خانه / زناشویی / خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی
loading...

خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی

در این مطلب در مورد خونریزی و پارگی پرده بکارت و خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی توضیح داده میشود

خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی

 

فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری، اسب سواری، ژیمناستیک و  حرکات رقص، به خصوص  از طریق کشش تامپون میتواند باعث پارگی پرده بکارت شود.البته، پرده بکارت همچنین می تواند بدون هیچ دلیل قطعی حتی قبل از مقاربت هم پاره شود .

 

خونریزی پرده بکارت حین مقاربت جنسی

پرده بکارت بافت نازک و غشاء مانندیست که مهبل (واژن) خود را پوشش می دهد. اگر این بافت هنوز دست نخورده باشددر اولین بار رابطه جنسی، آن موظف است در طول نفوذ به پاره. این پاره شدن پرده بکارت اغلب به خونریزی و همچنین درد منجر می شود.در اغلب موارد، پرده بکارت خونریزی در حین مقاربت برای اولین بار است دلیلی برای نگرانی نیست.

به غیر از پاره شدن پرده بکارت، در حین مقاربت جنسی، می تواند دلایل دیگری هم  وجود داشته باشد. یکی پارگی کوچک اطراف واژن، برای مثال، می تواند یکی از دلایل باشد. حدود یک تا سه روز بعد از رابطه جنسی پارگی زخم میتواند التیام یابد. باید مراقب بود، سعی کنید با استفاده از روان کننده های سیلیکونی برای کاهش اصطکاک که شانس پارگی را کاهش دهد و در نتیجه جلوگیری از خونریزی بیشترشود. خونریزی در حین و یا پس از مقاربت می تواند نشانه برخی از عفونت جنسی (مقاربتی) که باعث التهاب یا التهاب اندام های تناسلی ست .خونریزی ناشی از STI،  ممکن است در یک رابطه جنسی رخ دهد.

خونریزی در حین نزدیکی جنسب می تواند بعد از هیسترکتومی با توجه به عللی مانند عفونت دستگاه ادراری رخ دهد.  خونریزی در حین مقاربت جنسی در زمان حاملگی ممکن است به دلیل گردن رحم حساس و لطیف رخ دهد. همچنین، گاهی اوقات، خونریزی در حین و پس از مقاربت ممکن است بدلیل دوره قاعدگی بعد و قبل ان رخ دهد.گاهی اوقات، در آخرین روز از دوره قاعدگی و پریود  خود، اگر شما در مقاربت جنسی درگیرهستید، ممکن است خونریزی ببینید.خونریزی در حین و یا در برخی موارد پس از مقاربت، ممکن است به علت رشد خوش خیم در رحم باشد. بنابراین مهم است که شما هر نوع خونریزی واژینال را به اطلاع پزشکتان برسانید. زیرا که فیبروئید و پولیپ نمی تواند خود به خود تشخیص داده شود.

 

خونریزی پرده بکارت چقدر است؟

سوالات مربوط به خونریزی  در طول ازاله و پارگی بکارت کاملا رایج هستند. با این حال؛ هیچ مقدار خاص و مشخصی  از خونریزی که قرار است در اولین تجربه جنسی شما  رخ دهد وجود ندارد.

معمولا پس از پارگی پرده بکارت خونریزی کم و بیش شدیدی ایجاد می شود.لازم است این خون را از خون قاعدگی تمیز دهیم.خون قاعدگی دارای فیبرینوژن کمتر است، لذا دیرتر لخته شده و سلول های واژینال در آن بسیار زیاد است در حالی که خون حاصل از پرده بکارت سریعتر لخته شده و حاوی مقادیر کمی سلول واژینال است. لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود.بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می شوند.
در بسیاری از موارد، مقدار کمی از لکه بینی، که در آن زنان متوجه چند قطره خون بر روی دستمال  خود و یا در دستمال کاغذی وجود دارد هیچ خونریزی شدیدی  را تجربه نمیکنند، اگر خونریزی به اندازه کافی سنگین وباعث خیس خوردن کل نوار بهداشتی شود با یک پزشک صحبت کنید.

