خانه / زناشویی / تاثیر خودارضایی بر چهره ، قد ، ریزش مو ، لاغری و بچه دار شدن
loading...

تاثیر خودارضایی بر چهره ، قد ، ریزش مو ، لاغری و بچه دار شدن

در این مطلب تاثیر خودارضایی بر چهره ، قد ، ریزش مو ، لاغری و بچه دار شدن و تاثیر خودارضایی بر چهره گرداوری شد

تاثیر خودارضایی بر چهره ، قد ، ریزش مو ، لاغری و بچه دار شدن

 

در مورد عوارض خودارضایی دیدگاههای متفاوتی وجود دارد ما این تصمیم را برعهده خواننده می گذاریم!

 

تاثیر خودارضایی در قد

پرسش: اینجانب بدلیل شانس بسیار کمی که در بعضی مسائل داشتم و دارم از حدود  5سالگی دست به عمل خودارضایی میزدم. به همین دلیل هم 12 سالم که بود به بلوغ رسیدم(یلوغ زودرس).تقریبا فقط یک علامت از علائم بلوغ را در 122 سالگی نداشتم که آن هم موهای صورت بود. که ان هم تا 14 سالگی در صورتم پدید آمد.

بنده با قد 150 سانت به بلوغ رسیدم . ولی هرروز 3 بار دست به خودارضایی می زدم. من تا 13 سالگی 20 سانت رشد کردم عین لوبیا سحرآمیز. در طی یک سال قدم 170 شد. اما بعد از ان حدود 5 یا 6 ماه بود هر کاری کردم بلند نشدم. واسه ی همین هم دست برداشتم و ناامید شدم. حالا آیا میخواهم بدانم که ایا خودارضایی روی رشد قد تاثیری دارد؟ آیا راه درمان دارد؟

پاسخ : بله موثر است. بدلیل کاهش قدرت بدنی و همچنین ایجاد بلوغ زودرس و تاثیرات هورمونی باعث کوتاهی قد می شود.خودارضایی علاوه بر مشکلات جسمی مانند آسیب دستگاه تناسلی، ضعف بینایی،ضعف جسمانی و کوفتگی، رنگ پریدگی، کبودی اطراف چشم، خستگی و بی حالی مفرط، خواب آلودگی زیاد، سستی و بی رمقی، لرزش اعضای بدن، ضعف حافظه، همچنین فرد دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود.

بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود  از جمله راههای پیشنهادی برای ترک خودارضایی پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات سالم، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرک است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند.

در صورت عدم بهبودی و ناتوانی در ترک این عمل می توان به روانپزشک جهت درمانهای اختصاصی مراجعه کرد. بهترین درمانها رفتار درمانی و یا رواندرمانی است. در بعضی حالات از داروهای روانپزشکی مانند ستالوپرام نیز می توان استفاده کرد و البته اثر روشهای قبلی را نخواهد داشت. داروهای ضد افسردگی مثل فلوكستین یا كلومیپرامین یا سرترالین و همچنین داروهایی مثل فیناستراید نیز شهوت را کاهش می دهند.

سوال : با سلام من حدود 24 سال سن دارم و متاسفانه به دلیل عدم آگاهی از سال اول بلوغ شروع به استمنا کردم و تا حدود 1 سال پیش این عمل زشت ادامه داشت و تو اون مدت بصورت یک عادت در اومده بود و چون تغذیه ام نیز انچنان غنی نبود رشد قدی من از تقریبا سن بلوغ بسیار کند شد و الان قدم 166 است، ولی بعد از ورود به دانشگاه وقتی مضرات زیاد این عمل رو فهمیدم شروع به ترک اون کردم ، ولی دیگه دیر شده بود،از نظر جسمی و اسکلتی هم بسیار ضعیف شده ام
پاسخ : دوست عزیز خودارضایی اصلا تاثیری بر کوتاهی قد و ضعف جسمی نداره و حتی تغذیه مناسب هم بعد از ژنتیک تاثیر داره یعنی ابتدا باید ببینید که شما دارای صفات ارثی کوتاهی نیستید؟

 

تاثیر خودارضایی در لاغری

سوال : آیا خود ارضایی باعث لاغری صورت وجوش زدن میشه تو هر سنی؟
پاسخ : خودارضائی باعث لاغری میشود
بستگی به فرد داره
در مورد جوش هم باید بگم که بله
تحریک جنسی و داغ شدن بدن باعث جوش میشه

 

سوال : ایا خودارضایی باعث لاغری میشود

پاسخ: با روشن بینی کامل، و پس از تحقیق مفصلی که انجام دادم، با قاطعیت تمام، فقط یک جمله به شما خواهم گفت، بله! خود ارضایی بر عضله سازی تاثیر منفی می‌گذارد.

از من ایراد نگیرید، نمی‌گویم که کور کورانه حرفم را بپذیرید، اما خیلی‌ها این حقیقت را تجربه کرده‌اند. شما هم تجربه کنید! کافیست تا خودارضایی را ۳ هفته کنار بگذارید و به تمرینتان ادامه دهید. پس از این مدت، سطح بالایی از انرژی، بی حالی کمتر، و انگیزه‌ای فراتر از گذشته را تجربه خواهید کرد. چه کسی است که این‌ها را نخواهد؟

افراد بسیاری گفته‌اند که هیچ ارتباطی بین انرژی فیزیکی و انرژی جنسی وجود ندارد، اما بگذارید صاف و پوست کنده بگویم، اینطور نیست!

با کیفیت‌ترین بخش خون شما، در شکل‌گیری اسپرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین اگر مقدار زیادی از آنرا هدر دهید، قطعا برای رشد عضلاتتان مانع خواهید تراشید.

 

تاثیر خودارضایی در ریزش مو

سوال : آیا خود ارضایی باعث ریزش مو می شود؟

پاسخ دکتر محمدرضا رجبی شکیب

خیر. هیچ عارضه جسمی ای از نظر علمی برای این رفتار به اثبات نرسیده. اما اگر این رفتار تبدیل به عادت بشه، عوارض روانی داره و مخصوصا در روابط زناشویی مشکلاتی ایجاد می کنه.

