خانه / زناشویی / تصویر اندازه طبیعی واژن و آلت تناسلی مردان و بیضه
loading...

تصویر اندازه طبیعی واژن و آلت تناسلی مردان و بیضه

در این مطلب تصویر اندازه طبیعی واژن و آلت تناسلی مردان و بیضه و اندازه واژن زن و آلت مرد گرداوری شد

تصویر اندازه طبیعی واژن و آلت تناسلی مردان و بیضه

 

دکترمحمدرضا صفری‌نژاد، رئیس انجمن علمی سلامت خانواده ایران و استاد دانشگاه علوم پزشكی ارتش در پاسخ به فردی که در نامه‌ای پرسیده بود: «…من 38 ساله هستم اما اندام تناسلی ام رشد نكرده و در وضعیت كودكی باقی مانده است؛ در حالت نعوظ 4 سانتی متر است و زمانی كه از این حالت خارج می شود، مانند آلت یک نوزاد است.

آیا برای بیماری من درمانی وجود دارد؟ من به پزشكان زیادی مراجعه كرده ام که برخی دارو تجویز كرده اند و برخی گفته اند وزن كم كن و برخی گفته اند جراحی کن! بارها داروهایی مصرف كرده ام که ثمربخش نبوده و دستگاه های توانبخشی ای هم كه اكنون وجود دارند برایم قابل استفاده نیستند. لطفا راهنمایی ام كنید… »، اینگونه پاسخ داد: با توجه به شرح حالی که این خواننده گرامی ارائه کرده اند، به نظر می رسد که دچار کوچکی واقعی آلت تناسلی هستند ولی متاسفانه خیلی دیر نسبت به درمان مشکل خود اقدام کرده‌اند.

در یک دهه اخیر، بسیاری از مردان  درباره اندازه آلت تناسلی خود اظهار نگرانی می‌کنند و کم نیستند والدین پسربچه هایی که آنها نیز همین نگرانی را دارند.

 

اندام های جنسی داخلی مردان: 1. بیضه ها، 2. اپیدیدیم، 3. لوله های اسپرم، 4. پروستات، 5. کیسه های منی

آلت تناسلی مردان

 

عوامل تعیین کننده اندازه آلت تناسلی

اندازه آلت تناسلی بر مبنای زمینه های ژنتیکی فرد تعیین می شود. اندازه آلت تناسلی در طی بلوغ تغییر می کند .رشد آلت تناسلی بین سنین 10 تا 14 سالگی شروع می شود، البته این زمان در بعضی پسر بچه ها زودتر و بعضی دیرتر است.

در ابتدا بیضه ها شروع به بزرگ شدن کرده و رویش موهای تناسلی آغاز می شود. رشد آلت تناسلی ابتد ا در طول و سپس در قطر صورت می گیرد. اندازه متوسط آلت تناسلی افراد بالغ در حالت معمولی (شل) بین 6تا 11 سانتی متر است. نوجوانان برای آگاهی از اندازه قطعی آلت تناسلی شان باید تا یک تا دو سال پس از توقف رشد قدی خود صبر کنند.

همچنین ابعاد بدن فرد، طول آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر فردی چاق و سنگین وزن باشد آلت تناسلی او کوچکتر به نظر می آید. چون توسط بافتهای بدن احاطه شده و گاهی در چربی های بدن فرو می رود. این حالت در اصطلاح پزشکی آلت پنهان شده نامیده می شود. تعدادی از حالات طبی وجود دارند که بر اندازه آلت تاثیر می گذارند. اینها در زمان تولد آشکار هستند و نیازمند مداخله طبی هستند.

اندازه آلت تناسلی مردان

 

کوچکی واقعی اندازه آلت تناسلی مردان می تواند سبب تبعات روانی ناگوار و مشکلات عدیده در زندگی زناشویی شود.

البته مثل هر بیماری دیگری، کوچکی واقعی آلت تناسلی مردان یا «کوچکی مرضی دستگاه تناسلی » تعریف علمی خاص خودش را دارد و صرف ادعای فرد دلیل وجود مشکل در وی نیست. ممکن است که فرد انتظارات خاصی از خود داشته باشد ولی این دلیلی بر وجود بیماری نیست. هر پسربچه بالای 1سال که طول دستگاه تناسلی اش در حالت کشیده، کمتراز 9/ 1 سانتی متر است، باید مورد بررسی قرار گیرد.

