خانه / زناشویی / تصویر اندازه طبیعی واژن و آلت تناسلی مردان و بیضه

تصویر اندازه طبیعی واژن و آلت تناسلی مردان و بیضه

در این مطلب تصویر اندازه طبیعی واژن و آلت تناسلی مردان و بیضه و اندازه واژن زن و آلت مرد گرداوری شد

تصویر اندازه طبیعی واژن و آلت تناسلی مردان و بیضه

 

دکترمحمدرضا صفری‌نژاد، رئیس انجمن علمی سلامت خانواده ایران و استاد دانشگاه علوم پزشكی ارتش در پاسخ به فردی که در نامه‌ای پرسیده بود: «…من 38 ساله هستم اما اندام تناسلی ام رشد نكرده و در وضعیت كودكی باقی مانده است؛ در حالت نعوظ 4 سانتی متر است و زمانی كه از این حالت خارج می شود، مانند آلت یک نوزاد است.

آیا برای بیماری من درمانی وجود دارد؟ من به پزشكان زیادی مراجعه كرده ام که برخی دارو تجویز كرده اند و برخی گفته اند وزن كم كن و برخی گفته اند جراحی کن! بارها داروهایی مصرف كرده ام که ثمربخش نبوده و دستگاه های توانبخشی ای هم كه اكنون وجود دارند برایم قابل استفاده نیستند. لطفا راهنمایی ام كنید… »، اینگونه پاسخ داد: با توجه به شرح حالی که این خواننده گرامی ارائه کرده اند، به نظر می رسد که دچار کوچکی واقعی آلت تناسلی هستند ولی متاسفانه خیلی دیر نسبت به درمان مشکل خود اقدام کرده‌اند.

در یک دهه اخیر، بسیاری از مردان  درباره اندازه آلت تناسلی خود اظهار نگرانی می‌کنند و کم نیستند والدین پسربچه هایی که آنها نیز همین نگرانی را دارند.

 

اندام های جنسی داخلی مردان: 1. بیضه ها، 2. اپیدیدیم، 3. لوله های اسپرم، 4. پروستات، 5. کیسه های منی

آلت تناسلی مردان

 

عوامل تعیین کننده اندازه آلت تناسلی

اندازه آلت تناسلی بر مبنای زمینه های ژنتیکی فرد تعیین می شود. اندازه آلت تناسلی در طی بلوغ تغییر می کند .رشد آلت تناسلی بین سنین 10 تا 14 سالگی شروع می شود، البته این زمان در بعضی پسر بچه ها زودتر و بعضی دیرتر است.

در ابتدا بیضه ها شروع به بزرگ شدن کرده و رویش موهای تناسلی آغاز می شود. رشد آلت تناسلی ابتد ا در طول و سپس در قطر صورت می گیرد. اندازه متوسط آلت تناسلی افراد بالغ در حالت معمولی (شل) بین 6تا 11 سانتی متر است. نوجوانان برای آگاهی از اندازه قطعی آلت تناسلی شان باید تا یک تا دو سال پس از توقف رشد قدی خود صبر کنند.

همچنین ابعاد بدن فرد، طول آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر فردی چاق و سنگین وزن باشد آلت تناسلی او کوچکتر به نظر می آید. چون توسط بافتهای بدن احاطه شده و گاهی در چربی های بدن فرو می رود. این حالت در اصطلاح پزشکی آلت پنهان شده نامیده می شود. تعدادی از حالات طبی وجود دارند که بر اندازه آلت تاثیر می گذارند. اینها در زمان تولد آشکار هستند و نیازمند مداخله طبی هستند.

اندازه آلت تناسلی مردان

 

کوچکی واقعی اندازه آلت تناسلی مردان می تواند سبب تبعات روانی ناگوار و مشکلات عدیده در زندگی زناشویی شود.

البته مثل هر بیماری دیگری، کوچکی واقعی آلت تناسلی مردان یا «کوچکی مرضی دستگاه تناسلی » تعریف علمی خاص خودش را دارد و صرف ادعای فرد دلیل وجود مشکل در وی نیست. ممکن است که فرد انتظارات خاصی از خود داشته باشد ولی این دلیلی بر وجود بیماری نیست. هر پسربچه بالای 1سال که طول دستگاه تناسلی اش در حالت کشیده، کمتراز 9/ 1 سانتی متر است، باید مورد بررسی قرار گیرد.