 

سوال : عوارض خود ارضایی چیست؟ آیا خود ارضایی سبب ریزش مو می شود؟

پاسخ : وقتی فردی یک رابطه جنسی صحیحی را تجربه می کند هم به لحاظ روانی و هم جسمانی ارضاء می شود، نیاز جنسی فقط به بعد جسم محدود نمی شود بلکه بخش مهمی از آن با ذهن و روان انسان ارتباط دارد. بعد از یک رابطه جنسی صحیح میزان هورمون های جنسی و ناقل های عصبی محرک در مغز کاهش می یابند و در قبال آن بر میزان هورمون های پرولاکتین و کورتیزول افزوده می شود که این امر موجب حس آرامش، رضایت و نشاط می گردد  و به دنبال آن فرد تا مدتی نیاز به رابطه جنسی نخواهد داشت.

اما در عمل خودارضایی صرفا فرد به لحاظ فیزیکی(جسمی) تخلیه شده و نه از لحاظ روانی و ذهنی و این مسئله باعث عدم تعادل بین نیاز جسم و روان می گردد به عبارتی خود ارضایی باعث تشنگی بیشتر فرد به لحاظ روانی به رابطه جنسی می شود که این امر سبب شده فرد بیشتر و بیشتر به عمل خود ارضایی مبادرت بورزد که به آن اعتیاد به خود ارضایی گویند و بیشتر در مردان مجرد زیر 25 سال شایع است.

بدن مردان برای تولید اسپرم و هورمون تستسترون(هورمون جنسی در مردان) نیازمند مواد مغذی مختلفی از قبیل پروتئین، روی(زینک)، کلسیم، منیزیم، ویتامین ای، ث و غیره می باشد، استمرار به خود ارضایی و خروج بیش از حد اسپرم موجب تخلیه بدن از مواد مغذی ذکر شده می گردد که عوارضی از جمله ریزش مو را به همراه خواهد داشت.

از طرفی دیگر با هر بار انزال تغییراتی در سیستم هورمونی بدن رخ می دهد که یکی از مهمترین آنها تبدیل هورمون تستسترون به دی هیدروتستسترون(DHT) است. تجمع هورمون DHT موجب تضعیف فولکوهای مو و به دنبال آن ریزش مو می گردد، طبق گزارش انجمن ریزش مو در آمریکا ازدیاد هورمون DHT یکی از شایعترین علل ریزش مو در مردان می باشد. انزال بی رویه چه در قالب خود ارضایی و چه در قالب رابطه جنسی می تواند موجب تشدید ریزش مو در برخی مردان گردد.

همچنین خود ارضایی سبب تحریک غده سباسه شده که منجر به افزایش چربی پوست صورت و سر می شود، چربی بیش از پوست یکی از عوامل ریزش مو، جوش و آکنه می باشد.

 

تاثیر خودارضایی در بچه دار شدن

پاسخ دکتر محمدرضا رجبی شکیب

اصلا این طور نیست دوست عزیز. خودارضایی هیچ تاثیر منفی ای روی باروری شما نداره. اگر الان ازدواج کردین و درگیر چنین مشکلی هستین، اولا مطمئن باشین هیچ ارتباطی بین اون عادت و وضعیت امروز شما نیست و ثانیا، اینو بدونین که امروزه تقریبا هر نوع اختلال ناباروری قابل درمانه.

 

سوال : باسلام خدمت آقاي دكتر . من پسري 25ساله هستم ومدت 8 سال است كه به صورت مدام دست به خود ارضايي ميزنم ميخواستم ببينم آيا خود ارضايي در آينده مشكلي از لحاظ بچه دار شدن (بچه ناقص) خواهد داشت يا نه .

پاسخ : گزارشی از تاثیرسوء خود ارضائی روی تولید مثل نداریم

 

سوال : آیا خود ارضایی دختران باعث نازایی میشود؟

پاسخ : خیر البته در صورت زیاده روی عمل خود ارضایی امکان ناباروری و نازایی ممکن است

 

تاثیر خودارضایی در چهره

سوال : بسیاری از دوستان این هست که خودارضایی چه تاثیری بر چهره ، پوست و زیبایی داره؟ آیا از روی ظاهر ، پوست ، چهره و سیاهی زیر چشم میشه تشخیص داد کسی خودارضایی می کنه؟

پاسخ : وقتی خودارضایی حالت افراطی و اعتیاد داشته باشه(طوری که هر روز باشه) اثرات جسمی به دنبال داره که یکی از انها گودی یا کبودی چشم هست. با خودارضایی افراطی  مقدار کالری سوزانده شده بالا می ره و در صورت عدم تغذیه مناسب ، کالری به مقدار لازم دریافت نمی شه و موجب ضعف بدنی میشه. در ورزش مشت زنـی، هـر مـربی در حیـن دوره ی آمـادگی، بـوکسور خـود را برای 90 روز از بـرقـراری ارتـباط جنسـی منـع مـی کند تا هم انرژی او بیشتر شود و هم بتواند مشتهای محکمـتری بـه حـریف وارد کند.

در حالت کلی نمی توان هر تغییری در چهره را به خودارضایی ارتباط داد. چرا که بیشترین اثر در پوست را ژنتیک تایین می کنه. و رنگ پوست یا سیاهی زیر چشم می تونه ارثی باشه و در بسیاری موارد ربطی به خودارضایی نداره. ممکنه کسی تا به حال خودارضایی نکرده باشه و زیر چشم او گودی یا کبودی مشاهده شود و برعکس کسی که خودارضایی می کند این علایم را نداشته باشه. موارد بسیاری در چهره ، پوست و زیبایی تاثیر گذار هستند. از جمله ژنتیک ، تغذیه و مراقبت از پوست.

