خانه / زناشویی / تاثیر خودارضایی بر چهره ، قد ، ریزش مو ، لاغری و بچه دار شدن
loading...

تاثیر خودارضایی بر چهره ، قد ، ریزش مو ، لاغری و بچه دار شدن

در این مطلب تاثیر خودارضایی بر چهره ، قد ، ریزش مو ، لاغری و بچه دار شدن و تاثیر خودارضایی بر چهره گرداوری شد

تاثیر خودارضایی بر چهره ، قد ، ریزش مو ، لاغری و بچه دار شدن

 

در مورد عوارض خودارضایی دیدگاههای متفاوتی وجود دارد ما این تصمیم را برعهده خواننده می گذاریم!

 

تاثیر خودارضایی در قد

پرسش: اینجانب بدلیل شانس بسیار کمی که در بعضی مسائل داشتم و دارم از حدود  5سالگی دست به عمل خودارضایی میزدم. به همین دلیل هم 12 سالم که بود به بلوغ رسیدم(یلوغ زودرس).تقریبا فقط یک علامت از علائم بلوغ را در 122 سالگی نداشتم که آن هم موهای صورت بود. که ان هم تا 14 سالگی در صورتم پدید آمد.

بنده با قد 150 سانت به بلوغ رسیدم . ولی هرروز 3 بار دست به خودارضایی می زدم. من تا 13 سالگی 20 سانت رشد کردم عین لوبیا سحرآمیز. در طی یک سال قدم 170 شد. اما بعد از ان حدود 5 یا 6 ماه بود هر کاری کردم بلند نشدم. واسه ی همین هم دست برداشتم و ناامید شدم. حالا آیا میخواهم بدانم که ایا خودارضایی روی رشد قد تاثیری دارد؟ آیا راه درمان دارد؟

پاسخ : بله موثر است. بدلیل کاهش قدرت بدنی و همچنین ایجاد بلوغ زودرس و تاثیرات هورمونی باعث کوتاهی قد می شود.خودارضایی علاوه بر مشکلات جسمی مانند آسیب دستگاه تناسلی، ضعف بینایی،ضعف جسمانی و کوفتگی، رنگ پریدگی، کبودی اطراف چشم، خستگی و بی حالی مفرط، خواب آلودگی زیاد، سستی و بی رمقی، لرزش اعضای بدن، ضعف حافظه، همچنین فرد دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود.

بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود  از جمله راههای پیشنهادی برای ترک خودارضایی پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات سالم، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرک است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند.

در صورت عدم بهبودی و ناتوانی در ترک این عمل می توان به روانپزشک جهت درمانهای اختصاصی مراجعه کرد. بهترین درمانها رفتار درمانی و یا رواندرمانی است. در بعضی حالات از داروهای روانپزشکی مانند ستالوپرام نیز می توان استفاده کرد و البته اثر روشهای قبلی را نخواهد داشت. داروهای ضد افسردگی مثل فلوكستین یا كلومیپرامین یا سرترالین و همچنین داروهایی مثل فیناستراید نیز شهوت را کاهش می دهند.

سوال : با سلام من حدود 24 سال سن دارم و متاسفانه به دلیل عدم آگاهی از سال اول بلوغ شروع به استمنا کردم و تا حدود 1 سال پیش این عمل زشت ادامه داشت و تو اون مدت بصورت یک عادت در اومده بود و چون تغذیه ام نیز انچنان غنی نبود رشد قدی من از تقریبا سن بلوغ بسیار کند شد و الان قدم 166 است، ولی بعد از ورود به دانشگاه وقتی مضرات زیاد این عمل رو فهمیدم شروع به ترک اون کردم ، ولی دیگه دیر شده بود،از نظر جسمی و اسکلتی هم بسیار ضعیف شده ام
پاسخ : دوست عزیز خودارضایی اصلا تاثیری بر کوتاهی قد و ضعف جسمی نداره و حتی تغذیه مناسب هم بعد از ژنتیک تاثیر داره یعنی ابتدا باید ببینید که شما دارای صفات ارثی کوتاهی نیستید؟

 

تاثیر خودارضایی در لاغری

سوال : آیا خود ارضایی باعث لاغری صورت وجوش زدن میشه تو هر سنی؟
پاسخ : خودارضائی باعث لاغری میشود
بستگی به فرد داره
در مورد جوش هم باید بگم که بله
تحریک جنسی و داغ شدن بدن باعث جوش میشه

 

سوال : ایا خودارضایی باعث لاغری میشود

پاسخ: با روشن بینی کامل، و پس از تحقیق مفصلی که انجام دادم، با قاطعیت تمام، فقط یک جمله به شما خواهم گفت، بله! خود ارضایی بر عضله سازی تاثیر منفی می‌گذارد.