تشخیص زودرس و به موقع «کوچکی واقعی آلت تناسلی » دارای اهمیت بسیار زیادی است، چون با درمان مناسب و به موقع، این کودکان تقریبا دستگاه تناسلی طبیعی خواهند داشت.

اندازه آلت تناسلی در سن بلوغ رابطه مستقیم با زمان درمان دارد. هرچه درمان زودتر انجام شود، اندازه آلت تناسلی در سن بلوغ نزدیکتر به میزان طبیعی خواهد بود.

برای درمان «کوچکی واقعی آلت تناسلی » 2 راه وجود دارد؛ یکی از راههای درمان کوچکی آلت تناسلی، دارودرمانی است که معمولا تا قبل از 14 سالگی موثر است و دیگری عمل جراحی است که بعد از سن بلوغ انجام می شود.

هیچ دستگاهی که مورد تایید مجامع علمی معتبر باشد، جهت تغییر اندازه آلت تناسلی و بزرگ کردن آلت تناسلی وجود ندارد. دستگاه هایی که در اینترنت یا شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شوند هیچ نتیجه و کارکردی ندارند. این دستگاه ها نه تنها بی فایده هستند، بلکه در مواردی عوارض زیانبار شدیدی را نیز به همراه دارند.

ضمن اینکه اخیرا عده ای سودجو، داروهایی را تبلیغ و عنوان می‌کنند که این داروها صددرصد موثر و تضمینی هستند ولی به نظر بنده هیچ تضمینی وجود ندارد…..

 

اندازه بیضه

تا دو سالگی:

قطر بیضه : 1.4±0.4 cm

دو الی چهار سالگی :

قطر بیضه: 1.2±0.4 cm

چهار الی شش سالگی :

قطربیضه: 1.5±0.6 cm

شش الی هشت سالگی:

قطر بیضه: 1.8±0.3 cm

هشت تا ده سالگی:

قطر بیضه: 2.0±0.5 cm

ده تا چهارده سالگی :

قطر بیضه: 3.4±0.8 cm

چهارده تا شانزده سالگی :

قطر بیضه: 4.1±1.0 cm

شانزده تا هجده سالگی :

قطر بیضه: 5.0±0.5 cm

هجده تا بیست سالگی :

قطر بیضه: 5.0±0.3 cm

بیست تا بیست و پنج سالگی:

قطر بیضه: 5.2±0.6 cm

 

تصویر اندازه طبیعی سوراخ واژن

تصویر اندازه طبیعی واژن و آلت تناسلی مردان

دهانه ورودی واژن را پرده بکارت پوشانده است .
واژن از بالا به دهانه رحم میرسد .
دیواره قدامی واژن 10 سانتی متر و دیواره خلفی آن 7.5 سانتی متر است .

واژن صورتی رنگ است و دارای چینهایی است که بعد از مقاربت و در طی زایمان تعداد این چینها کم کمتر می شود .معاینه واژن به صورت شخصی نمی باشد و بایستی توسط ماما و یا متخصص زنان انجام شود.

واژن خانم ها که در حالت نعوظ کامل آلت مرد که در داخل آن قرار می گیرد اندازه ایی دارد ؛به گفته دکتر حسین کرمی متخصص ارولوژی اندازه واژن خانم ها در حالت اتساع و هنگام مقاربت بین ۷-۹ سانتی متر متغییر می باشد و لذا تنها ۷-۹ سانت آلت تناسلی مرد می تواند در داخل واژن قرار گیرد و اضافه آن در صورت فشار توأم با درد شدیدی برای خانم خواهد بود که مانع رسیدن آنها به اوج لذت جنسی یا ارگاسم می شود. دکتر حسین کرمی اذعان  داشتند مهم است که طول واژن زنان ۵/۷ سانتی متر باشد که در طول تحریک جنسی به ۱۰ سانتی متر می رسد و اغلب مردان در حالت نعوظ بالای ۱۰ سانتی متر طول آلت را دارند و لذا به طور کامل واژن زن را پر خواهند کرد و نیاز به درمان اضافه ندارند.

 

تصاویر این مطلب بنا به دستور دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه حذف شد

loading...

62 نظر

 1. سلام من۳۲سالمه طول التم ۲۹است خانمم اذیت میشه چیکارکنم کمی کوچک بشه ممنون ازشماها

 2. سلام،من 14 سالمه و طول آلتم در حداکثر نعوض 16 سانت هست.میخواستم بدونم اشکالی نداره؟

  • دوستان آلتتون کمتر از ۱۲ نباشه ، مشکل خاصی نیس چون دو سه سانت میتونیه بلند بشه تا سن و سال ۳۰ ۳۵ سالگی .

