خانه / زناشویی / خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی

خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی

در این مطلب در مورد خونریزی و پارگی پرده بکارت و خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی توضیح داده میشود

خونریزی و پارگی پرده بکارت همراه تصاویر واقعی

 

فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری، اسب سواری، ژیمناستیک و  حرکات رقص، به خصوص  از طریق کشش تامپون میتواند باعث پارگی پرده بکارت شود.البته، پرده بکارت همچنین می تواند بدون هیچ دلیل قطعی حتی قبل از مقاربت هم پاره شود .

 

خونریزی پرده بکارت حین مقاربت جنسی

پرده بکارت بافت نازک و غشاء مانندیست که مهبل (واژن) خود را پوشش می دهد. اگر این بافت هنوز دست نخورده باشددر اولین بار رابطه جنسی، آن موظف است در طول نفوذ به پاره. این پاره شدن پرده بکارت اغلب به خونریزی و همچنین درد منجر می شود.در اغلب موارد، پرده بکارت خونریزی در حین مقاربت برای اولین بار است دلیلی برای نگرانی نیست.

به غیر از پاره شدن پرده بکارت، در حین مقاربت جنسی، می تواند دلایل دیگری هم  وجود داشته باشد. یکی پارگی کوچک اطراف واژن، برای مثال، می تواند یکی از دلایل باشد. حدود یک تا سه روز بعد از رابطه جنسی پارگی زخم میتواند التیام یابد. باید مراقب بود، سعی کنید با استفاده از روان کننده های سیلیکونی برای کاهش اصطکاک که شانس پارگی را کاهش دهد و در نتیجه جلوگیری از خونریزی بیشترشود. خونریزی در حین و یا پس از مقاربت می تواند نشانه برخی از عفونت جنسی (مقاربتی) که باعث التهاب یا التهاب اندام های تناسلی ست .خونریزی ناشی از STI،  ممکن است در یک رابطه جنسی رخ دهد.

خونریزی در حین نزدیکی جنسب می تواند بعد از هیسترکتومی با توجه به عللی مانند عفونت دستگاه ادراری رخ دهد.  خونریزی در حین مقاربت جنسی در زمان حاملگی ممکن است به دلیل گردن رحم حساس و لطیف رخ دهد. همچنین، گاهی اوقات، خونریزی در حین و پس از مقاربت ممکن است بدلیل دوره قاعدگی بعد و قبل ان رخ دهد.گاهی اوقات، در آخرین روز از دوره قاعدگی و پریود  خود، اگر شما در مقاربت جنسی درگیرهستید، ممکن است خونریزی ببینید.خونریزی در حین و یا در برخی موارد پس از مقاربت، ممکن است به علت رشد خوش خیم در رحم باشد. بنابراین مهم است که شما هر نوع خونریزی واژینال را به اطلاع پزشکتان برسانید. زیرا که فیبروئید و پولیپ نمی تواند خود به خود تشخیص داده شود.

 

خونریزی پرده بکارت چقدر است؟

سوالات مربوط به خونریزی  در طول ازاله و پارگی بکارت کاملا رایج هستند. با این حال؛ هیچ مقدار خاص و مشخصی  از خونریزی که قرار است در اولین تجربه جنسی شما  رخ دهد وجود ندارد.

معمولا پس از پارگی پرده بکارت خونریزی کم و بیش شدیدی ایجاد می شود.لازم است این خون را از خون قاعدگی تمیز دهیم.خون قاعدگی دارای فیبرینوژن کمتر است، لذا دیرتر لخته شده و سلول های واژینال در آن بسیار زیاد است در حالی که خون حاصل از پرده بکارت سریعتر لخته شده و حاوی مقادیر کمی سلول واژینال است. لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود.بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می شوند.
در بسیاری از موارد، مقدار کمی از لکه بینی، که در آن زنان متوجه چند قطره خون بر روی دستمال  خود و یا در دستمال کاغذی وجود دارد هیچ خونریزی شدیدی  را تجربه نمیکنند، اگر خونریزی به اندازه کافی سنگین وباعث خیس خوردن کل نوار بهداشتی شود با یک پزشک صحبت کنید.