از من ایراد نگیرید، نمی‌گویم که کور کورانه حرفم را بپذیرید، اما خیلی‌ها این حقیقت را تجربه کرده‌اند. شما هم تجربه کنید! کافیست تا خودارضایی را ۳ هفته کنار بگذارید و به تمرینتان ادامه دهید. پس از این مدت، سطح بالایی از انرژی، بی حالی کمتر، و انگیزه‌ای فراتر از گذشته را تجربه خواهید کرد. چه کسی است که این‌ها را نخواهد؟

افراد بسیاری گفته‌اند که هیچ ارتباطی بین انرژی فیزیکی و انرژی جنسی وجود ندارد، اما بگذارید صاف و پوست کنده بگویم، اینطور نیست!

با کیفیت‌ترین بخش خون شما، در شکل‌گیری اسپرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین اگر مقدار زیادی از آنرا هدر دهید، قطعا برای رشد عضلاتتان مانع خواهید تراشید.

 

تاثیر خودارضایی در ریزش مو

سوال : آیا خود ارضایی باعث ریزش مو می شود؟

پاسخ دکتر محمدرضا رجبی شکیب

خیر. هیچ عارضه جسمی ای از نظر علمی برای این رفتار به اثبات نرسیده. اما اگر این رفتار تبدیل به عادت بشه، عوارض روانی داره و مخصوصا در روابط زناشویی مشکلاتی ایجاد می کنه.

 

سوال : عوارض خود ارضایی چیست؟ آیا خود ارضایی سبب ریزش مو می شود؟

پاسخ : وقتی فردی یک رابطه جنسی صحیحی را تجربه می کند هم به لحاظ روانی و هم جسمانی ارضاء می شود، نیاز جنسی فقط به بعد جسم محدود نمی شود بلکه بخش مهمی از آن با ذهن و روان انسان ارتباط دارد. بعد از یک رابطه جنسی صحیح میزان هورمون های جنسی و ناقل های عصبی محرک در مغز کاهش می یابند و در قبال آن بر میزان هورمون های پرولاکتین و کورتیزول افزوده می شود که این امر موجب حس آرامش، رضایت و نشاط می گردد  و به دنبال آن فرد تا مدتی نیاز به رابطه جنسی نخواهد داشت.

اما در عمل خودارضایی صرفا فرد به لحاظ فیزیکی(جسمی) تخلیه شده و نه از لحاظ روانی و ذهنی و این مسئله باعث عدم تعادل بین نیاز جسم و روان می گردد به عبارتی خود ارضایی باعث تشنگی بیشتر فرد به لحاظ روانی به رابطه جنسی می شود که این امر سبب شده فرد بیشتر و بیشتر به عمل خود ارضایی مبادرت بورزد که به آن اعتیاد به خود ارضایی گویند و بیشتر در مردان مجرد زیر 25 سال شایع است.

بدن مردان برای تولید اسپرم و هورمون تستسترون(هورمون جنسی در مردان) نیازمند مواد مغذی مختلفی از قبیل پروتئین، روی(زینک)، کلسیم، منیزیم، ویتامین ای، ث و غیره می باشد، استمرار به خود ارضایی و خروج بیش از حد اسپرم موجب تخلیه بدن از مواد مغذی ذکر شده می گردد که عوارضی از جمله ریزش مو را به همراه خواهد داشت.

از طرفی دیگر با هر بار انزال تغییراتی در سیستم هورمونی بدن رخ می دهد که یکی از مهمترین آنها تبدیل هورمون تستسترون به دی هیدروتستسترون(DHT) است. تجمع هورمون DHT موجب تضعیف فولکوهای مو و به دنبال آن ریزش مو می گردد، طبق گزارش انجمن ریزش مو در آمریکا ازدیاد هورمون DHT یکی از شایعترین علل ریزش مو در مردان می باشد. انزال بی رویه چه در قالب خود ارضایی و چه در قالب رابطه جنسی می تواند موجب تشدید ریزش مو در برخی مردان گردد.

همچنین خود ارضایی سبب تحریک غده سباسه شده که منجر به افزایش چربی پوست صورت و سر می شود، چربی بیش از پوست یکی از عوامل ریزش مو، جوش و آکنه می باشد.

 

تاثیر خودارضایی در بچه دار شدن

پاسخ دکتر محمدرضا رجبی شکیب

اصلا این طور نیست دوست عزیز. خودارضایی هیچ تاثیر منفی ای روی باروری شما نداره. اگر الان ازدواج کردین و درگیر چنین مشکلی هستین، اولا مطمئن باشین هیچ ارتباطی بین اون عادت و وضعیت امروز شما نیست و ثانیا، اینو بدونین که امروزه تقریبا هر نوع اختلال ناباروری قابل درمانه.