 3. باسلام وتشکر از این سایت ونظر برادران
  من 18سالمه والتم 14 سانته البته من چاق هستم و چربی روی التم وجود دارد تا 17 سانت التم طول دارد بدون چرب
  ومشکل زود انزالی دارم ممنون میشم اگه جواب سوالارو بدین
  با تشکر

 4. ماتادور

  سلام دوستان چ بلایی سر التتا تون اومده

 5. من با بانوی گیلاسی موافقم ب فکر کوچیک و بزرگیش نباشین بنظرم ایشون درست میگن

 6. سلام
  من هم با نظرات بانوی گیلاسی موافقم
  اگر آقایون قبل از مراودت و نزدیکی با ی خانم تا جایی که میتونه تحریکش کنه و با ترفتدوهای مختلف اونو تحریکش کنه به راحتی و در زمان خیلی کم میتونه اونو ارگاسمش کنه، حرکاتی مثل خوردن گوش و زیر گلو و …

 7. سلام دوستان الت تناسلی من بالای ۲۵سانته وخیلی هم کلفت هست به نظرتون تورابطه به مشکل برنخورم ۲۶ سال دارم تواین مدت اصلا رابطه ای نداشتم میترسم باهرکی ازدواج کنم به مشکل بربخورم وبهم محل نذاره

 8. سلام من 18 سالمه طول التم در حالت نعوظ 15 سانته وقطرشم 11 سانت می خواستم ببینم که اشکالی نداره.

 9. سلام.یک سوال دارم.خواهشا جواب دقیق بدین.آیا امکان داره آلت تناسلی به مرور کوچیک بشه؟تا۲۳سالگی حدودای ۱۸تا۲۰بود.ولی الان که دو سه سالی هست نامزدم احساس میکنم ۳.۴سانت کوچیکتر شده.ممنون میشم پاسخ بدین

 10. ببخشید آلت من 23 سالم هست آلت من 24 سانته ایامشکلی روایجاد میکنه ممنون پاسخ دهید

 11. دم شما گرم زدی تو خال من قبل از دخول نامزدمو تا مرز ارضا میرسونم بعد دخول رو انجام میدم تا هر دو لذت کامل برده باشیم برام خیلی اهمیت داره که طرفم بیشتر از خودم لذت ببره

 12. سلام من شانزده سالمه والتم در حالت نغوظ 7.5سانتی متر میشه.و قطرش هم تقریبا 1سانتی متر.آیا آلت من نورماله؟خواهش میکنم جواب بدید.

 13. سعی کن با نرمش بزرگش کنی و در حالت خوابیده یک سالنته…..یا رشد میکنم برو بچه این مقاله به درد تو نمیخوره

 14. سلام من دو ماه مونده ۱۵ ساله شم اندازه آلتمم ۱۶ سانتره به نظرتون نرمال یا کوچیک

 15. سلام.من 14 سالم هست و التم 9 سانته بنظرتون مشکل داره یا نه؟

 16. اندازه آلت من در حالت نعوظ 19 سانت هستش و خیلی هم کلفت
  همیشه هم فکر می کنم کوتاهه
  الان که این پیامها را خواندم به خودم امیدوار شدم

  خیلی بهش میرسم
  مرتب موهاش رو اصلاح میکنم و از انواع کِرِمهای مرغوب بهش می زنم

  الان 30سال دارم

  فقط یک موضوع آزارم میده و اون اینه که زود انزالی دارم
  بعد از سه ، چهار مرتبه دخول آبم میاد
  نمی دونم چکار کنم
  لطفاً منو راهنمایی کنید.
  فقط یک موضوع آزارم میده و اون مشکل زود انزالی منه
  با سه ، چهار مرتبه دخول آبم زود میاد
  لطفاً راهنماییم کنید.