 

چه مدت خونریزی پاره شدن پرده بکارت طول میکشد؟

پس از نزدیکی، به یاد داشته باشید  هیچ زمان خاصی برای خونریزی وجود ندارد. خونریزی می تواند بین پنج تا ده دقیقه و چند ساعت متغیر باشد.

 

بهترین نکات درمان خونریزی پرده بکارت

هنگامی که یک پرده بکارت یا پرده مهبل پاره شده باشد هیچ راهی برای درمان و یا ترمیم  آن وجود ندارد. در بسیاری از موارد شما لازم نیست  کاری برای جلوگیری از خونریزی انجام دهید.با این حال، اگر خونریزی بیش از حد سنگین است میتوانید از کمپرس یخ درناحیه واژن استفاده کنید.تا زمانیکه زخم التیام یابد بهتراست ازهرگونه نزدیکی جنسی پرهیز شود.در صورتی که خونریزی بیش از حد است و باعث ناراحتی، ضعف یا سرگیجه،شده سریعا  باپزشکتان مشورت کنید.

با این حال، یافته های اخیر نشان داده اند که بسیاری از تمرینات فیزیکی شدید مانند اسب سواری، شنا، دوچرخه سواری، جهش،می تواند باعث پاره شدن پرده ی بکارت شود.

 

علل خونریزی پرده بکارت چیست؟

خونریزی ممکن است هنگامی که پرده بکارت پاره شود رخ دهد.این معمولا در طول اولین مقاربت جنسی اتفاق می افتد، زمانی که نفوذ رخ می دهد. در طی اولین مقاربت دخول، پرده بکارت به طور کلی و تحت فشار در داخل، به سمت داخل به واژن پاره میشود. مقدار خونریزی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در حالی که برخی ممکن است پرده ی بکارت ضخیم تر و خونریزی بیشتر، برخی ممکن است پرده بکارت نازک تر، که باعث خونریزی کمتری داشته باشد.

نیروی نفوذ الت تناسلی نیز باعث تفاوت در میزان خونریزی میشود. علاوه بر این، نیروی بیشتری نیز ممکن است منجر به آسیب بافت های اطراف در مهبل (واژن)، که منجر به خونریزی سنگین تر شود.اگر در اولین مقاربت  ناراحتی خفیف و درد ایجادشود دلیلی برای نگرانی نیست. گاهی  فقط چند قطره که خود به خود متوقف در چنددقیقه بعد میشود.

 

داروهای خانگی برای خونریزی پرده بکارت

هیچ راه حل واقعی برای جلوگیری از خونریزی اولین بار پرده بکارت وجود ندارد.با این حال، شما ممکن است استفاده از روان کننده های  تجاری دراولین بار مقاربت است.و همچنین اجتناب از مقاربت مکرر (بیش از یک بار) در یک روز.

 

انواع و تصویر پرده بکارت

خونریزی و پارگی پرده بکارت

 

 

بسیار مهم است که بدانید بدنتان به چه شکلی است. البته در مورد شکل یا رنگ اندام جنسی تان نگران نباشید. بعضی ها تیره اند، بعضی روشن، بعضی کوچکند، بعضی بزرگ. اما غیر عادی نیستند. در نظر داشته باشید که هیچ واژنی دقیقا شبیه آن دیگری نیست.اندازه و شکل این سوراخ از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. انواع رایج پرده بکارت عبارتند از:

 

پرده بکارت حلقوی و ارتجاعی

 

حلقوی:

پرده بکارت حلقوی

در این نوع، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند.
حلقوی (قابل اتساع و غیر قابل اتساع)- در این نوع، پرده بکارت به شکل حلقه‌ای پیرامون ورودی مهبل را پوشانده‌است. پرده حلقوی قابل اتساع با آمیزش جنسی پاره نمی‌شود.