 

سوال : باسلام خدمت آقاي دكتر . من پسري 25ساله هستم ومدت 8 سال است كه به صورت مدام دست به خود ارضايي ميزنم ميخواستم ببينم آيا خود ارضايي در آينده مشكلي از لحاظ بچه دار شدن (بچه ناقص) خواهد داشت يا نه .

پاسخ : گزارشی از تاثیرسوء خود ارضائی روی تولید مثل نداریم

 

سوال : آیا خود ارضایی دختران باعث نازایی میشود؟

پاسخ : خیر البته در صورت زیاده روی عمل خود ارضایی امکان ناباروری و نازایی ممکن است

 

تاثیر خودارضایی در چهره

سوال : بسیاری از دوستان این هست که خودارضایی چه تاثیری بر چهره ، پوست و زیبایی داره؟ آیا از روی ظاهر ، پوست ، چهره و سیاهی زیر چشم میشه تشخیص داد کسی خودارضایی می کنه؟

پاسخ : وقتی خودارضایی حالت افراطی و اعتیاد داشته باشه(طوری که هر روز باشه) اثرات جسمی به دنبال داره که یکی از انها گودی یا کبودی چشم هست. با خودارضایی افراطی  مقدار کالری سوزانده شده بالا می ره و در صورت عدم تغذیه مناسب ، کالری به مقدار لازم دریافت نمی شه و موجب ضعف بدنی میشه. در ورزش مشت زنـی، هـر مـربی در حیـن دوره ی آمـادگی، بـوکسور خـود را برای 90 روز از بـرقـراری ارتـباط جنسـی منـع مـی کند تا هم انرژی او بیشتر شود و هم بتواند مشتهای محکمـتری بـه حـریف وارد کند.

در حالت کلی نمی توان هر تغییری در چهره را به خودارضایی ارتباط داد. چرا که بیشترین اثر در پوست را ژنتیک تایین می کنه. و رنگ پوست یا سیاهی زیر چشم می تونه ارثی باشه و در بسیاری موارد ربطی به خودارضایی نداره. ممکنه کسی تا به حال خودارضایی نکرده باشه و زیر چشم او گودی یا کبودی مشاهده شود و برعکس کسی که خودارضایی می کند این علایم را نداشته باشه. موارد بسیاری در چهره ، پوست و زیبایی تاثیر گذار هستند. از جمله ژنتیک ، تغذیه و مراقبت از پوست.

 

نظر دکتر شیخ الاسلامی در تاثیر خودارضایی بر چهره
همانگونه که بارها گفته ام خود ارضایی عارضه جسمانی ندارد و تاثیری نیز بر شکل ظاهری بدن یا حتی سیستم تناسلی فرد ندارد که از روی این تغییرات بتوان فهمید کسی خود ارضایی می کند یا نمی کند یا قبلا خود ارضایی داشته است یا نداشته است. بسیاری از جوانان این دغدغه را دارند که نکند کسی بفهمد آنها خود ارضایی می کنند و همین دغدغه یا نگرانی باعث ایجاد یک اضطراب و ترس درونی در وجود ایشان می شود. از جمع فرار می کنند و بیشتر سعی می کنند تنها باشند. از بسیاری از میهمانیها و حضور در جمعهای فامیلی می پرهیزند که مبادا کسی متوجه شود آنها خود ارضایی می کنند. داشتن همین دغدغه باعث می شود تا در مقابل آینه بارها در چهره خود دقت کنند و کوچکترین تغییری را در چهره به خود ارضایی نسبت می دهند. در حالیکه خودارضایی هیچ اثر یا عارضه ای جسمی یا علامت مشخصه ای ندارد و کسی نمی تواند بر اساس علامت یا عارضه خاصی تشخیص خود ارضایی را در فرد دیگر بدهد.
برخی از جوانان تصور می کنند کسی که خود ارضایی می کند کمر ضعیفی دارد و با ضربه زدن به کمر وی می توان از روی درد یا واکنش او فهمید که خود ارضایی کرده است. یا برخی از دختران تصور می کنند به علت خود ارضایی رنگ ناحیه تناسلی شان تیره شده یا پوست ناحیه حالت افتادگی و چروکیدگی پیدا می کند  یا بسیاری از باورهای دیگر که همگی بی پایه و اساس بوده و غلط می باشد. خود ارضایی هیچ علامت مشخصه ای ندارد و قابل تشخیص نیست. تنها مشکلی که خود ارضایی دارد عدم ارضای روانی می باشد و فرد چون از نظر روانی با آن ارضا نمی شود ارامشی که لازمه ارضای جنسی می باشد را بطور کامل تجربه نمی کند.