 

نظر دکتر شیخ الاسلامی در تاثیر خودارضایی بر چهره
همانگونه که بارها گفته ام خود ارضایی عارضه جسمانی ندارد و تاثیری نیز بر شکل ظاهری بدن یا حتی سیستم تناسلی فرد ندارد که از روی این تغییرات بتوان فهمید کسی خود ارضایی می کند یا نمی کند یا قبلا خود ارضایی داشته است یا نداشته است. بسیاری از جوانان این دغدغه را دارند که نکند کسی بفهمد آنها خود ارضایی می کنند و همین دغدغه یا نگرانی باعث ایجاد یک اضطراب و ترس درونی در وجود ایشان می شود. از جمع فرار می کنند و بیشتر سعی می کنند تنها باشند. از بسیاری از میهمانیها و حضور در جمعهای فامیلی می پرهیزند که مبادا کسی متوجه شود آنها خود ارضایی می کنند. داشتن همین دغدغه باعث می شود تا در مقابل آینه بارها در چهره خود دقت کنند و کوچکترین تغییری را در چهره به خود ارضایی نسبت می دهند. در حالیکه خودارضایی هیچ اثر یا عارضه ای جسمی یا علامت مشخصه ای ندارد و کسی نمی تواند بر اساس علامت یا عارضه خاصی تشخیص خود ارضایی را در فرد دیگر بدهد.
برخی از جوانان تصور می کنند کسی که خود ارضایی می کند کمر ضعیفی دارد و با ضربه زدن به کمر وی می توان از روی درد یا واکنش او فهمید که خود ارضایی کرده است. یا برخی از دختران تصور می کنند به علت خود ارضایی رنگ ناحیه تناسلی شان تیره شده یا پوست ناحیه حالت افتادگی و چروکیدگی پیدا می کند  یا بسیاری از باورهای دیگر که همگی بی پایه و اساس بوده و غلط می باشد. خود ارضایی هیچ علامت مشخصه ای ندارد و قابل تشخیص نیست. تنها مشکلی که خود ارضایی دارد عدم ارضای روانی می باشد و فرد چون از نظر روانی با آن ارضا نمی شود ارامشی که لازمه ارضای جنسی می باشد را بطور کامل تجربه نمی کند.

سوال : باسلام نشانه های ظاهری خودارضایی چیست؟یعنی چگونه می توان فهمید فردی خودارضایی می کند یاخیر؟لطفا راه ها و نحوه ترک آن را نیز توضیح دهید.امیدوارم پاسخ شما مرا در یاری رساندن به فرزندم راهنما باشد.

پاسخ : نشانه هاي ظاهري خودارضايي به تناسب افراد متفاوت است و اين گونه نيست كه همه افراد به يك سبك عوارض ظاهري خودارضايي را نشان دهند چه بسا پسري كه ده و پانزده سال خودارضايي مي كند. ولي به هيچ وجه در چهره اش عوارض خودارضايي نمايان نيست و چه بسا پسراني كه حتي يك بار هم به اين رفتار نا پسند مبادرت نورزيده اند. ولي عوارض ظاهري مانند گودي چشم ضعف قوه بينايي و …دارند.
شما بهتر است به جاي واكاوي دراين مساله و احيانا گمانه زني هايي آسيب زا صرفا به پيشگيري يا درمان غير مستقيم آن همت گماريد.

 

عوارض خودارضائی

 اگر آقایون شروع کنند به برقرای روابط زیاد جنسی با افرا مختلف، و یا پیش از رسیدن به سن 21 سالگی، خود ارضایی را تجربه کرده باشند -یعنی زمانی که اسپرم ها به بلوغ کامل نرسیده اند- این امر خلل جبران ناپذیری را به قوای جنسی شان وارد می کند و بعدها عواقبی را در زندگی جنسی شان به وجود خواهد آورد. زمانی که مرکز فعالیت های جنسی به دلیل وجود مزاحمت هایی نظیر خود ارضایی و یا آزار و اذیت های جنسی نتواند به درستی رشد پیدا کند، اندوخته قوای جنسی از سن 35 سالگی به بعد رو به تحلیل می رود و این مورد نه تنها تاثیر نامطلوبی بر روی دستگاه تناسلی می گذارد بلکه عملکرد کلیه سیستم های بدن را نیز تحت الشعاع قرار می دهد: دستگاه هاضمه، گردش خون، عملکرد غدد مترشحه، سیستم عصبی و …

این افراد به سرعت از سن 35 سالگی به بعد شاهد فرایند سالخورده شدن خواهند بود. خیلی زودتر از حالت طبیعی توانایی هایشان را از دست می دهند و متاسفانه خیلی سریع روانه گورستان خواهند شد. در چنین شرایطی ارگان های جنسیشان نیز دچار اختلالات مختلفی شده و انواع بیماری های گوناگون جنسی به همراه بیماری هایی نظیر اختلال سیستم عصبی و دگرگونی سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیک و غدد درون ریز می شوند.

خودارضایی که از جمله نقص های فردی به شمار می رود، سبب ایجاد تصورات شهوانی در ذهن فرد می شود. در دراز مدت فرد عدم تمایل جنسی نسبت به جنس مخالف خود را پیدا می کند، از نظر ذهنی خسته می شود، و دچار ناتوانی های جنسی خواهد شد.

120 نظر

 1. دوستان عزیز اصلا با حرف این دکترای که میگن خودارضایی ضرر نداره گوش ندین و ب عقلشون شک کنین..بخدا قسم ن کار با دین دارم ن اسلام ن علم..خودم تجربه کردم که تجربه از علم هم بالا تره…خود ارضایی کردن شما یا نکردنتون برا من فایده یا ضرر نداره..کافیه خودتون تجربه کنید ب حرف دکترای بیسواد گوش ندین .خودتون 2ماه ترک کنین با 1ماه تغییراتو ببینید..بر اساس تجربه خودم.خود ارضای رو چهره .روی اعصاب .حافظه..شجاعت..ترس..اعتماد ب نفس و افسردگی تاثیر مستقیم داره فقط خدا شاهده که همرو تجربه کردم و با ترکش آثار مفید ترکشو دیدم..دوستان من زمانی که خودارضایی میکردم تو 5ساعت نمیتونستم 7سوال درسی را یاد بگیرم ترسو بودم اعتماد بنفس و شجاعتی که قبلا داشتم از بین رفته بود.ولی با 23روز ترک تو 3ساعت تونستم 90سوال سخت دانشگاهیو یاد و در آزمون با بهترین نمره قبول شم و شجاعتو اعتماد بنفسو در برابره کل مسائل تجربه کنم..ن حرفامنو قبول کنید ن اون دکترای کم عقل خودتون امتحان کنید این گویو این میدان ..اراده کنید 1ماه ترک کنید تغیراتو تو خودتون مشاهده کنید اگه تغییرات خوبیو حس نکردین بمن فششو بدین و خودارضای رو ادامه بدین…بهترین علم تجربه است.این جانب 26سالمه مهندس آی تی..یا حق