 

چه مدت خونریزی پاره شدن پرده بکارت طول میکشد؟

پس از نزدیکی، به یاد داشته باشید  هیچ زمان خاصی برای خونریزی وجود ندارد. خونریزی می تواند بین پنج تا ده دقیقه و چند ساعت متغیر باشد.

 

بهترین نکات درمان خونریزی پرده بکارت

هنگامی که یک پرده بکارت یا پرده مهبل پاره شده باشد هیچ راهی برای درمان و یا ترمیم  آن وجود ندارد. در بسیاری از موارد شما لازم نیست  کاری برای جلوگیری از خونریزی انجام دهید.با این حال، اگر خونریزی بیش از حد سنگین است میتوانید از کمپرس یخ درناحیه واژن استفاده کنید.تا زمانیکه زخم التیام یابد بهتراست ازهرگونه نزدیکی جنسی پرهیز شود.در صورتی که خونریزی بیش از حد است و باعث ناراحتی، ضعف یا سرگیجه،شده سریعا  باپزشکتان مشورت کنید.

با این حال، یافته های اخیر نشان داده اند که بسیاری از تمرینات فیزیکی شدید مانند اسب سواری، شنا، دوچرخه سواری، جهش،می تواند باعث پاره شدن پرده ی بکارت شود.

 

علل خونریزی پرده بکارت چیست؟

خونریزی ممکن است هنگامی که پرده بکارت پاره شود رخ دهد.این معمولا در طول اولین مقاربت جنسی اتفاق می افتد، زمانی که نفوذ رخ می دهد. در طی اولین مقاربت دخول، پرده بکارت به طور کلی و تحت فشار در داخل، به سمت داخل به واژن پاره میشود. مقدار خونریزی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در حالی که برخی ممکن است پرده ی بکارت ضخیم تر و خونریزی بیشتر، برخی ممکن است پرده بکارت نازک تر، که باعث خونریزی کمتری داشته باشد.

نیروی نفوذ الت تناسلی نیز باعث تفاوت در میزان خونریزی میشود. علاوه بر این، نیروی بیشتری نیز ممکن است منجر به آسیب بافت های اطراف در مهبل (واژن)، که منجر به خونریزی سنگین تر شود.اگر در اولین مقاربت  ناراحتی خفیف و درد ایجادشود دلیلی برای نگرانی نیست. گاهی  فقط چند قطره که خود به خود متوقف در چنددقیقه بعد میشود.

 

داروهای خانگی برای خونریزی پرده بکارت

هیچ راه حل واقعی برای جلوگیری از خونریزی اولین بار پرده بکارت وجود ندارد.با این حال، شما ممکن است استفاده از روان کننده های  تجاری دراولین بار مقاربت است.و همچنین اجتناب از مقاربت مکرر (بیش از یک بار) در یک روز.

 

انواع و تصویر پرده بکارت

خونریزی و پارگی پرده بکارت

 

 

بسیار مهم است که بدانید بدنتان به چه شکلی است. البته در مورد شکل یا رنگ اندام جنسی تان نگران نباشید. بعضی ها تیره اند، بعضی روشن، بعضی کوچکند، بعضی بزرگ. اما غیر عادی نیستند. در نظر داشته باشید که هیچ واژنی دقیقا شبیه آن دیگری نیست.اندازه و شکل این سوراخ از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. انواع رایج پرده بکارت عبارتند از:

 

پرده بکارت حلقوی و ارتجاعی

 

حلقوی:

پرده بکارت حلقوی

در این نوع، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند.
حلقوی (قابل اتساع و غیر قابل اتساع)- در این نوع، پرده بکارت به شکل حلقه‌ای پیرامون ورودی مهبل را پوشانده‌است. پرده حلقوی قابل اتساع با آمیزش جنسی پاره نمی‌شود.

ارتجاعی:

پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلی مرد، پاره نمی شود یا به طور جزئی پاره می شود و هیچ خونریزی ندارد.