سوال : باسلام نشانه های ظاهری خودارضایی چیست؟یعنی چگونه می توان فهمید فردی خودارضایی می کند یاخیر؟لطفا راه ها و نحوه ترک آن را نیز توضیح دهید.امیدوارم پاسخ شما مرا در یاری رساندن به فرزندم راهنما باشد.

پاسخ : نشانه هاي ظاهري خودارضايي به تناسب افراد متفاوت است و اين گونه نيست كه همه افراد به يك سبك عوارض ظاهري خودارضايي را نشان دهند چه بسا پسري كه ده و پانزده سال خودارضايي مي كند. ولي به هيچ وجه در چهره اش عوارض خودارضايي نمايان نيست و چه بسا پسراني كه حتي يك بار هم به اين رفتار نا پسند مبادرت نورزيده اند. ولي عوارض ظاهري مانند گودي چشم ضعف قوه بينايي و …دارند.
شما بهتر است به جاي واكاوي دراين مساله و احيانا گمانه زني هايي آسيب زا صرفا به پيشگيري يا درمان غير مستقيم آن همت گماريد.

 

عوارض خودارضائی

 اگر آقایون شروع کنند به برقرای روابط زیاد جنسی با افرا مختلف، و یا پیش از رسیدن به سن 21 سالگی، خود ارضایی را تجربه کرده باشند -یعنی زمانی که اسپرم ها به بلوغ کامل نرسیده اند- این امر خلل جبران ناپذیری را به قوای جنسی شان وارد می کند و بعدها عواقبی را در زندگی جنسی شان به وجود خواهد آورد. زمانی که مرکز فعالیت های جنسی به دلیل وجود مزاحمت هایی نظیر خود ارضایی و یا آزار و اذیت های جنسی نتواند به درستی رشد پیدا کند، اندوخته قوای جنسی از سن 35 سالگی به بعد رو به تحلیل می رود و این مورد نه تنها تاثیر نامطلوبی بر روی دستگاه تناسلی می گذارد بلکه عملکرد کلیه سیستم های بدن را نیز تحت الشعاع قرار می دهد: دستگاه هاضمه، گردش خون، عملکرد غدد مترشحه، سیستم عصبی و …

این افراد به سرعت از سن 35 سالگی به بعد شاهد فرایند سالخورده شدن خواهند بود. خیلی زودتر از حالت طبیعی توانایی هایشان را از دست می دهند و متاسفانه خیلی سریع روانه گورستان خواهند شد. در چنین شرایطی ارگان های جنسیشان نیز دچار اختلالات مختلفی شده و انواع بیماری های گوناگون جنسی به همراه بیماری هایی نظیر اختلال سیستم عصبی و دگرگونی سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیک و غدد درون ریز می شوند.

خودارضایی که از جمله نقص های فردی به شمار می رود، سبب ایجاد تصورات شهوانی در ذهن فرد می شود. در دراز مدت فرد عدم تمایل جنسی نسبت به جنس مخالف خود را پیدا می کند، از نظر ذهنی خسته می شود، و دچار ناتوانی های جنسی خواهد شد.

118 نظر

 1. سلام آقای دکتر اگه به سوال من جواب بدین سرنوشتم رو تغیر دادین من 4 ساله که خودارضایی میکنم بر صورتم جوش درآمده وعلآن فرو رفتگی ایجاد شده اگه ترک کنم فرو رفتگی هااز بین میره

 2. دلیل اینکه پرسیدم گرمم یا سرد ،چون شنیدم که خودارضایی مدت زمان انزال و اورگاسم رو میاره پایین و بخاطر ترس از طلاق از طرف همسر آینده م پرسیدم!همیشه خیلی پشیمان بودم که چرا اینکار رو کرده ام،الان وقتی اینجا دیدم که بعضی ها از پنج سالگی شروع کردند به خودم شکر کردم

 3. سلام،ممنون از جوابتون،و تشکر از زحماتتون! اینقدر گرم نمیشدم که نتونم کنترل کنم،(مختصر) ،(نمیدونستم روزه رو باطل میکنه)حتی وقتی میل جنسی نداشتم هم میکردم چون تفریح مناسبی بود،ولی الان که میدونم ضرر داره چن روز پیش بدنم گرم شد خودارضایی نکردم بعد یه ساعت اینا رفع شد! ولی ماهی من سه بار میل جنسی دارم در صورتیکه من شنیدم از روانشناسها،میگن کسیکه هفته ای دو سه بار میل جنسی داشته باشه گرمه،هفته ای یه بار داشته باشه متوسطه،واگر ۱۰روز یه بار داشته باشه سرده! در عرض یه ماه سه بار من دارم،یعنی من سردم! و درمورد پسرها میخاستم بپرسم هم وقتی شما میفرمایید که استمنا نکنن آیا چجوری منی اونها از بدن خارج خواهد شد(سوالیه که ذهن منو مشغول کرده)