 2. ادمین هم که فقط جواب دخترا رو میده

 3. سلام، من از سن ۱۴ سالگی خود ارضایی رو شروع کردم ولی بعدش که از عوارضش با خبر شدم ،یک الی ۲ ماه هس ترک کردم ،واقعا روی چشم و حافظه تاثیر داره
  من میخوام بدونم چند مدت بعد از ترک خود ارضایی چشم و حافظه بهبود پیدا می‌کنه ؟؟؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 4. دعا کن برام

  سلام من ۱۹سالمه _از ۱۵سالگی خود ارضایی میکنم موهای پدرم خیلی پر پشتن _واقعا رو ریزش مو تاثیر داره ب همون خدایی ک منو افریده از همین لحظه دیگه سمت این کار نمیرم یاحق??

 5. دعام کن

  سلام من ۱۳ سالمه از ۹ سالگی خود ارضایی میکردم زمانی که عوارضشو فهمیدم چیه تصمیم به ترک کردم … تقریبا ۱ ماه هر شب انجام میدادم ولی بقیه وقتا هفته ای ۳ بار بود… ترخدا دعام کنید… برای ترک اولا هفته ای ۱ بار شد تا زمانی که دوماه انجام ندادم ولی دوباره ۱ هفته پیش انجامش دادم و خیلی گریه کردم… خیلی زشت شدم بیناییم عوض شده…عصبی شدم تو اون ۲ ماه خیلی حالم بهتر بود ترخدا دعام کنید دیگه انجام ندم منم باید پشتکار کنم… من بچه مذهبی هستم مسجدم خیلی زمانها میرم نمازمم میخونم … از هفته پیش که انجام دادم غسل توبه کردم دیگه میخوام تا اخر عمر انجام ندم شماهم دعام کنید… انشاالله تمامی کسانی که این مشکلو دارند بتونن ترک کنن

 6. دعام کن

  سلام من ۱۳ سالمه از ۱۰ سالگی خود ارضایی کردم فکر میکردم یه بازیه وقتی کمکم فهمیدم واقعیتش چیه اصمیم به ترک کردم نزدیک ۲ هفته هرشی انجام میدادم و بعدش هفته ای دوبار شد یعنی تو ۳ سال هفته ای دبار انجام دادم ولی بازم تمام تاثیراتی که زدینو دارم… تصمیم به ترکش کردم اولین بار ۱ هفته انجام ندادم بار دوم ۲ هفته تقریبا همینطوری ادامه پیاکرد که یک بار دواه انجام ندادم ولی همین ۱ هفته پیش بود که دوباره انجام دادم غسل کردم و توبه ترخدا دعام کنید انجامش ندم بدترین چیزش همین اینترنته… دعام کنید مثل قبل شم دیگه تا اخر عمرم انجام ندم هربارم که انجام میدادم گریم در میومد…
  اخه بچه مذهبی هم هستم … خیلی روابطم خوبه مسجد همیشه میرم ولی این یکیو نتونستم ترک کنم که امید وارم دیگه انجامش ندم .. هم بخاطر خودم هم دیگران… تازه صورتمم چوش میزنه چشمام از قبل ضعیف بود ولی یکم باز ضعیف تر شد…. دعام کنید انجام ندم با تشکر

 7. سلام دوستان
  من علی خستم15 سالمه 15.16ماه به خود ارضایی اعتیاد پیدا کرده بودم.
  واقعا دردناک بود یه رو به خودم اومدم اون روز عهدی که با خودم بستم با همیشه متفاوت بود.
  الا 6ماه ترک کردم به طور کامل شما رو هم تشویق میکنم که این عهد رو با خودتون ببندید .
  من وقتی که خود ارضایی میکردمخیلی به خودم اسیب زده بودم
  یه مثال ساده:
  اگه قبل از آشنا شدن با این عمل زشت 100بودم وقتی 15ماه بود شروع کرده بودم این کارو 50بودم ولی الا 65.70
  آرزو دارم هیکس چه تو کشور عزیزمون چه تو تمام کشور های دیگه هم شرغی هم غربی به این عمل مبتلا نباشه
  با تکشر از سایت خوبتون

 8. خود ارضایی بستگی ب نوع تغذیه ساعات ورزش در روز و خوش بنیه بودن فرد میتونه عوارضشش رو حتی با روزی 10 بار نشون نده من رفیق داشتم روزی 10 بار جلق میزد الانم هیچ عوارضی روش نگذاشته تقریبا از 9 سالگی ولی ترک کنید برای ی لحظه زندگیتونو نابود نکنید وتا دیر نشده توبه کنید ایشالا خدا میبخشتتون اگه کسانی ک میخوان ترک کنن ب زندگی شادابی فکر کنید ک در اون این کار های احمقانه نباشه خودارضایی یعنی خودکشی بصورت سرگرمی بیدار بشد ازین خواب غفلت ای دوستان حیف نیس واقعا کشور کوروش ب چنین روزی افتاده بسم الله بگین و ترک کنین و السلام نامه تمام