دو سوراخی یا تیغه ای:

پرده بکارت دو سوراخی یا تیغه ای

پرده ای که یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد.

غربالی (سوراخ سوراخ):

پرده بکارت غربالی (سوراخ سوراخ)

این پرده به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده اما سطح آن سوراخ سوراخ است.در پرده دندانه دار حفره وسط پرده یک حفره گرد با لبه های مضرس می باشد. در واقع تفاوت این نوع پرده با پرده حلقوی یا گرد فقط در مضرس یا هفت و هشتی بودن لبه های حفره می باشد.

مسدود:

پرده بکارت مسدود

این نوع پرده هیچ سوراخی ندارد و کاملا مسدود است.
بعضی ها مادرزاد پرده بکارت ندارند، بعضی دیگر پرده بکارتشان بدون سوراخ است، درحالیکه برخی دیگر پرده های بسیار ضخیمی دارند که ممکن است برای پاره کردن آن، کمک پزشک مورد نیاز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسی جلوگیری شود، این شیوه را بریدن پرده می نامند.طی اولین دخول، پرده بکارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم می شود، غالبا تا زمانی که زن، نوزادی به دنیا بیاورد باقیمانده پرده در دهانه واژن وجود خواهد داشت.

تصاویر این مطلب بنا به دستور دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه حذف شد

برای دانلود کتاب پرده بکارت روی تصویر زیر کلیک کنید

دانلود کتاب پرده بکارت

loading...

406 نظر

 1. سلاام ميشه په پزشك زن به من معرفى كنى كه آنلاين باشه بتونم سوال بپرسم ازش اگه ميتونيد

 2. از كجا بفهميم كه پرده بكارت سالم است و الان تو عادت ماهانه هستم

 3. من الان تو عادت ماهانه هستم و اولين خونى رو ديدم نميدونم خون عادت بود يا نه

 4. سلام من شك دارم كمى و تازگى احساس تير كشيدن ميكنم تو ناحيه پرده بكارت ممكنه كه خود خودى پاره بكشه لطفاً جواب بدين نگرانم

  • سلام بی جهت که بکارت پاره نمیشه اگه احساس تیر کشیدن در ناحیه واژن دارید به پزشک مراجعه کنید تا معاینه شوید

 5. سلام من شك دارم و تازگى تير ميشه پرده بكارت علتش چيه من خيلى نگرانم جواب بدين

 6. با سلام دختر 18ساله هستم چند سال پیش چیزی وارد واژن خود کردم هیچ خونی ندیدم. واژن رو هم ک دیدم طبیعی بود ولی وقتی زور میزنم از دو طرف یه کمی شکاف دار میشه تو رو خدا باید ايا پاره شده؟؟؟

 7. من هم شك دارم هم تير ميكشه گاهى اوقات پرده بكارت علت چيست هيچ كارى هم نكردم

 8. سلام دکتر لطفا راهنمایی کنید ..من چن روز پیش با نامزدم رابطه داشتم ی لحظه حس کردم داخل شد ولی هیچی دردی و خونریزی حس نکردم… فقط در حد‌چن ثانیه حس کردم داره داخل میشه… چن وقته پیش رفتم پیش متخصص زنان معاینه کرد گفت پردم موقع پاره شدن خونریزی داره به احتمال زیاد.. الان یعنی با اون چن لحظه حسم درسته پاره شده یا نه هیچگونه دردیم نداشتم ‌..لطفا جواب بدید

 9. سلام دکتر می خواستم بدونم من شرمگاهی پارتنرم رو ماساژدادم و کمی با زبان تحریک کردم تا به ارگاسم رسید لازم به ذکر هست که ایشان دختر هستند ،بعد از چند دقیقه پس از دفع ادرار متوجه مقدار کمی خون روی دستمال شد ،در حالی که دو روز ازاتمام دوره ی ایشان میگذرد و هیچ دخول یا سعی بر ان هم در رابطه ی ان روز صورت نگرفته،ایا امکان پارگی پرده وجود دارد؟