 4. سلام من پسری ۱۶ ساله ام از ۱۲ سالگی به این کار زشت ادامه دادم تا الان یک طرف صورتم خیلی لاغر شده و زود ب بلوغ رسیده ام و خیلی لاغر ام ایا ترک کنم خوب میشوم چاق میشم یا نه

  • سلام یه طرف صورتت لاغر شده! این ربطی نداره! برای چاق شدن خودارضایی رو ترک کنید و تغذیه مناسبم داشته باشید

 5. سلام من دختری ۲۸ساله هستم(ازدواج نکرده ام) ،از ۱۲سالگی خودارضایی کردم،گناه نمیدونم،حتی روزهایی که روزه بودم هم میکردم،چون وقتی بدنم گرم میشه احساس میکنم اگه سردش نکنم ضرر داره،هرچقدر پسرا ازم دوستی خواستند دوست نشدم،چون درکشور ما مسئله ای بنام حیا وجوددارد،من نمیتونم آبرومو بدم دست هرکسی،مسئله بیماری و شکست عاطفی هم بماند،اما نمیدونم شما چرا میگید عوارض داره،پس پسرا چیکار کنن ؟اونوقت آلتشون می ترکه که،به اندازه بینهایت خودارضایی کردم متاسفانه ،و تازگی ها فهمیدم ضرر داره،کمش کردم،ایام نوجوانی فقط وقتی خونه تنها بودم میکردم،اما حالا وقتی نیاز دارم… ،مثلا روزهای آخر پریود،ایام تخمگذاری،و یکی دوروز مانده به پریود،چون این روزا میل جنسی دارم،درضمن میخاستم خواهش کنم از شما که به این سوال من حتما جواب بدین،آآیا من سردم گرم یا متوسط!

  • سلام شما گرم مزاج هستید. کسی که روزه میگیره خودارضایی هم میکنه به نظرتون گرم مزاج نیست! سعی کنید در موقع ازدواج همسری اختیار کنید تا مثل شما گرم مزاج باشه و گرنه بعد از چند ماه باید طلاق بگیرید! این بدعت جدیده که روزه رو با خودارضایی همراه میکنند 😐

 6. سلام من دو سال است که خود ارضایی میکنم و قبل از ان مشکل ترئید داشتم و پیش دکتر رفتم و از دارو هایی استفاده میکنم که باعث شد است که من با این که ۱۸ سال سن دارم هنوز به بلوغ نرسیده ام و اسپرمم هیچ رنگی ندارد انگار که اب غلیظ بیرون می اید و خیلی سعی کردم ترک کنم و تا یک ماه هم دوام اوردم ولی متاسفانه باز به این عمل نا پسند روی اوردم و دو بار در هفته خود ارضایی میکنم نمی دانم الان من عقیم شده ام؟ و دیگر به بلوغ نمی رسم؟و دیگر نمی توانم ازدواج گنم؟لطفا پاسخ بدهید

  • سلام خودارضایی باعث عقیمی نمیشه با توجه به منی که نمیشه عقیم بودن رو استنباط کرد باید ازمایش بدین

 7. سلام من چند باری دست به این کار زشت زدم بعد الان زیگیل در اوردم ایا ربطی دارد

 8. سلام من چهره خيلي زيبيايي داشتم و همه اين را بهمن ميگفتم اما الان زيباييم را از دست داده ام ايا اين عمل بر روي زيبايي تاثير منفي دارد

 9. سلام من چهره خيلي زيبيايي داشتم و همه اين را بهمن ميگفتم اما الان زيباييم را از دست داده ام ايا اين عمل بر روي زيبايي تاثير منفي دارد

 10. سلام.من پسر حدودا ۱۵ ساله هستم و حدود یک سال خود ارضایی کردم.این این کار در آینده به بچه دار شدن آسیب می زند(بچه ناقص یا منگل)می شود؟

 11. بخدا هر کاری می کنم نمیشه ترکش کنم خدایا منو بکش راحت شم

 12. سلام من 13 سالمه و تا بحال 5 بار فقط خود ارضایی کردم ایا این باعث میشه که قدم کوتاه بشه؟

 13. از امروز قول میدم ترک کنم

 14. من ١٧ سالمه روزی ١ بار خود ارضایی میکنم همه میگن خیلی لاغر شدم ب نظرتون لاغر شدنم مربوط ب خود ارضاییع