 9. سلام آنهایی که توی سایت های ایرانی میخوانید اکثرا اشتباه من تو مقاله دانشگاه آکسفورد خودم که خود ارضایی همه مشکلاتی رو که این سایت گفته رو داره اما انجام نداد آن هم باز مشکلاتی داره تو این مقاله نوشته بود که چرا کشور های مسلمان بیشتر از کشور های غیر مسلمان درگیر خود ارضایی هستند چون افراد مسلمان که در زندگی روز مره هیچ چیز تحریک آمیزی نصیبین اما با دیدن ماهواره و غیره خیلی زود تحریک میشن و دیگه به این عمل عادت میکن اما در کشور های بی حجاب اکثر افراد یا نیاز ندارن و یا با برقراری ارتباط فقط دوستی با جنس مخالف نیاز های خود رو برطرف میکنن دلیل اصلی آینه و بعد هم خود ارضایی از سن 15 سال به بعد دو ماهی یک بار توصیه شده بود برای جلوگیری از یک سری بیماریهایی هم روانی و هم جسمی و هیچ عوارضی هم نداره

  • سلام دوستای خوبم انقده گشتم تا آخرش راه ترکشو پیدا کردم….. الان چندماه میگذره که پاک پاکم..اونم فقط با یه روش…روش نذر کردن….با خودم عهد کردم که اولین باری که رفتم خودارضایی کردم پنجاه هزار تومن بدم فقرا…بار دوم این جریمه دو برابر میشه و میشه مثلا صد تومن….حتی با وجود داشتن فضای لازم و فیلتر شکن و همه چی،اصلا سراغ این عمل نرفتم.با خودم گفتم که سراغشم رفتی اشکال نداره ولی فقط باید نذرتو ادا کنی… هر وقت افکار خودارضایی به ذهنم میاد ،با خودم میگم که دو دقه لذت خودارضایی، ارزش پرداخت پنجاه هزار تومن پول رو نداره پس سراغش نمیرم.این روشو امتحان کنید.شاید شما هم مثل من و چند تا از دوستام تونستید.ما تونستیم شما هم میتونید.مطمئنم

 10. سلام ، من 25 سال سن دارم و 11 سال بود که خود ارضایی میکردم ، به مرور زمان بدن نابود میشه ،،،لاغر هستم و هیچ وقت چاق نمیشم..به صورت افراطی ریزش مو دارم و تا سال دیگه کچل میشم ،چشمام گودی داره و کبوده همیشه ،،،خود ارضایی رو شده واسه یه ماه ترک کردم..و چون بهش معتادم بازم میرم سمتش ،،موقع خود ارضایی بهترین خون های بدن تبدیل به اسپرم میشه…اینم بگم که یکسال میشه که متاهل شدم و نیاز جنسی مو با همسرم برطرف میکنم ،،،اما همون عوارض رو بازم دارم…همین الان تصمیم گرفتم که ماهی یه بار سکس داشته باشم و برم سراغ ورزش تا بتونم مثله یه انسان خوب و با اعتماد به نفس زندگی کنم…شما هم ترک کنید تا به تدریج نابود نشید

 11. خود ارضایی

  خیلی بده

 12. سلام من 16 سالم و دو سال این کارو میکنم و الانم هر روز خود ارضایی میکنم خیلی هم سرحالم فکر کنم به اندازه همه کس من شادم هیچ تاثیر بر روی قدم نذاشته در ضمن زندگیم با انجام دادن این کار خیلی اسون شده:)

 13. سلام من از ۱۴ سالگی دست به خود ارضا یی میزنم و حداقل هفته ای یک بار تکرار میکنم و الان ۱۸ سال دارم نمیدونم چطوری جلوی خودمو بگیرم یک ماهی میشود که با ریزش مو روبه رو شدم باید چیکار کنم به تازگی از خود ارضایی دست کشیدم اما باید جلوری ریزش را بگیرم اما همچنان ریزش مو دارم خواهشمندم کمکم کنید

 14. الان 15 ساله هر کاری میکنم نمی تونم ترکش کنم واقعا سخته الان میفهمم معنی معتاد یعنی چی …؟

 15. امیرحسین

  با سلام لاغری میتونه از عارض خوداضایی باشه? ایا ب ترک کاملش با تغذیه مناسب رفع میشه?
  و اینکه میگن باعث از بین رفتن زیبایی میشه ودیگه مثل سابق نمیشه درسته?
  ممنون میشم جواب بدین.

 16. سلام.من یک ساله ک ترک کردم این کارو.تو این یه سال خیلی خوب باشگامو میرم.تغذیمم عالی کردم.مکملم استفاده میکنم و روزی یه قرص فارماتونم استفاده میکنم.میخواستم بدونم که زودانزالی با ترک این کار خوب میشه یا نه؟

 17. سلام.بنده به مدت 12 سال تجربه خود ارضایی داشتم..واقعا بدن هرشخصی متفاوته.اینهمه عوارضی که ذکرشذه کاملا درست وطبیعیه..مونده که بدن شما استعداد کدام عوارضو زوتر ازهمه داشته باشه ک بروز بده.خب طبیعتا خیلیها سوال م یکنن که ایا استمنا ریزش مو ایجاد میکنه؟ جواب من بله هست.چرا که استمنا ی امریه که هرچقدر ادامه بدی معتاد میشی.و کاربه جایی میرسه که به صورت افراطی میری سراغش.خب وقتی بدن مدام درطول یک روز چندین بار مواد مغذی و ویتامین و پروتین رو ازخود دفع کنه..ایا به موی سر غذایی میمونه که بخواد نریزه؟عزیزان به نظر من زودتر ازدواج کنید وگرنه اینکه میگن خودتونو سرگرم کنید و…برای همه جواب نمیده..تنها راه حل ترک خود ارضایی ازدواجه..بله ششرایط اقتصادی وشغلی امروزه ازدواج رو خیلی سخت کرده وحتی بعید ..ولی باورکنید با تغییر درفرهنگ خانواده ها و تغییر درنگرش ازدواجها وبا اسون گیری وکمک والدین میشه براحتی ازدوج کرد..برای تک تکتون ارزوی موفقیت وشادابی وسلامتی دارم