 10. سلام می خواستم بدونم من شرمگاهی پارتنرم رو ماساژدادم و کمی با زبان تحریک کردم تا به ارگاسم رسید لازم به ذکر هست که ایشان دختر هستند ،بعد از چند دقیقه پس از دفع ادرار متوجه مقدار کمی خون روی دستمال شد ،در حالی که دو روز ازاتمام دوره ی ایشان میگذرد و هیچ دخول یا سعی بر ان هم در رابطه ی ان روز صورت نگرفته،ایا امکان پارگی پرده وجود دارد؟

  • سلام خیر

  • هنوز دوره پریودیش تموم نشده بوده با عددو رقم شاید گذشته باشه ولی غیر طبیعیم نیست که یکی دوروز طولانی بشه از طرفی میشه با ی معاینه ساده تشخیص گذاشت همکاران زنانو زایمان هستن

 11. سلام ببخشید من با نامزدم فقط رابطه سطحی داشتیم یهو آلتم ب واژن خورد ولی هیچی احساس نکردم که داخل رفته باشه نامزدمم میگه دردی متوجه نشده ولی مقدار زیادی خون اومد واژن نامزدم زخمی شده بود آیا ممکنه خون ریزی بخاطر ایجاد زخم واژن باشه یا نه پرده بکارت آسیب دیده؟؟ اگه داخل هم رفته باشه فقط یه ذره بود از بند انگشت هم کمتر آیا کل پرده پاره شده یا بخشی ؟؟؟این آسیب دیدگی رو پزشک میتونه بفهمه ک با دخول بوده؟؟

 12. سلام ببخشید من با نامزدم فقط رابطه سطحی داشتیم یهو آلتم ب واژن خورد ولی هیچی احساس نکردم که داخل رفته باشه نامزدمم میگه دردی متوجه نشده ولی مقدار زیادی خون اومد واژن نامزدم زخمی شده بود آیا ممکنه خون ریزی بخاطر ایجاد زخم واژن باشه یا نه پرده بکارت آسیب دیده؟؟ اگه داخل هم رفته باشه فقط یه ذره بود از بند انگشت هم کمتر آیا کل پرده پاره شده یا بخشی ؟؟؟این آسیب دیدگی رو پزشک میتونه بفهمه ک با دخول بوده؟؟

  • سلام ممکنه از واژن باشه ممکنه از بکارت باشه! معاینه بشوند! در مورد اسیب دیدگی یا پارگی هم بستگی به نوع بکارت داره!

 13. من بعدش اصلا خونریزی نداشتم ولی یکمی میسوختم

  • سلام باید معاینه بشید تا متوجه بشید بکارت شما سالمه

 14. من بچه بودم نمیدونستم اینکارا چیه بخدا
  ولی یه بار انگشتمو داخل واژنم کردم و حالا نمیدونم پرده دارم یا نه بخاطر همون میترسم ک ازدواج بکنم تصویر پرده خانومای باکره رو میبینم شبیه اونام بنظرتون پاره شده؟
  ولی بخدا من نمیدونستم کار بدیه

 15. سلام.من چن سالی هست ک خودارضایی داشتم طی این چن سال انگشتم چن بار وارد واژنم کردم.الان خیلی ترسیدم.یعنی بکارتم از بین رفته.خیلی میترسم ک معاینه برم.راه حلش چیه.از کجا بفمم پردم اسیب دیده یا پاره شده کاملا.لطفا زود جواب بدید.بار اول فک کنم یه مقدار خیلی کم خون دیدم

 16. سلام لطفا هر چه زود تر جوابم رو بدید
  من روز های آخر دوران پرویم بود که ناخواسته یک فیلم تحریک کننده دیدم که باعث شد خود ارضایی کنم فقط با دستمال پاک می کردم درست یادم نمی یاد نیم ساعت بعد یا روز بعد خونریزی داشتم با این که روزهای آخر دوران پریودم بود