ارتجاعی:

پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلی مرد، پاره نمی شود یا به طور جزئی پاره می شود و هیچ خونریزی ندارد.

دو سوراخی یا تیغه ای:

پرده بکارت دو سوراخی یا تیغه ای

پرده ای که یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد.

غربالی (سوراخ سوراخ):

پرده بکارت غربالی (سوراخ سوراخ)

این پرده به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده اما سطح آن سوراخ سوراخ است.در پرده دندانه دار حفره وسط پرده یک حفره گرد با لبه های مضرس می باشد. در واقع تفاوت این نوع پرده با پرده حلقوی یا گرد فقط در مضرس یا هفت و هشتی بودن لبه های حفره می باشد.

مسدود:

پرده بکارت مسدود

این نوع پرده هیچ سوراخی ندارد و کاملا مسدود است.
بعضی ها مادرزاد پرده بکارت ندارند، بعضی دیگر پرده بکارتشان بدون سوراخ است، درحالیکه برخی دیگر پرده های بسیار ضخیمی دارند که ممکن است برای پاره کردن آن، کمک پزشک مورد نیاز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسی جلوگیری شود، این شیوه را بریدن پرده می نامند.طی اولین دخول، پرده بکارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم می شود، غالبا تا زمانی که زن، نوزادی به دنیا بیاورد باقیمانده پرده در دهانه واژن وجود خواهد داشت.

تصاویر این مطلب بنا به دستور دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه حذف شد

برای دانلود کتاب پرده بکارت  کلیک کنید

 

547 نظر

 1. سلام من دوسال وچهار ماه است ک ازدواج کردم شب اول نزدیکیم در مورد پرده و…..هیچی نمیدونستم همسرمم همینطور بخاطر روستایی بودنم همون لحظه اول دخول انجام داد من خیلی درد شدیدی رو ب خاطر خشکی واژن وپارگی پرده حس کردم وهنوز هم موقع نزدیکی وپریود درد شدید در سمت راستم دارم ورحم اندومتریوز آیا دلیلش میتونه این باشه

 2. سلام ببخشید من و نامزدم با هم خود ارضایی داشتیم انگشتم تا نصف رفت تو واژنم امکان داره پرده پاره شده باشه.لطفا جوابمو بدین چون واقعا یه مدتیه حالم خیلی بده رفتارم با نامزدم بد شده به همین خاطر ممنون میشم منتظر جوابتونم

 3. سلام من چند روز پيش تو دستشويي دستم ب واژانم خورد اون لحضه خوني رونديدم و درد داشتم ولي بعد از چند ساعت ديدم ك روي شرتم يك لكه قرمز هست ممكنه پرده اسيب ديده باشه؟البته كيس هم دارم وتحت نظر دكترم و گاهي أوقات لكه بيني دارم

 4. خواهش میکنم انقدر استرس به خودتون ندید واسه دو سه قطره خون
  خیلی ساده است : بدن خودتونه و به خودتون مربوطه.
  اگرم کسی بخواد بدونه شما باکره هستید یا نه باید از خودتون بپرسه همین
  میدونم کار سختیه که بخواید جلوش وایسید نمیگم هم الان این کارو کنید فقط میخوام بگم به نظر من این یک رفتار ناشایست و توهین آمیزه

 5. سلام من برای اولین بارکه پریود شدم چون یکم ترسیدم و لزج بودن خون هم بردم میمومد بعدازهربار دستشویی رفتن داخل واژن رو با انگشتم تمیزمیکردم وبعداز اونم زیر دلم درد احساس میکردم آیا ممکنه اینکار ندونسته من باعث آسیب رسیدن به پردم شده باشه وچطوری میتونم نوعش وبفهمم خودم یاحتمابایدبرم دکتر ممنون میشم جواب بدین