 15. رضا نامداری

  سلام دکتر میگم خود ارضایی هرروز باعث لاغری و زشت شدن صورت میشه؟؟و اندام هم لاغر میکنه؟؟

 16. سلام
  آقایون داداشا خواهرا باجیا
  من پسر ۲۳ ساله هستم می خواستم به اونایی که می خوان ترک کنن کمک کنم چون من خودم ترک کردمو و لذت ترکشو تو زندگیم با تمام وجودم حس میکنم ۸ سال خود ارضایی داشتم اعتماد به نفسم نابود شده بودگودی زیر چشم و سرگیجه و ضعف بینایی و شنوایی استرس های مداوم و خیلی از بدبختیایه دیگه که هر کدومش واسه بدن فاجعست هر قطره از منی برابره با ۳۰هزار قطره خون ۰۰۰۰اولین راه برای ترکش اینه که اطلاعاتتونو ببرین بالا با ضررهاش آشنا بشین عواقبشو بددونین ۲ اگه دوس دختر دارین ولش کنین بره گم شه ۳هرچی فیلم خاله الکسیس دارین بپاکین ۴تو خیابونا چشاتونو مثل تلسکوپ رو بدن دافا تنظیم نکنین ۵ با خدا باشین قراآن بخونین۶ مهمترین کارش اینه از همون لحظه که ترک میکنین تاریخ بزنین این کارو می تونین تو گوشی قسمت یاداشت بزنین
  روز به روز دارم بهترو بهتر میشم بدنم مثل فنر شده اصلا انقدر حس خوبی دارم که نمی خام زود ازدواج کنم چشای درشتی دارم وقتی خود ارضایی داشتم رنگ چشام کدر بود الان خدارو شکر مثل الماس شفافه میدرخشه چشم چشای مردمو در میاره ترکش کنین به نفعتونو از ما کفتن بود به امید روزای پاکیتون

 17. جواب منو ندادین که؟

  • سلام کم پشتی ریش بیشتر برمیگرده به ژنتیک !! که خودارضایی میتونه تشدید کننده این عامل باشه! برای تشخیص دقیق تر به پرشک پوست و مو مراجعه کنید

 18. سلام دکتر من ۱۵سالمه تا ماه گذشته چهار یا پنج بار در هفته خود ارضایی میکردم خواستم ببینم روی قد تاثیر داشته

  • سلام نظر قطعی در این زمینه وجود نداره و دیدگاهها متفاوته اما توصیه میکنم از این عمل افراط گونه دست بردارید که احتمال کوتاهی قد دور از ذهن نیست

 19. سلام.من چن سالی بود خود ارضایی میکردم ولی تازگیا ترکش کردم من در این مدت نظم قاعدگیم خیلی به هم ریخته بود و الان هم همینطور آیا بعد ترکش ممکنه بازم به روال عادیش برگرده؟

 20. سلام من ۱۸ سالمه از ۱۴ سالگی این کارو شروع کردم ولی تا الان موهای صورتم درست درنیومدن ایا ممکنه از این باشه لطفا جواب بدین؟

 21. سلام اقای دکتر خسته نباشی
  سوالی خدمتتون داشتم مگه نمیگن خود ارضای ضرر داره خب بهرحال
  با این عمل منی خارج میشه!
  پس تو رابطه جنسی با طرف مقابل بازهم ارضا مشه وباز همین عمل تکرار شد ومنی خارج شده!
  فرق این دو حالت چیه اگ ضررباشه تو حالت دوم هم ضرر داره؟