تشخیص زودرس و به موقع «کوچکی واقعی آلت تناسلی » دارای اهمیت بسیار زیادی است، چون با درمان مناسب و به موقع، این کودکان تقریبا دستگاه تناسلی طبیعی خواهند داشت.

اندازه آلت تناسلی در سن بلوغ رابطه مستقیم با زمان درمان دارد. هرچه درمان زودتر انجام شود، اندازه آلت تناسلی در سن بلوغ نزدیکتر به میزان طبیعی خواهد بود.

برای درمان «کوچکی واقعی آلت تناسلی » 2 راه وجود دارد؛ یکی از راههای درمان کوچکی آلت تناسلی، دارودرمانی است که معمولا تا قبل از 14 سالگی موثر است و دیگری عمل جراحی است که بعد از سن بلوغ انجام می شود.

هیچ دستگاهی که مورد تایید مجامع علمی معتبر باشد، جهت تغییر اندازه آلت تناسلی و بزرگ کردن آلت تناسلی وجود ندارد. دستگاه هایی که در اینترنت یا شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شوند هیچ نتیجه و کارکردی ندارند. این دستگاه ها نه تنها بی فایده هستند، بلکه در مواردی عوارض زیانبار شدیدی را نیز به همراه دارند.

ضمن اینکه اخیرا عده ای سودجو، داروهایی را تبلیغ و عنوان می‌کنند که این داروها صددرصد موثر و تضمینی هستند ولی به نظر بنده هیچ تضمینی وجود ندارد…..

 

اندازه بیضه

تا دو سالگی:

قطر بیضه : 1.4±0.4 cm

دو الی چهار سالگی :

قطر بیضه: 1.2±0.4 cm

چهار الی شش سالگی :

قطربیضه: 1.5±0.6 cm

شش الی هشت سالگی:

قطر بیضه: 1.8±0.3 cm

هشت تا ده سالگی:

قطر بیضه: 2.0±0.5 cm

ده تا چهارده سالگی :

قطر بیضه: 3.4±0.8 cm

چهارده تا شانزده سالگی :

قطر بیضه: 4.1±1.0 cm

شانزده تا هجده سالگی :

قطر بیضه: 5.0±0.5 cm

هجده تا بیست سالگی :

قطر بیضه: 5.0±0.3 cm

بیست تا بیست و پنج سالگی:

قطر بیضه: 5.2±0.6 cm

 

تصویر اندازه طبیعی سوراخ واژن

تصویر اندازه طبیعی واژن و آلت تناسلی مردان

دهانه ورودی واژن را پرده بکارت پوشانده است .
واژن از بالا به دهانه رحم میرسد .
دیواره قدامی واژن 10 سانتی متر و دیواره خلفی آن 7.5 سانتی متر است .

واژن صورتی رنگ است و دارای چینهایی است که بعد از مقاربت و در طی زایمان تعداد این چینها کم کمتر می شود .معاینه واژن به صورت شخصی نمی باشد و بایستی توسط ماما و یا متخصص زنان انجام شود.

واژن خانم ها که در حالت نعوظ کامل آلت مرد که در داخل آن قرار می گیرد اندازه ایی دارد ؛به گفته دکتر حسین کرمی متخصص ارولوژی اندازه واژن خانم ها در حالت اتساع و هنگام مقاربت بین ۷-۹ سانتی متر متغییر می باشد و لذا تنها ۷-۹ سانت آلت تناسلی مرد می تواند در داخل واژن قرار گیرد و اضافه آن در صورت فشار توأم با درد شدیدی برای خانم خواهد بود که مانع رسیدن آنها به اوج لذت جنسی یا ارگاسم می شود. دکتر حسین کرمی اذعان  داشتند مهم است که طول واژن زنان ۵/۷ سانتی متر باشد که در طول تحریک جنسی به ۱۰ سانتی متر می رسد و اغلب مردان در حالت نعوظ بالای ۱۰ سانتی متر طول آلت را دارند و لذا به طور کامل واژن زن را پر خواهند کرد و نیاز به درمان اضافه ندارند.