 6. سلام خسته نباشید من با نامزدم رابطه مقعذی داشتیم که اشتباهی به اندازه یک سانت شایدم کمتر دخول داشت و بعد از یک ساعت خون روی لباسم دیدم میخواستم ببینم پرده بکارتم پاره شده یا سالمه خواهش میکنم زود جوابمو بدین خیلی برام مهمه خیلی نگرانم

  • دکتر خواهش میکنم جوابمو بدین خیلی ضروریه

  • ای خدا 😔دکتر چرا جوابمو نمیدین توروخدا جوابمو بدین 😔

 7. سلام.من پارسال تقریبا همین موقع ب پزشک مراجعه کردم برای اینکه بدونم پرده بکارتم چه شکلی هستش.بهم گفت پردت خیلی ظریفه و یه ذره از پردت پاره شده که مشکلی نیست،میتونی زمان ازدواج گواهی بگیری.از اون موقع به بعد دیگ به دکتر مراجعه نکردم.هروقت به پردم نگا میکنم احساس میکنم که پاره شده.ولی دقیقا نمیدونم چه جوری و کی پاره شده.من تا حالا نزدیکی نداشتم و میدونم تو سنی که هستم این کار درست نیست.خیلی سعی کردم به مادرم بگم ولی ترسیدم.اگ برم دکتر بهم میگن که پردم چه جوری و کی پاره شده؟

 8. سلام وقت بخیر۳شب قبل عروسیم بودبعدازپاره شدن پردم شب بعدشم رابطه داشتیم خونریزی داشتم امروزکه رفتم حمام یکم لکه دیدم علت چیه ممنون

 9. سلام خسته نباشید

  چند روز پیش با نامزدم رابطه از جلو داشتیم با همون یکی دو بار اول دخول خونریزی داشتم الان چند روزه که خون ریزیم قطع نمیشه باید چیکار کنم ؟

  سوال دومم اینه که برا جلوگیری از عفونت واژن باید از چه دارویی یا پمادی استفاده کنم ؟
  ممنون

 10. سلام من تاحالا چندبار با نامزدم رابطه داشتیم و هرچند بار فشار به پرده آورده ولی داخلش نکرده.با نگا کردن به نظر نمیاد که آسیبی دیده باشه و شکل ستاره است.اما انگشت داخل واژن میشود آیا سالم است یا خیر؟

 11. سلام اگ ارتجاعی باشه پاره نمیشه.چون قابلیت انعطاف داره
  ولی مشخص میشه ک چیزی رفته توش
  مثلا اگ الت تناسلی مرد بره کاملا مشخص میشه

 12. سلام من ازدواج کردم دوبار نزدیکی کردیم خون نیومد اما دفعه سوم خون اومد ، دلیلش چیه؟؟؟؟؟

 13. من نمیدونم چرا میخواهین دروغ بگین برین روک رواست بگین اشتباه کردین رفتین رابطه برقرار کردین الان هم توبه کردنی اگر کسی شما رو بخواه بخاطر دوقطره خون نمیخواه ارزشتون نیارین بالا فوق اخرش ازدواج نکنین

 14. سلاام من ٤ ماه پيش تو دهانه واژنم سوزش داشتم دكتر هم رفتم گفت عفونت دارم قرص هم داد خوردم زياد خوب نكرد ولى الان واژنم تغيير كرده خيلى نگرانم يعنى سوزش باعث پارگى شده ميشه جوابمو بدين ؟؟

 15. ایا امکان داره بعد از ترمیم پرده ی بکارت،موقع برقراری رابطه خون نیاد؟من برای این مشکل باید چیکار کنم؟چون برای من خیلی مهمه ک حتما شب عروسیم،خون بیاد.

 16. سلام من حدودآ وقتی ۱۰ سالم بود انگشتمو کردم تو واژنم اون موقع هیچ خونی نیومد فقط حدود یه دقیقه شکمم درد کرد الان که نگاه میکنم تو آینه احساس میکنم پرده ندارم فقط،یه سوراخ میبینم یعنی ممکن پاره شده باشه .خیلی میترسم کمکم کنید به دکتر دسترسی ندارم البته شکلش بیشتر شبیه عکس پرده حلقوی هس ولی میترسم
  جواب بدین لطفآ خواهش میکنم???

