خانه / بیماری ها و درمان / درمان عفونت های قارچی در نوزادان
loading...

درمان عفونت های قارچی در نوزادان

درمان عفونت های قارچی در نوزادان گرداوری شد

درمان عفونت های قارچی در نوزادان

 

نوزادی که به یک عفونت قارچی مبتلا می شود معمولا علائمی در بدن او نمایان خواهد شد که شما با حضور چنین علائمی می توانید پی به وجود بیماری ببرید. در ابتدا خط هایی قرمز رنگ بر روی نواحی مختلفی از بدن ظاهر می شود که معمولا با خارش نیز همراه خواهد بود. پس از آن این خط ها ممکن است که به دایره هایی تبدیل شود و با حالت پوسته پوسته شدن مشاهده شوند. رفته رفته با دست زدن این بیماری از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل می شود.

حتی ممکن است که عفونت قارچی از یک فرد به فرد دیگر انتقال پیدا کند. پس اگر به این عفونت مبتلا هستید از نزدیک شدن به یک نوزاد دوری کنید. پوست نوزاد شما به شدت دچار آسیب می شود. در اکثر موارد زمانی که نوزاد به یک بیماری قارچی مبتلا است به دلیل تضعیف سیستم ایمنی همواره بدن او برای ابتلا به انواع بیماری های پوستی دیگر نیز مستعد خواهد بود. بر اثر خارش های بسیار شدید زخمی در ناحیه به وجود می آید که در برخی از افراد حتی به زرد زخم نیز تبدیل خواهد شد.

تنها چاره درمان برای از بین بردن عفونت های قارچی استفاده از کرم هایی است که برای محدود کردن فعالیت های قارچی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. دوره درمان قارچ ها با بیماری های پوستی دیگر تفاوت دارد و معمولا در طی دو تا چهار هفته بهبودی حاصل می شود. برای درمان نیاز است تا به صورت مستمر و بر طبق تجویز پزشک خود استفاده از کرم های ضد قارچ را ادامه دهید. خسته نشوید و درمان را در نیمه راه رها نکنید ، زیرا احتمال عود بیماری دور از انتظار نیست.

علاوه بر استفاده از پماد ها ، شستشوی هر چند روز یکبار بدن نوزاد از سر تا نوک پا می تواند به روند بهبودی نیز کمک نماید. سعی کنید تا حوله نوزاد را از سایر حوله های جدا کنید ، زیرا حتی از طریق حوله نیز این بیماری قابل انتقال به سایر اعضای خانواده خواهد بود. نوزاد خود را در جایی تمیز و عاری از هرگونه پرز و رطوبت قرار دهید. اگر حیوانات خانگی را در منزل نگهداری می کنید به این نکته توجه داشته باشید که این همین حیوانات عاملی برای انتقال دادن بیماری های قارچی و سایر بیماری هیا عفونی و حساسیتی به شمار می روند و تنها راه حل نگهداری آنها از محیطی بیرون از منزل می باشد.

 

بیشتر بخوانید: انواع عفونت قارچی نوزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.