 18. یه گناهکار

  سلام من یه دخترم که مبتلام به این عمل زشت
  من تو یه خانواده مذهبی بزرگ شدم خودمم مذهبیم طوری که نماز و روزم قضا نمیشه ولی بدبختیم از اون روزی که وارد فضاهای مجازی شدم شروع شد تقریبا دوساله که……هرروز هم ن بعضی وقتا هفته ای یه بار یا بیشتر ولی عوارضشو کاملا درک میکنم چشمام ضعیف شدن گوشامم همینطور اکثروقتا بی حوصله و کسلم
  بعدازهرباریم که انجام میدم کلی گریه میکنم پشیمون میشم
  ولی چه فایده یه مدت ترک میکنم ولی دوباره برگردم
  ازتون میخوام برای همه کسایی که این بدبختی رو دارن دعا کنید تا بلکه فرجی بشه دیگه انجام داده نشه ممنون

  • انشالله خدا کمکتون کنه

   بهتربن راهکار ترک عادت بد اینه که یه چیز دیگه رو جای گینش کنی

   و مهمترین راه کار اینه شاید باید واقع بین باشی و این عادت بد رو کم کم همونطور که زیاد کردید همانطور هم کمش کنید

   ریشه عادت مثل تار ابریشم کم کم روی افکار و ذهن ما پیچیده میشه و راه خلاصی از اونم اینکه که کم کم از ذهن

   کمرنگ بشه

 19. سلام من24 سالمه …..وحدودا نزدیک یک ماهه که طور هرشبی خودارضایی دارم اونم با مالش واژن….
  بعد هربار توبه وغسل باز هم انجام میدم….با پسری دوست هستم که شهوت زیادی دارم…..

  اولا یه راهکار اساسی واسه ترکش میخواستم…دوما این نوع خودارضایی به صورت شبانه تاثیری بر بکارت داره؟؟؟؟
  چه مضرراتی داره؟
  بعضی از پزشکان براین عقیده دارند که تاثیر جسمانی مثل ضعف چشم و کبودی …..ندارد وای بعضی نظر مخالف دارن…..

  کدوم نظر درسته؟؟؟؟

  • سلام عوارض خودارضایی در افراد مختلف متفاوته به همین خاطر هر کسی میتونه دیدگاه متفاوتی داشته در ضمن خودارضایی باعث پارگی بکارت نمیشه

 20. _کسی که معتاد پورنه با مرده فرقی نداره فقط نفس می کشه
  _یه جایی هم خونده بودم که خودارضایی=مرگ خاموش
  وقتی نظرات رو خوندم تازه فهمیدم این ۲ جمله معنیشون چیه

 21. سلام من17سال مه از۱۳سالگی تقریبا کلاس هفتم بودم خودارضایی رو شروع کردم تنها تغیراتی ک خودارضایی در من گذاشته:لاغرشدن صورت،لاغری،ازبین رفتن زیبایی ب صورت جزئی
  خودارضایی بنظر من هیچ تاثیری برقد من نذاشته…قدم۱۸۳شایدم بیشتردربین آشنا،فامیل مژه پلک هیشکی ب اندازه من بلندنیس.ب خصوص ابروهام صاف وکشیده

 22. محکوم به اجبار و تحمل

  انسان به اختیار خودش به این وادی رنج نیومده که به اختیار خودش نسلیو ادامه بده که تو به زنجیر کشیدنو مسئول بودنش هیچ و هیچ و هیچ نقشی داشته باشه. لطفن بر اساس عقل ناقص خودتون که فکر میکنید “نژاد برترین و دارای هوش برترین” و این قبیل حرفای بی اساسه، توله پس نندازین تا به انقراض نسل انسان کمک شایانی کرده باشین. و جانداران و گیاهان نفس راحتی از دست این بشر خودخواه و رذل بکشن.
  به خودتون بیاید؛ ما هیچ تعهد و مسئولیتی در قبال تولید نسل و تداوم تعداد بشر روی این کره خاکی نداریم.
  خلاص….

 23. من من تقریبا 3 ساله خود ارضایی میکنم.اندامم مثل فیزیک کارا هستش قدم 186 با 80 کیلو وزن که بیشترش ماهیچه هست ولی خب هفته ای یه بار این کار رومیکنم و تغذیم هم عالیه.ولی تاثیرش رو بر صورتم که باعث میشه دماغم بزرگتر جلوه کنه و صورتم لاغربشه و چشمام عبوس میشه.همه اینا یه طرف این که تو خلوت خودت از خودت خجالت بکشی یه طرف.به شرفم قسم از الان دیگه این کار رو نمیکنم من و شما سهممون خیلی بیشتر از ایناست.

 24. Kamran shakibai

  سلام من 19 سال دارم ودوساله که به این عمل شرم آور مبتلا هستم و زیر چشمم تیره است وضعف بینایی پیدا کردم خواستم بدونم اگه این کاررو کاملا بزارم کنار آیا این نقص های ایجاد شده از بین میرن؟. طی چه مدت؟ خواهش میکنم جواب بدید

 25. Kamran shakibai

  سلام من 19 سال دارم ودوساله که به این عمل شرم آور مبتلا هستم و زیر چشمم تیره است وضعف بینایی پیدا کردم خواستم بدونم اگه این کاررو کاملا بزارم کنار آیا این نقص های ایجاد شده از بین میرن؟. طی چه مدت؟

 26. سلام
  20 سال خودارضایی میکنم از سن خیلی پایین که حتی هنوز به بلوغ هم نرسیده بودم شروع شد تا الان
  در اوج نوجوانی یعنی 16 یا 17 سالگی در یک روز 16 بار استمنا رو هم تجربه کردم الان نه کمرم درد میکنه نه چشمام ضعیفه نه درد مفصل دارم نه دور چشمام سیاه و گوده و نه هیچ عارضه جسمی دارم
  بزرگترین و خطرناکترین عارضه استمنا از بین رفتن انرژی و شادابی و انگیزه و پویایی هستش که میتونه منجر به عدم پیشرفت در زندگی بشه و این عوارض زمانی به وجود میاد که شما در بلند مدت به پورنوگرافی و استمنا معتاد بشی و در این دو مورد افراط کنی وگرنه نوجوانی که در اوج ترشحات و شور جنسی به سر میبره با استمنا در کوتاه مدت و فواصل زیاد مثلا ماهی یک یا دوبار دچار مشکل نمیشه
  در دوران دبیرستان فقط و فقط به سکس فکر میکردم و به صورت افراطی خودارضایی میکردم و به همین دلیل در طی سه سال معدل درسی من از 19 تبدیل شد به 12 درس تجدیدی در پایان دبیرستان و از زمانی هم که به اینترنت پر سرعت و گوشی اندرویدی دسترسی پیدا کردم کلا روزگارم سیاه شد شبها سه چهار ساعت پورن میبینم و همزمان استمنا هم میکنم
  امیدوارم روزی برسه که بتونم بذارمش کنار بارها و بارها سعی کردم و حتی زمانی شد که 21 روز استمنا نکردم ولی بازم برگشتم سر جای اولم