  تاکنون هم چیزی داخل نکردم
  میشه بگید پرده ام سالمه
  و این که دلیل خونریزی چی بود
  خواهش می کنم جوابم رو هر چه زودتر بدید

 17. سلام . من با همسرم شب زفاف داشتیم و در چندین شب پیاپی تلاش بالاخره موفق به دخول شدیم . منتهی من تقریبا یک هفته ونیمی هست خون یا لک میبینم اخرین رابطه مون که فکر کنم سومین بارمون بودکه دخول کامل انجام دادیم دچار خونریزی شدم و الان کمی درد و سوزش دارم . میخواستم بپرسم این حالت من طبیعیه یا خیر؟و چکار باید بکنم؟

 18. سلام.آیا معاینه پرده بکارت در روزهای نزدیک ب عادت ماهیانه(یعنی یکی دو روز قبل از پریودی و یا یکی دو روز بعد از پریود) هم صورت میگیرد یا خیر؟
  با تشکر

 19. سلام من امروز با نامردم نزدیکی داشتیم و آلت همسرم ب طور کامل داخل شد ولی الان ن دردی دارم و ن خون ریزی
  خونریزی هس ولی مث آب خونه
  میخام ببینم ممکنه اثن اینجوری بشه؟؟
  و الان برای اینکه بخام بش ثابت کنم باکره بودم باید چیکار کنم برم پزشک قانونی ؟؟معلوم میشه ؟؟

 20. سلام. چند بار رابطه سطحی اونم در حد 5 دقیقه نوک التش به نوک التم داشتم . ممکنه پرده ام از بین رفته باشد؟ بعضی وقتا عطسه شدید یا سرفه می زنم ادارم ناخوداگاه بیرون میاد. ممکنه افضا شده باشم؟ لطف کنید جواب دهید

  • سلام خیر بکارت پاره نشده در مورد مشکل دوم مگه کاری کردین که افضا شده باشید!!!

  • سلام ممنون از راهنماییتون. کاری نکردم . گفتم شاید همین رابطه باعث شده اینجوری بشم. اخه قبلا اینجور نبودم که گاهی با عطسه شدید یا سرفه ادرارم بی اختیار بیرون بیاد. مشکلم به مسئله سکس سطحی ربط دارد؟ با تشکر

 21. سلام،من واژنم مثل تصویر اول در پایین هست،یعنی اونیکه بازتر هست و پرده ای هم دیده نمیشه،همیشه با مالش چوچوله خودارضایی کرده ام،اما دوسه بار انگشتمو به اندازه ۳سانت وارد واژنم کردم،اما هیچ خونی نیومده،آیا پرده من عقب تر هست؟؟ممنون از زحماتتون،اگه جواب بدین ممنون میشم!

 22. google translate کردین‌؟
  زشته.

 23. سلام شب بخیر، من با نامزدم نزدیکی داشتم ، دکتر که رفتم گفتن نوع پرده شما حلقوی ارتجاعیه که بالا پارگی ایجاد شده، حالا به دلایلی مجبور به ترمیم شدم، با این شرایط ایا میتونم ترمیم کنم،؟

 24. سلام.دکتر ميتونه رابطه اى که بدون پارگى پرده بکارت باشه و اصلا دخولى نبوده رو تشخيص دهد؟

 25. سلام من در سن حدود ۱۰سالگی تو باغ بازی میکردم که یک چوب در وازپژنم فرو رفت و بعد با ادرار چند قطره خون دیدم و تا یک هفته هم هنگام ادرارم سوزش داشتم میتونم بپرسم بکارتم اسیب دیده یا نه؟میشه عکس بفرستم مایینع بشم تاحالا هم هیچ گونه رابطه جنسی نداشتم ۲۰ سالمه

 26. سلام ببخشید میخواستم بگم که یکی از دوستانم از پشت رابطه داشتن و چون نامزدشون زیادی مایع منیشون خارج میشده ایا امکانش هست ک جلو این خانوم اب رو جذب کرده باشه و از طریق جذب اب حامله بشن بدون هیچ نوع دخولی از جلو؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.