 17. برای پاره کردن بکارت چند سانت الت لازم است؟

 18. خخخخخخ چقداینجابه التاشون همه اهمیت میدن

 19. بابا اندازش بالای 10 باشه کافیه مهم اینه بلد باشی چطوری حرکت بزنی که همسرت راضی باشه والا 1 مترم داشته باشی فوق فوقش 12 الی 13 سانتش برات به درد میخوره
  مهم تر از درازا کلفتیه البته اونم به یه اندازه خوب
  مال من الان 15 سانته البته بدنم چربی داره چربی هارو از بین ببرم میره حول و حوش 17 الی 18 سانت قطرشم که 14 هستش کافیه!! با زن قراره رابطه داشته باشیم

 20. خودکشی کن

 21. سلام بررای تغییر رنگ تیره الت تناسلی چکار کنیم؟

 22. فعلاواست زوده
  بچه

 23. سلام
  من ۲۶سال سن دارم.اندازه التم۱۴.۵
  محیط دورش ۱۴ سانته
  ایا کوچک نیست هنوزازدواج نکردم. می ترسم ازدواج کنم
  به نظرتون چکار کنم

 24. بانوی گیلاسی

  آقایون اندازه آلت تناسلی آقایون برای 99 درصد ما خانوم ها اصلا اهمیتی نداره و طبق مطالب زیادی که در این مورد خوندم بهترین سایزش 12 سانتیمتره به شرطی که بلد باشی چطوری ازش استفاده کنید و مهم تر از اون اینکه معاشقه و نوازش و پیش نوازش رو بلد باشید تا بتونید یه خانوم رو ارضا کنید و طول بیشتر از 12 تا 15 سانت فقط باعث میشه خانمها دیرتر یا اصلا ارگاسم نشن و ا رابطشون ناراضی باشن پس انقدر خودتون رو آزار ندید و بجای راه های بزرگتر کردن آلت تناسلی راه های بهتر نزدیکی کردن رو یاد بگیرید و اطلاعاتتون رو راجع به خانم ها و اندامشون و نقاط حساس و ارضای عاطفیشون بالا ببرید

 25. سلام من ۱۶ سالمه و اندازه آلتم ۱۵ سانته ولی فک میکنم خیلی کوچیکه و نشون یه نفر بدم میخنده خواهشن بگین چکار کنم با افزایش سن آلتم بزرگ تر میشه یا نه؟

 26. سلام خواستم بدونم واسه یک پسر بیست دو ساله الت تناسلی با سایز دوازده سانتی متر کوچک نیست ؟! خواهشا ج بدید

 27. سلام من 20 سالم الت تناسلیم 12سانتیمتر .
  ایا با ازدواج کردن امکان داره رشد کنه

 28. چجوری میشه اندازه آلت تو حالت نعوظبیشتر بشه.توروخدا بود جواب بدیم.

  • سلام
   اندازه آلت تناسلی تابع ژنتیک و ارث می باشد و کمتر تحت تاثیر عوامل محیطی می باشد . موضوعی که می تواند در روابط جنسی تاثیر بگذارد سایز آلت در حالت نعوظ می باشد اگر چه برخی از مردان تمایل دارند که حتی در حالت شل نیز آلت تناسلی بزرگی داشته باشند اما به دلیل جمع شدن آلت یا زیاد بودن چربی زیر شکم (ناحیه شرمگاهی) آلت کوچک به نظر می رسد اگر چه در واقع اینطور نبوده و این دسته از افراد بیشتر آلت پنهان دارند. اندازه گیری طول آلت در حالت کشیده شده با دست یا در حالت نعوظ و از محل اتصال آلت به استخوان شرمگاهی لگن (به نام سمفیز پوبیس) و در حالی که چربی را به عقب می رانید تا سر آلت تناسلی می باشد. محیط آلت در حالت نعوظ و از قسمت میانی آن اندازه گیری می شود.
   حداقل اندازه طول آلت در حالت کشیده 9 سانتیمتر گزارش شده است و حداقل محیط آلت در حالت نعوظ 8 سانتیمتر می باشد. البته این اعداد تقریبی بوده و بدیهی است در جوامع و نژادهای گوناگون می تواند متغیر باشد.
   وقتی صحبت از افزایش سایز آلت می شود سه روش کلی به ذهن می رسد:
   1. داروها اعم از قرص، کپسول، کرم ها و انواع آمپول ها که در شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی و هر از چندگاهی با اسامی جدید و بسته بندی های اغوا کننده تبلیغ می شود و بر تاثیر پذیری صد در صدی آن تاکید می کنند. بایستی گفت تا کنون هیچ دارویی که قادر باشد سایز آلت را افزایش دهند شناخته نشده و در مراکز علمی و آکادمیک و به دور از تبلیغات تجاری هنوز دارویی ساخته نشده تا بتواند باعث افزایش سایز آلت تناسلی بوسیله دارو شود.
   2. روش های کششی مثل استفاده از اکستندرها و کشنده هایی مثل لارجرباکس، استفاده از وکیوم و استفاده از تمرینات پنیمور. در مورد تاثیر روش های کششی و میزان این تاثیر و ماندگاری آن اختلاف نظر وجود دارد بعضی مقلات بر اثر بخشی آن و برخی بر بی اثر بودنش گزارشاتی ارائه داده اند اما به نظر می رسد که این روش ها اگر هم موثر باشند در نهایت رضایت فرد را فراهم نمی کند ضمن اینکه استفاده افراطی و نادرست از این روش ها می تواند مضر و آسیب رسان به بافت های اسفنجی آلت و عروق و اعصاب آن باشد.
   3. روش های جراحی. هنوز روش استانداردی که مورد قبول و پذیرش همه جراحان باشد وجود ندارد و علت آن عوارض زیاد جراحی و اثربخشی کم آن است. در حال حاضر شایع ترین و کم عارضه ترین روش برای افزایش طول آلت تناسلی قطع لیگمان ساسپنسوری است. در این روش حدود 2 سانت به سایز آلت افزوده می شود و عوارض آن شامل احتمال آسیب به عروق و اعصاب آلت و در نتیجه اختلال در سفتی و نعوظ و همچنین بد شکل شدن محل جراحی در بالای آلت می باشد. برای افزایش قطر آلت هم از تزریق چربی یا آلوگرافت استفاده می شود که به دلیل عوارض زیاد تقریبا مترود شده و کمتر جراحی حاضر است خطرات آنرا بپذیرد و عوارض آن بقدری است که خیلی اوقات منجر به جراحی مجدد وتخلیه مواد کاشته شده در اطراف آلت می شود.