 22. اولش نوشته شده خود ارضایی رو قد تاثیر داره بعد نوشته شده اصلا تاثیری نداره، خنده داره واقعا ، درضمن بنظر من کسایی که میگن خودارضایی نکنید خودشون بقول معروف تغذیه میشن و احتیاجی ندارن وگرنه مسخره ترین حرفی که میشه گفت تو جوامع عقب افتاده اینکه که عملی که موجب رضایت فرد میشه رو بنا به هر دلیل مذهب یا هرچی ممنوع کرد، خود ارضایی نکنیم پس چیکار کنیم؟ وقتی آدم تو اوج شهوت باشه نه بفکر ورزشه نه بفکر مطالعه و هرچیز دیگه ای، ارضای جنسی هم یه نیازه مثل آب خوردن و غذا خوردن و موسیقی گوش دادن، باور کنید رفتم و دیدم و فهمیدم که میگم اولا کلا مسایل جنسی انسان رو از اون نور والا دور می‌کنه بله اما به شیوه نادرست وگرنه میل جنسی یکی از نعمت هاست و باید شکرگذار اون احد واحد بود که این قدرت و حس و شکوفایی رو به انسان نمک نشناس نادان هدیه کرده ، کسایی که میگن خودارضایی نکنید یا غرق در تظاهر مثلاً مثبت نما هستن یا خودشون از هر جهت تامینن، وقتی تو جامعه ای هستیم که اکثرا بلحاظ مالی مشکل دارن و نمیتونن ازدواج کنن وهمچنین چیزی به اسم روسپی وجود نداره خودارضایی بهترین انتخابه، درضمن مسافرت نرید چون روحیه رو ضعیف میکنه، موزیک گوش ندید گناه محسوب میشه، غذا های خوشمزه اصلا نخورید فقط غذای کهنه و بد میل کنید که روایت شده ثواب داره، دخترا اگر به پسر نگاه کنن چشماشون قطعا ضعیف خواهد شد و پسرانم درصورت تمایل به جنس مخالف باید منتظر کبودی دورچشم و ضعف و ناتوانی جنسی باشن، خود ارضایی هم نکنید بجاش خودکشی کنید یا قبول کنید تو جامعه ای هستید که اندازه یک حیوان آزادی جنسی ندارید، اینها نظر عوامه ولی بنظر من راه حلش یا بریدن آلت تناسلی یا قید همه چی رو زدن یا خودشکی یااینکه آدم هرچقدر بلحاظ مالی یعنی در حد فقر هم باشه یکبار فقط بمدت یک هفته یا هرچی بتونه یه پولی جمع کنه که بتونه یه سفر خارجه بره به هرکجا که ممکنه و سعی کنه جایی بره که ایرانی کمتر در اونجا باشه ، تو اکثر کشورهای پیشرفته و قدرتمند نعمت هایی به اسم روسپی وجود دارند و میتونن نیاز آدم رو برطرف کنند بدون استرس و عذاب و ریسک و فلان من تجربه کردم که میگم . اون موقع میفهمید زندگی یعنی چی، حالا سه روز هم شده ادم بره و درک کنه زندکی واقعا چیه اونموقع درک و دید ادم عوض میشه که همه چیز سکس نیست انسان باید پیشرقت کنه و فلان ولی تا وقتی که محدودیت جنسی که خیلی لازمه حاکم باشه مثلا یک جوان نه به فکر خانوادشه نه درس نه درامد نه هیچی ، این حوان تمام رویا و ذهنش میشه یه … یا جا یه سی دی و فیلم تا بتونه هرحور شده خودشو راحت کنه و باز مرغ مرده همان و پوس کنده همان دوباره برو ازنو، ولی وقتی آدم بره خارج کشور اون موقع میشه نجابت و سنگینی یه خانم رو از یه ظاهر بی حجاب فهمید وهمچنین میشه شرافت و عرضه رو تو هیکل یه به اصطلاح روسپی فهمید . زد زیاد

 23. سلام آقای دکتر من ۳۱ سالمه و بخاطر خودارضایی افراطی موهام بشدت کم پشت و حتی کف وسط سرم دیده میشه ۳ ماهه ترک کردم ریزش موم کاملا قطع شده میخوام بدونم با ترک کامل خودارضایی موهای ریختم بر میگردن و باز موهایم پرپشت میشوند

 24. ببخشید آقای دکتر من دو بار خود ارضایی کردم و بعدش ترکش کرد .هر هفته هم 2 تا قرص zink plus و well men برای جبران ویتامین های از دست رفته می خورم آیا من به ریزش مو دچار می شوم؟

  • سلام !! طبیعتا کسی با چند دفعه خودارضایی دچار ریزش مو نمیشه! ریزش مو هم دلایل مختلفی داره که یکی از دلایل میتونه کمبود ویتامین باشه!

 25. ببخشید آقای دکتر من دو بار خود ارضایی کردم و بعدش ترکش کرد .هر هفته هم 2 تا قرص zink plus و well men برای جبران ویتامین های از دست رفته می خورم آیا من به ریزش مو دچار می شوم؟

 26. سلام بچه ها من زمانی که رفتم سربازی خود ارضایی رو ترک کردم بعداز یک ماه خیلی روحیه خوبی بهم دست داد زندگی الان.خیلی برام زیبا تراز قبل شده وبا اعتماد به نفس بیشتر.ولی جلوی بلندتر شدن قدم رو گرفت قدم 175خیلی دوس دارم 180برسه

 27. سلام دکتر اونایی که تو خواب ارضا میشن چی منظورم همون جنوب هستش با خودارضایی فرقی میکنه ؟!؟!؟!

