خانه / بیماری ها و درمان / خطر بروز اسهال خونی در افراد
loading...

خطر بروز اسهال خونی در افراد

خطر بروز اسهال خونی در افراد گرداوری شد

خطر بروز اسهال خونی در افراد

 

اسهال به خودی خود یک شرایط غیرنرمال از سلامتی بدن به شمار می رود ، زمانی که این اسهال با دفع خون یا رگه هایی از خون نیز همراه باشد شرایط را بسیار سخت تر از گذشته خواهد کرد. روند تشخیص و درمان در این وضعیت کمی سخت تر و طولانی تر از یک اسهال معمولی می باشد. در این حالت وجود زخم های روده ای یکی از احتمالاتی است که باید مورد پیگیری قرار گیرد ، زیرا در غیر این صورت به دلیل دفع خون بسیار زیاد فرد به کم خونی دچار می شود و خطر مرگ او را تهدید خواهد کرد.

اسهال خونی معمولا بر اثر ایجاد یک حالتی از التهاب در روده ها اتفاق می افتد. التهاب در هر مکانی یعنی ایجاد تورم که در روده ها با علائمی همچون درد شدید در شکم ، رگه ها یا قطراتی از خون در مدفوع ، خستگی ، بی حالی ، کاهش حجم خون نیز مشاهده می شود. بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که در صورت وجود خون چه در مدفوع ، چه در ادرار ، هرچه سریع تر برای بررسی علت به پزشک مراجعه نمایید ، زیرا هریک از این علائم در دراز مدت به سرطان نیز منجربه می شود.

معمولا یکی از عادت های نادرستی که در بین ایرانیان وجود دارد و از بین نمی رود در رابطه با خوددرمانی است. در هبر بیماری شاید خوددرمانی با تشدید علائم خود را نشان ندهد اما در مواردی که خونریزی از بدن در حال رخداد است و اسهال خونی مشاهده می شود ، این خوددرمانی و مصرف انواع قرص ها می تواند به بدتر شدن علائم در بدن شما کمک کند. بنابراین نه تنها درمانی در کار نیست بلکه بر طولانی شدن پروسه ی درمانی شما نیز می افزاید.

پزشکان برای بررسی علت اسهال خونی در ابتدا آزمایش خون و به همراه آن آزمایش مدفوع را انجام می دهند. این دو آزمایش به راحتی می تواند علت اصلی بیماری اسهال خونی را مشخص نماید. پس از آن بررسی های تصویری از داخل روده ها روش دیگری برای تشخیص قطعی می باشد که باید هرچه سریع تر انجام شود. اسهال خونی معمولا در تعداد کمی از افراد دیده می شود به همین دلیل علامت خطر بزرگی به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.