 17. سلام من یک باررابطه مقعذی داشتم خیلی اشتباهی رفت توواژنم وخیلی زوددرآوردیم ولی کمی دردگرفت بعد۱۰دیقه کمی خون ریزی کردم آیاممکنه پرده من پاره شده باشه

 18. سلام وقت بخیر، منو نامزدم خیلی دلمون میخواد که قبل از ازدواج دخول انجام بدیم و از واژن رابطه برقرار کنیم
  آیا این کار مشکل نداره؟؟؟

 19. سلام اگه کمی انگشت در واژه فرو بره و کمی خون بیاد یعنی پرده بکارت پاره شده؟

 20. سلام
  چرا موقع دخول از مقعد خون میاد؟؟

 21. سلام من رفتم موج های ابی و بافشار زیاد اب احساس سوزش کردم بعد یک روز بعدش خون دیدم ممکنه پرده اسیب دیده باشه ؟؟؟پرده حلقوی خیلی نگرانم

 22. سلام من رفتم موج های ابی و بافشار زیاد اب احساس سوزش کردم بعد یک روز بعدش خون دیدم ممکنه پرده اسیب دیده باشه ؟؟؟پرده حلقوی خیلی نگرانم

 23. سلام من رفتم موج های ابی بافشارزیاد اب کمی سوزش در واژگانم ایجاد شد ومن ترسیدم واسه پرده بکارتم یروز بعد کمی خون دیدم ممکنه اسیب دیده باشه پرده ام پرده حلقوی

 24. باسلام ازهمه خواهش دارم اگه كسي ادرس دكتري دربندرعباس رو ميدونه ك عمل ترميم رو انجام ميده بهم بده خيلي خيلي ممنون ميشم از تورو خدا كمكم كنيد

 25. سلام .میخواستم بدونم باورود انگشت به اندازه یک سانت به داخل واژن پرده بکارت پاره میشه؟ ن درد داشتم ونه خونریزی ،پردمم از نو ع حلقوی و قابل ارتجاع هستش اما من حس میکنم سمت چپ به طرف بالا یه شکاف ایجاد شده …آیا گواهی سلامت بهم تعلق میگیره؟

 26. سلام.خسته نباشید.من میخام با همسرم واسه اولین بار رابطه کامل داشته باشم.میخام بدونم بعد از چند تا دخول باید رابطه رو متوقف کنیم تا چند روز بعد که زخمش خوب بشه یا اینکه میتونیم تا ارضا شدن من ادامه بدیم؟

 27. سلام ببخشید چند روز قبل ازتون پرسیدم ولی جواب ندادین . با توجه به این که خود ارضایی و فرو کردن شئی مثل ماژیک به داخل وارژنم احتمال پارگی هست؟
  و ایا ورزش سنگین هم میتونه باعثش باشه؟ توروخدا جواب بدید.

  • سلام اگ ارتجاعی باشه پاره نمیشه.چون قابلیت انعطاف داره
   ولی مشخص میشه ک چیزی رفته توش
   مثلا اگ الت تناسلی مرد بره کاملا مشخص میشه

 28. سلام منو همسرم باهم از معقد سکس داشتیم از جلو لاپایی بوده ولی داخل نرفت یا اینکا رفته ما احساسش نکردیم ن احساس درد و ن پارگی بعد اونم خونی مشاهده نکردیم بعد ده دقیقه از واژن خون اومد ولی زیاد ن
  بنظر شما ممکنه پرده پاره شده باشه یا سالمه؟؟
  خواهشا راهنمایی کنین