 

تصاویر این مطلب بنا به دستور دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه حذف شد

84 نظر

 1. سلام اگر سوراخ تناسلی زن پیدا باشه و قسمت خروسکی شکل پیدا باشه و حالتش پژمرده باشه نشونه ی چیه؟؟

  • دکتر مهدی

   نشون دهنده اینه تعداد دفعات نزدیکتون خیلی زیاد بوده

 2. سلام. قطر الت تناسلی رو چه جوری باید اندازه گرفت؟

 3. طاها مرادی

  آلت من ۱۵ سانته محیطش ۱۳ سانت ولی احساس میکنم یکم چاقم آلتم داخل چربی پنهون شده بنظرتون چه داروی استفاده کنم چربی های دور التم اب بشه

 4. سلام من ۱۶ سالمه طول آلت من در حالت راست ۱۴/۵ است و کلفتی آن ۱۱ است میخواستم بدونم کلفتی آن تا چن سالگی رشد میکند و چقدر است مرسی از سایت خوبتون

  • سلام اندازه آلت شما طبیعی هست و مشکلی نداره !

 5. سلام خسته نباشید ببخشید من ۱۵ سالمه طول آلت تناسلی من در حالت راست ۱۰ سانته خیلی نگرانم میشه لطفا بگین طبیعی یا نه اگر نه چکار باید بکنم
  خواهش میکنم جواب بدین

 6. من ۱۸ سالمه و التم بین ۱۱ تا ۱۲ سانته..
  محیطش هم ۱۲ سانته..
  و مدت زمانی ک طول میکشه تا ارضا شم توی خود ارضایی ۲۰ دقیقس و کمر سفتی دارم..
  و نیاز شدیدا بالایی دارم و بسیار گرم مزاجم

  قرار هست ک سال اینده ازدواج کنم و همسرم گرم مزاجه..
  خودمم عرب اهوازی و گرم مزاجم منتها نمیدونم چرا التم ب بقیه عرب ها نرفته??‍♂

  با این شرایط سایز من و گرم مزاجی شدید خودم و همسرم از نظر شما من و همسرم تو زندگی مشکلی پیدا میکنیم تو نزدیکیامون؟؟
  ب این صورت ک من برای ارضای همسرم دچار مشکل بشم و نتونم نیازش رو برطرف کنم؟؟

  لازم میدونم اینم اضافه کنم ک تو حرفایی ک در مورد مسائل جنسی باهاش داشتم ی بار گف ک دوس داره واژنش کاملا پر بشه و ی حس درد رو توش حس کنه..

  ایا از نظر شما برای این خانوم با این سطح نیاز کافی هستم یا باید دارویی مصرف کنم یا اینکه عمل جراحی کنم؟؟

  و اینکه برای نزدیکی از پشت چطور؟؟
  با توجه ب سایز طولی التم ایا میتونم راحت باش نزدیکی داشته باشم یا بخاطر لپ های باسنشون نمیتونم تا اخر واردش کنم و فقط قسمت کمی از التم وارد میشه؟؟

  • سام علیک
   برعکس تو من عرب نیستم ولی التم تقریبا ۲۳هست
   خیلی کم خود ارضایی میکنم تو سه دقیقه

   خلاصه به مشکل برخوردی رو من حساب کن
   بوس بوس

  • اخه … این چیه که میگی تبلیغ زنت و میکنی یا کمرت و

  • ببخشید ۱۸ سالته فعلا بچه ای کوچولو تورو چه ب زن گرفتن آخه این چه حرفایه ک زدی فعلا برو تا بزرگ ک شدی ب بابات بگو برات زن بگیره……..???????

  • اره به مشكل ميخوري منم دوست دارم الت بزرگ باشه و بخوره ته واژنم و يه حس درد خوبي كه باعث ارضا شدن ميشه رو تو نميتوني بهش بدي و بايد براش ديلدو بخري

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.