 28. سلام میخواستم بدونم آیا باعث بلوغ زودرس میشه؟ من13 سالمه و در سن 11سالگی موی آلتم در اومد و بتازگی زیر بغل و الانم شکم و صورتم میخواد دراد…این ینی که من بلوغ زودرس دارم.. واینکه من بتازگی ترک کردم

 29. سلام
  پوست الت تناسلی من بر اثر خودارضایی شل شده راهی برای درمان و سفت شدن دوباره اش وجود داره؟؟ممنون

  • با سلام

   پوست آلت به سایز آلت بستگی دارد یعنی وقتی آلت کوچک شود پوستش هم چروکیده می شود اینحالت طبیعی و گذراست

 30. مم.بیماری که باعثش

  پچل بیماریا

  • با سلام خدمت اقای زارع واقعا انگاری خواست خداوند بود. که من امشب با این برنامه وکانال اشنا بشم و واقعا امشب با گوش کردن فایل های صوتی شما یه تحولی درون من ایجاد شد واز خداوند میخواهم مرا در این راه یاری فرماید الهی امین ممنونم

 31. سلام منم تا حالا زیر افتاب نمی رم رنگ پوستم سیاهه ایا از خود ارضایی بیش از حد

 32. سلام اقای دکتر میخواستم بدونم من خودارضایی سطحی انجام دادم و ینی هیچ شئی وارد دستگاه تناسلین تکردم و میخوام بددنم ایا پرده بکارتم پاره شده ؟و اینکه اگه ترک کنی ممکنه قدت بلند شه و اینکه ایا باعث آب شدک قدم میشه

  • با سلام


   خود ارضایی مالشی باعث پارگی بکارت نمیشه! درمورد اینکه با ترک خودارضایی قدتتون بلند بشه تضمینی وجود نداره قبلا گفته شده عوامل تعیین کننده قد، فاکتورهای ژنتیکی است ! البته ترک خود ارضایی در دوران رشد به طور غیر مستقیم در افزایش قد موثر هست …خیر خودارضایی باعث کوتاه قد نمیشه

 33. سلام آیا دکتر غدد همیشه متوجه خود ارضایی در پسران هم میشود؟ حتی اگر ترک کرده باشیم تو رو خدا جواب بدید

 34. سفید شدن زود هنگام ریش و سیبیل نشان از خود ارضایی است یا نه

 35. سلام من یک زن متأهل هستم میخواستم ببینم که در دوره قاعدگی خانم ها اگر خود ارضایی همراه با شریک خود داشته باشیم اشکالی در قاعدگی به وجود نخواهد اورد

 36. سلام من ۱ سال است که خودارضایی میکنم و چند روزه که روی صورتم و روی دماغم لک های زبری مشاهدی میشود و جوش های قرمزو سرسیاه ردی صورتم و گوشم دیده میشود ایا امکان دارم از عوارضات خودارضایی باشد؟؟؟

  • با سلام

   خودارضایی معمولاً باعث ایجاد استرس و تغییرات هورمونی میشوند و این عوامل باعث جوش صورت میشوند

  • سلام خودارضایی نکنید

 37. با سلام من الان 17سال دارم و از ۹ سالگی شروع به خود ارزایی کرده ام وقتی که خود ارزایی میکنم کمرم دچار درد میشود و در داخل باشکاه ضعف دارم و کمردردم باعث مشکل میشه میخواستم بدونم خود ارزایی باعث کمردردم میشه؟؟،؟

 38. سلام آیا دکتر غدد متوجه خودارضاعی میشود

 39. یک دوست

  آقا من بیست و هفت سالمه، از ۱۶ سالگی خود ارضایی کردم. علائمش: گودی زیر چشم، لاغری صورت، چرب شدن و نازکی مو و ریزش آن، کمبود شدید اعتماد به نفس و فراری شدن از جمع های دوستانه و خانوادگی، از دست دادن تمرکز که تو درس خوندن خودش رو نشون میده، لرزش دست، سستی و ضعف، ضعف حافظه و … جز ضرر هیچی نداره و تنها راه ترکش اینه که در معرض تحریک جنسی قرار نگیری. هر چند… کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی!

 40. باسلام خدمت آقای دکتر من پسری ۱۴ساله هستم واز ۱۰سالگی توسط یک نفر شروع به جلق زدن کردم واز ۱ماه پیش متوجه شدم که این عمل میتواند باعث کوتاه قد شدن میشود ومن از شما خواهش میکنم که اگر راه حلی وجود دارد که قد من دوباره شروع به رشد کند به من بگویید ممنون

  • با سلام

   عوامل تعیین کننده قد، فاکتورهای ژنتیکی است که فرد از والدینش دریافت می کند و قابل تغییر نیست، عوامل محیطی تاثیرگذار در افزایش قد تغذیه و ورزش و …

  • امبرحسین

   سلام خوب میشه داداش غصه نخورمنم خودارضایی میکنم خیلی دلم میخوادترک کنم امانمیشه لامصببب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.