 29. سلام.وقتتون بخیر .ببخشید من 14سالم بود که اولین بار پریود شدم خیلی ترسیده بودم …ندانسته انگشتمو داخل واژن کردم…دوسه سال بعد که در مورد پرده بکارت فهمیدم الان نزدیک به 8ساله زندگیم زهرمار شده….خودمم خجالت میکشم برم پیش پزشک تا معاینه کنه …ممکنه بفرمایید با داخل کردن انگشت هم ممکنه پرده آسیب ببینه ؟؟؟؟
  اگه ممکنه خواهش میکنم توضیح بدید من چند ساله زندگیم بهم ریخته و نمیتونم ازدواج کنم …ممنون

 30. سلام خسته نباشید
  با خود ارضایی ممکنه پرده آسیب ببینه؟امکان تشخیص خراش با مراجعه به پزشک هست؟؟این خراش جزیی میتونه بعد از مدتی خودش ترمیم بشه؟؟

 31. سلام من مدتى هست عقد کردم و دو سه بارى رابطه داشتم ولى اصلا اجازه ندادم که هيچ تماسى به داخل واژنم داسته باشه فقط سطحى از بيرون رابطه داشتم ولى بعد از نيم ساعتى آب خون روى لباسم مشاهده کردم پرده بکارتم شبيه به حلقوى هست ولى درست نمى دونم بين حلقوى و دندانه دار شک دارم چون دوسه تا شکاف خيلى ريز در اطراف پرده مشاهده کردم… نمى دونم پرده بکارتم آسيب ديده يا نه… خواهشا راهنمايي کنيد
  بگيد پرده من سالمه يا پاره شده ؟
  با تشکر

  • سلام ببخشيد چرا کسى جواب منو نمى ده…
   محبت کنيد جوابمو بديد ممنون

  • سلام دوست عزیز ماهم مث شما شدیم دقیقا
   الان ب نتیجه ای نرسیدین؟؟ ببینین سالمه یا ن

 32. سلام خودارضایی باعث پارگی میشع؟

 33. سلام من حدودآ وقتی ۱۰ سالم بود انگشتمو کردم تو واژنم اون موقع هیچ خونی نیومد فقط حدود یه دقیقه شکمم درد کرد الان که نگاه میکنم تو آینه احساس میکنم پرده ندارم فقط،یه سوراخ میبینم یعنی ممکن پاره شده باشه .خیلی میترسم کمکم کنید به دکتر دسترسی ندارم البته شکلش بیشتر شبیه عکس پرده حلقوی هس ولی میترسم

 34. با عرض سلام و خسته نباشید همسرم با انگشت داخل واژن منو ارضا کرد اما بعدش خونریزی مشاهده کردم.و کله بینی دارم.این حالت چقدر طول میکشه و دلیلش چیه ؟ممنون از راهنماییتون

  • سلام با توجه به نوع بکارت ، آسیب دیدگی بکارت یا واژن محتمل است که این لکه بینی بعد از چند روز مرتفع گردد

 35. سلام وقتتون بخیر ، دختر ۲۴ ساله ای هستم که نه خود ارضایی داشتم و نه رابطه
  یکبار توی دستشویی در حالی که شیلنگ آب رو به خودم گرفته بودم برای شستشو
  یک دفعه فشار آب خیلی زیاد شد من فشار آب رو حس کردم و سریع شیلنگ رو دور کردم ، خونریزی نداشتم اما می ترسم پردم آسیب دیده باشه ، چه کنم ؟؟؟؟؟؟ خیلی نگرانم

 36. دکتر خوااااهش میکنم جوابمو بدین.

 37. سلام منو نامزدم واسه اولین بار رابطه داشتیم فقط از مقعد و هیچ گونه دخول به واژن رو نداشتیم.بعداز نبم ساعت حالت اب خون روی لباسم دیدم.واژنمو نگا میکنم یه تیکه گوشت که وسطش سوراخ متوسط هست که دورش حالت پرده بکارت شرابه داریا همون دندانه دار است.با این شرایط پردم سالمه؟
  من سه ماه قبل رفتم دکتر که اونجا گفت سالمه.