 27. سلام میخواستم بدونم اگه کسی بعد از 4-5سال خود ارضایی رو ترک کنه اون آسیب هایی که بهش وارد شده مثل ضعیف شدن اعصاب و کمر و… خوب میشه ؟؟.؟

 28. سلام دوستان
  من حدود نه سال خودارضایی میکردم و الان یک سال و نیمه که ترک کردم.بعد از نه سال استمنا تمام علایم بدش رو داشتم.خیلی رو چهرم تاثیر گذاشته،افسرده هستم،استرس،لرزش بدن،ضعف زانو ،اصلا خندم نمیگیره و هزار تا چیز دیگه
  الان که یه سال و نیم هست که ترک کردم خداییش قبول دارم که بهتر شده ام ولی هنوز خیلی حالم بده و زیر چشمام تیره هست و لاغر هستم.از نظر روانی هم افسرده ام و مشکلات دیگه ای هم دارم.
  به نظر شما اثرات خودارضایی من هیچ وقت از بین میره یا نه؟؟؟
  و اکه از بین میره چقد طول میکشه؟؟؟
  مچکرم.

 29. سلام اگه هفته ای دوبار اینکارو انجام بشه بازهم مشکله و عوارضش به همین صورته؟

 30. سلام خوبین ممنون بابت سایت خوبتون .
  من از کلاس چهارم دبستان خود ارضایی میکنم واقعا هم معتاد شدم .

  اوایل سال ۹۲ احساس کردم وقتی کمی راه میروم کمر درد میشوم . ب مرور زمان احساس درد در زانوهایم کردم ب حدی زانوهام و ساق پام درد میگرفت گ نمیتونستم راه برم . الانم چند وقته احساس میکنم حافظم ضعیف شده . امیدوارم خدا کمکم کنه بتونم ترک کنم..
  فقط ی سوال داشتم من بیضه هام شل افتاده شدن کسی نمیدونه بخاطر چیه و راه درمانش چیه؟ ممکنه عقیم شده باشم؟
  همه ک میگویند خود ارضایی نقشی در عقیمی ندارد پس چطور من بیضه هام شل شده . اگه کسی میدونه راهنمایی کنه ممنون..

 31. دیدگاه من چرا ثبت نمیشه؟؟؟/:

 32. سلام . ممنون بابت سایت خوبتون . من تقریبا از کلاس چهارم دبستان خود ارضایی میکنم … الان کلاس دهم هستم .. قدم : ۱۷۶ وزنمم : ۴۳ . تقریبا از اواخر سال تابستان ۹۳ وقتی با دوستانم بازی میکردیم متوجه شدم ک کمر درد عجیبی ب سراغم میاد قبلا هم خبر داشتم ک میگفتن از عوارض خود ارضایی کمر درد است . بی توجه چون معتاو شده بودم ادامه دادم.. بعد از چند وقت حدودا ۲ ماه کمر دردم خوب شد زانو هام درد عجیبی گرفتند ب حدی ک نمیتونستم راه برم زانو و ساق پام احساس میکردم ساق پام ی بار اضافی داره سنگین شده . با خودم گفتم ممکنه از عوارض خود ارضایی باشه . چند وقتی خود ارضایی را کم تر کردم . متوجه شدم پاهام بهتر شدن . خود ارضاییم کمتر شده بود . بعد از اینکه دیدم ی کم بهتر شدم داستان ها و فیلم های سکسی دوباره تحریکم کردن و دوباره شروع کردم ب خود ارضایی.. . تقریبا اوایل امسال بود ک وقتی میرفتم مدرشه احساس میکردم نمیتوانم درست تخته را ببینم .. تابستان امسال بود ک با یک فرد اشنا شدم در یک شبکه اجتماعی ک مشاور بود ی کم از عوارض خود ارضایی برام گفت .. ک یکی از آنها عفونت ادرار بود . وقتی دستشویی میرفتم مدفوعم ب حدی بو میداد ک مجبور بودم لباس هایم را عوض کنم یا به حمام بروم .. بعد از دکتر کمی بهتر شدم ..
  چند روز پیش هم متوجه شدم درس ها رو هرچی میخونم یاد نمیگیرم کلافع شده بودم خودمم شکم میبرد ک از عوارض خود ارضایی باشه . ک الان دیگه مطمئن شدم ..
  یک مشکل دیگه ام ک نمیدونم از کجاست راستش بیضه هام شل شدن افتادن میخاستم ببینم شما نمیدونید از چیست؟؟؟
  ??????حتما پاسخ داده شود مرسی..
  امیدوارم بتونم و خدا کمکم کنه این عادت بد رو ترک کنم…

