدم آیا پرده من پاره شده تورو امام حسین بگو

 9. سلام من یک برگ پلاستیکی نسبتا نازک رو وارد واژن کردم هیچ درد یا خون سوزشی هم احساس نکردم و ندیدم آیا پرده من پاره شده ترو حضرت علی بگو دکتر تورو به فاطمه زهرا قسمت میدم زود بگو من دارم سکته میکنم تورو به امام حسین قسمت می دم

 10. سلام تورو قران جواب بده ادمين
  سه روزه روزگارم روزگاره سگه با نامزدم رابطه داشتيم
  التشو حدود دوتاونيم بند انگشت كرد تو واژنم اصلا نه اون تكون خورد ن من
  التش انگار ميخورد بزيه جايي مثه مانع ميموند تا ميخورد ب اونجا يكم سوز ميداد
  درش اورد ديدم يكم يني خيلي خيلي كم خون با كلي اب قاطي ازم اومد
  دارم ميميرم از ترس تورو قران بگيد دخترم هنوز يا نه
  البته اينم بگم هيچ دردي نداشت
  ولي فردا صبح ازخواب بيدار شدم كشاله رونم خيلي درد ميكرد خيليييي
  جواب بديددددد

 11. از كجا بفهمم جوابمو ميديد توروخدا ي جوري بهم بگيد

 12. تورو قران جواب درست بهم بدين سه روزه روزگارم روزگاره سگه با نامزدم رابطه داشتيم
  حدود دوتاو نصفي بند انگشت التشو كرد تو واژنم
  اصلا هيچ تكوني ن اون خورد ن من
  بعد به يه جايي انگار ي چيزي ك مانع بود ميخود يوز ميگرفت ديگه درش اورد ولي اصلا هيچ حركتي نكرديم فقط توش بود وقتي اوردش بيرون اب خون ديدم
  خون خيلي خيلي كم
  بعدش هيچ دردو خوني نداشتم
  بقط كشاله رونم خيلي درد ميكرد حالا خوب شده ميخام ببينم پردم واقعا پاره شده؟؟؟؟

 13. تروخدابگین من دارم سکته میکنم ترو خدا التماس می کنمتون

 14. سلام من چیز نسبتا نازک وارد واژن کردم به نظرتان پرده من پاره شده البته خون در سوزش هیچ چیز نبود آیا پاره شده

 15. سلام ببخشید اگه پرده با وارد کردن دست پاره بشه راه حلی نداره؟

 16. سلام..
  من دختری ۱۵ ساله هستم به خودم شک ندارم فقط یه بار خودارضایی کردم و بدم اومد و دیگه انجامش ندادم…یه بار دختر خالم بهم گفت که پرده شو خودش معاینه کرده و مسدود بوده… منم کنجکاو شدم و خواستم خودمو معاینه کنم و یه آینه برداشتم و خودمو معاینه کردم…یکم لبه های خارجی رو زدم کنار ولی ترسیدم و فقط دیدم یه سوراخ خیلی کوچیکی خیلی پایینه واژنمه و زیاد جلوننرفتم و بازش نکردم…میترسیدم بهش آسیب بزنم …بالاش یه چیزی شبیه گوشت که آویزون باشه بود و سوراخه خیلی پایین بود و چیزی جلوش نبود…البته سوراخه کوچیک بود…اصلا شبیه چیزایی که توی نت گذاشته بودن نبود… می‌خواستم بدونم عادیه؟

 17. سلام وقت بخیر دیروز منو نامزدم کنار هم بودیم سرالتمو رو به کمی فشار به واژن ایشون مالیدم ایشون تا دو ساعت درد داشتن ولی بهتر شدن خونریزی هم نداشتن آیا پرده بکارت از بین رفته است؟

 18. سلام
  من ۱۹سالمه و واقعا تا حالا نمی دونستم پرده بکارت انقدر نزدیک بکارته
  من وقتی میخوام خودمو تو دستشویی بشورم خیای محکم اینکارو میکنم وحتی با انگشتم ترشحات بدنم رو تمیز میکنم
  شاید هم بعضی موقع ها احساس درد بکنم چون ناخونم با واژنم برخورد میکنه
  میخواستم ببینم پرده ام سالمه یا نه؟
  ممنون

 19. با سلام من چندباری انگشت داخل بدنم کردم ب علاوه نامزدم هم چندباری التشو کمی فرو کرد و بنا به دلایلی نامزدی بهم خورد اما هیچ وقت حتی یک قطره خون هم ندیدم ب ماما مراجعه کردم گفتن پرده ام از نوع حلقوی هست و 70 درصدش پاره شده میخواستم بدونم اینکه اسیب در اثر چه چیزی بوده با مراجعه به پزشک متخصص امکان پذیرهست یا نیاز به ازمایش داره.و اینکه چنددرصد احتمال اسیب در اثر انگشت کردن هست؟
  باتشکر

 20. سلام من دیشب با همسرم اولین شب رابطه جنسیمون بوده وناگهانی آلت تناسلیش وارد بدنم شد و خون امد میخواستم ببینم پرده بکارتم که نوعش حلقوی ارتجاعی بوده پاره شده یه نه.

 21. سلام پرده بکارت ممکنه در. اثر ضربه های مکرر اون از روی لباس آسیب ببینه
  مثلا اینه که دیشب این اتفاق افتاده همزمان قرص های ضد بارداری برای تنظیم هورمن هم مصرف میکردم ولی سه روز بود. از زمانش میگذشت و. نخوردم ولی دیشب خوردم صبح پاشدم دیدم خونریزی دارم حالا نمیدونم علتش چیه ؟پرده بکارت آسیب دیده یا علتش قرصه خیلی نگرانم هیچ دردی هم ندارم
  البته ی هفته پیش پریود. بودم فقط صبح پاشدم دیدم خونریزی دارم خون هم تیره است شفاف نیست خیلی نگرانم لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.