 29. مال من که 21 سانته زنم باهام نزدیکی نمیکنه نمیتونم تحمل کنم میگن الت بزرگ خوبه همش دروغه

 30. سلام من 15سالمه و اندازه التم ۱۲ سانته ایا خوبه؟

 31. سلام من 17سالم هست و الت من 13سانت هست اشکالی داره

  • سلام !! نه ! ملاکتون فیلم های اغوا کننده پورن نباشه !

  • حسین روحی

   نه اصلا خوب نیست من ۱۶درحالت نعوض ۱۸سانت میشه

 32. سلام. من ٢٣ سال دارم.
  آلت تناسلي من در حال نعوظ ٢٧ سانتيمتر است.
  ميترسم ازدواج كنم. أيا ميشه به نظر شما كاري كرد كوچك بشه.
  شلوار نميتونم پام كنم. قشنگ معلومه.
  تو خيابون يا مترو قشنگ ديدم بعضي خانومها به همديگه نشون ميدن.
  چيكار كنم؟؟

  • به نظر من راه حلی برای کوچک شدن الت ایشان نیست .باید با یک خانم درشت اندام ازدواج کنه

  • خوش بحالت . برو گینس ثبتش کن. افتخار ایرانه. بزار عربا کم بیارن

 33. سلام
  من ۱۶ سال سن دارم ولی التم ۱۲.۵ سانت است
  به نظر شما اشکالی ندارد

 34. میثم مازنی

  سلام من درکودکی ابجوش رویه التم ریخته شو وباعث شد پوسته التم بهم بچسبه ومانع رشدالتم دربلوغ شد والان بنظرم التم کوچکه ومیترسم ازدواج کنم خاهشن راهنماییم کنید.

  • سلام
   هیچ دارویی روی افزایش سایز آلت تاثیر قطعی نداره روش های ذکر شده در سایت در افراد مختلف نتیجه متفاوت داره ضمن اینکه راه مطلوب و رضایت بخش و قطعی و همچنین بدون عارضه ای برای افزایش سایز آلت وجود ندارد روش های کششی مثل وکیوم و روش های جراحی وجود دارند اما هر کدام معایب و بعضا عوارضی دارند و در نهایت رضایت فرد را جلب نمی کنند.

   با یه متخصص اورولوژی مشورت کنید

 35. سلام

 36. ع.محنمحدی

  سلام من چندساله ک نزدیکی دادم بره پاره شدن پرده بکارت اصلاخون ندیدم

 37. چه خبر

 38. ۰۰۰۰۰۰۰

  سلام اگرالت راازپشت فروکنی واب هم روی باسن ریخته وزودبادستمال کاغذی پاک کرده.باعث بارداری میشودواگرهم ازقرص استفاده شودچی؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.