 33. موفق شدم ترکش کنم

  من 10 سال بود که خوداضایی می کردم خوداضایی همه چیزم رو ازم گرفت تمام عوارضش رو داشتم از ریزش مو تا تیر شدن صورت و خستگی و کمردرد توی هیچ کاری موفق نمی شدم پیشرفت نمی کردم شب و روز به خودکشی فکر می کنم و از خدا دور شدم دیگه نمی تونم با خدا حرف زدن تا این که تمام تمرکزم رو گذاشتم روی ترک خوداضایی گفتم این یک سال رو روی ترک خوداضایی تمرکز می کنم تمام تلاشم رو برای ترک میزارم
  باید درد و سختی هاش رو تحمل کنی هیچ راه بجز تحمل درد و سختیش نیست
  الان بعد از یکسال که از ترک خوداضایی گذشته تمام عوارضش خوب شده
  از قبل هم بهتر شدم از عبادت لذت می برم از صحبت با خدا لذت می برم خیلی خیلی زیبا شدم که هر جایی میرم همه میگن چی کار کردی که این قدر سفید و زیبا شدی کم خونیم هم درمان شد چشمام برق میزنم خوش هیکل شدم دیگه هدفام رو نیمه کاره ول نمی کنم از زندگیم لذت می برم خدایا شکرت
  زندگیتون رو با خوداضایی خراب نکنید اگر فقط یک بار لذت ترک رو بچشید فوایدش رو ببینید دیگه به امکان نداره بیاین طرف خوداضایی

 34. نا. ش. نا س

  بشنو از نی که حکایت میکند

  ناگفته نماند دوستان خواب نباشد این کار بعضی مواقع خوبه
  حالا چرا برای مثل من که اینور مسائل می خواستم در پوشش تشکیل خانواده انجام بدنم کاملا رو اصول سنت از کسی ابراز محبت وعلاقه. بهش نشون دادم چنان کاری برسر ما در اورد چنان شوت مون کرد. که نگو نه پرس…. وحالا تو سن 35 سالگی نه خانواده ای هست نه ارضای جسمانی و روحی و روانی از اون طرف هم نه خانه عفافی و. نه رابطه نامشروعی نه ضیغه ای که مستعد ابرو ریزی شکایت دادگاه بشه ……..باید بگم که خودم سرباز دادگاه هم بودم وشاهد این مسله هم بودم الارقم خود کسانی بودن که شکست عشقی خورن و کارشون به مرگ هم رسیده. همش از زاویه تعریف دوستان اقای دکتر به این مسلئه نگاه نکنید واقعیت امروز اجتماع. این جور هم شده که بعد از ازواج زن شوهر از هم سرد مزاج شده ومشکلات بعد از ازدواج تازه پدیدار میشه. و الاخر ….. حالا بعضی ها هم از ادواج و هم از دنیا راضی اند. ارضا. کامل. ……………. ازسایت خوتون تشکر می کنم

 35. سلام میشه جواب منم بدین؟؟؟
  من چن سالی بود خود ارضایی میکردم ولی تازگیا ترکش کردم من در این مدت نظم قاعدگیم خیلی به هم ریخته بود و الان هم همینطور آیا بعد ترکش ممکنه بازم به روال عادیش برگرده؟

  • سلام خیر ربطی به خود ارضایی نداره درباره نامنظم بودن قاعدگی با پزشک مشورت کنید

 36. ممنون از مطالب خوبتون از نظر من خوندن نماز و قران میتونه خیلی کمک کنه

 37. سلام متاسفانه من دوازده سال اینکارو کردم بدون اینکه بدونم گناهه ولی وقتی این موضوع رو فهمیدم گذاشتم کنار وتقریبا چهار سال هست که اینکاررو ترک کردم از اونجاییکه متاسفانه این بیماری در من طولانی بوده نکنه باعث ناباروری من در اینده بشه ممنون میشم اگه جواب سوالو منو بدید؟

 38. سلام،میگن عوارضش افسردگیه،جوشه،استرسه،خب اینو همه هم دارند دیگه،در ضمن اگه یکی دیگرارضایی کند(یعنی با یه خانم یا آقا دوست بشود و بکند) باز به همون اورگاسمه یا انزاله میرسه دیگه چه فرقی داره؟(مثل خارجیا)،بعنوان سوال میپرسم،اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم

  • سلام باید بهت بگم یه مرد یا زن از سه بعد ارضا میشه! یکی جسمی، دومی روانی، سومی عاطفی!وقتی خودارضایی کنی فقط از بعد جسمی ارضا میشی ولی وقتی ازدواج کنی و همسرت ارضات کنه غیر از بعد جسمی از نظر روانی و عاطفی هم ارضا میشی! اینطوری به آرامش میرسی و از زندگی لذت میبری، عقده ای و عصبی و افسرده هم نمیشی، در ضمن ضرر جسمی هم داره هم تو پسرا و هم دخترا که برای پسرا از دخترا هم ضررش بیشتره، مثل بیماری های بیضه و دستگاه تناسلی مثل واریکوسل و … ، در ناحیه پایین شکمی و دستگاه تناسلی هم درد زیادی داره این بیماری ها! در ضمن چشم هات روز به روز ضعیف تر میشه، حافظت ضعیف میشه، کمر و اعصابت در طولانی مدت ضعیف میشه! از نظر جسمی ضعیف میشی، اگه تو سن رشدی رشد قدی و استخوان هات و عضلاتت متوقف میشه! زن یا مرد گریز میشی! منزوی میشی! دیگه به جنس مخالف کشش نداری و ازدواج نمیکنی هیچوقت! تنها میمونی تا آخر عمر! پشیمون میشی!

 39. بخدا من قانع نمیشم،اگه قانع بشم نمیکنم،میگن عوارضش افسردگیه،جوشه،استرسه،خب اینو همه هم دارند دیگه،در ضمن اگه یکی دیگرارضایی کند(یعنی با یه خانم یا آقا دوست بشود و بکند) باز به همون اورگاسمه یا انزاله میرسه دیگه چه فرقی داره؟(مثل خارجیا)،بعنوان سوال میپرسم،اگه جواب بدین ممنون میشم

  • صبا نوع تغیراتی که خود ارضایی و ارضای جسمانی با جنس مخالف بوجود میاره کاملا با هم متفاوت هستن همونطور که ادمین گفت خود ارضایی فقط از بعد جسمانی فرد رو ارضا میکنه
   نه تنها فرد رو از نظر عاطفی و روانی اضرا نمیکنه بلکه کلی مشکل روانی و عاطفی مثل سردر گمی و… بوجود میاره

 40. خودارضایی نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.