خانه / رپورتاژ / برنامه ریزی برای کنکور ۹۸

برنامه ریزی برای کنکور ۹۸

برنامه ریزی برای کنکور ۹۸

 

کنکوری های عزیز سال ۹۸ از هم اکنون باید برای مطالعه دروس خود شروع به برنامه ریزی نمایید، تا با امید به خدا و پشت کارتان به موفقیت های چشم گیری دست پیدا کنید. در این مقاله قصد دارم برایتان از نحوه برنامه ریزی برای کنکور ۹۸ بگویم. مشاورین مجرب ما می توانند شما را برای برنامه ریزی کنکور ۹۸ یاری بخشند. پس تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

 

برنامه ریزی برای کنکور ۹۸

برای اینکه در کنکور ۹۸ موفق باشید، باید یک برنامه جامع و کاملی داشته باشید و اصولی را برای رسیدن به موفقیت طی نمایید. در ادامه برایتان از راه های موفقیت در کنکور ۹۸ می گویم.

 

تعیین هدف جهت برنامه ریزی کنکور ۹۸

داشتن هدف موجب می شود تا انگیزه در افراد چند برابر شود، و فرد بداند از آینده چه می خواهد تا بتواند به اندازه آن تلاش نماید. زیرا اگر هدفتان قبولی در دانشگاه های روزانه سراسری و مطرح باشد، می دانید که از همین حالا باید تلاش کنید، و زمان بیشتری را جهت رسیدن به هدفتان صرف کنید. داشتن هدف به شما کمک می کند، تا هر روز با یادآوری آن تلاشتان را بیشتر و بیشتر نمایید. بهتر است، هدفتان را در چند جا بنویسید، جاهایی که روزانه و مرتبا چشم شما آن ها را می بیند، این امر موجب می شود تا شما مصمم تر تلاش کنید.

 

انتخاب منابع مناسب برای برنامه ریزی کنکور ۹۸

بعد از تعیین هدفتان انتخاب منابع کمک درسی جز مهم ترین قسمت های برنامه ریزی کنکور ۹۸ به حساب می آید. به دلیل تغییر کتاب های درسی در سال های اخیر برای انتخاب کتاب کمک درسی باید بسیار دقت نمایید. لازم به ذکر است، که شما نباید از مطالعه کتاب های درسی خود غافل شوید، زیرا مهم ترین منبع مطالعه کنکور ۹۸ کتاب درسی شماست. پس اول کتاب درسی خود را به دقت بخوانید، و در مرحله بعد به سراغ کتاب های کمک درسی بروید.

 

نحوه مطالعه دروس برای قبولی در کنکور

نحوه مطالعه دروس برای قبولی در کنکور

شاید برای خیلی از شماها این سوال پیش آید، که مرتبا دروس خود را مطالعه می کنید، اما به نتیجه دلخواهتان نمی رسید. نحوه مطالعه برای کنکور ۹۸ بسیار حایز اهمیت است. اینکه بدانید چگونه مطالعه کنید بسیار مهم است. این را بدانید که مطالعه برای کنکور با مطالعه تشریحی دروس در دوران دبیرستان بسیار متفاوت است. شما در دوره دبیرستان با مطالعه جزوه درسی و یا کتابتان می توانید موفقیت های خوبی به دست آورید اما برای کنکور این شیوه مطالعه کافی نیست. شما برای کنکور باید تست بزنید، و با نحوه تست زدن کاملا آشنا شوید. و مرتبا دروس خود را مرور کنید تا آن ها را فراموش نکنید.

به این موضوع دقت کنید که شیوه درس خواندن برای دروس مختلف نیز متفاوت است، به عنوان مثال یک سری از دروس مانند درس ریاضی باید بیشتر تمرین و تست حل کنید تا در ذهنتان ثبت شود، اما یک سری از درس ها مانند دین و زندگی نیاز به مطالعه و مرور مداوم دارد. پس در نتیجه تمام درس ها را نمی توان به یک شکل مطالعه کرد. کنکوری های ۹۸ این نکته را فراموش نکنید که زمان مطالعه برای دروس مختلف نیز متفاوت است. مثلا در رشته تجربی برای درس زیست شناسی که جز دروس اصلی حساب می شود زمان مطالعه بیشتری باید صرف کرد.

 

انتخاب آزمون آزمایشی مناسب برای موفقیت در کنکور ۹۸

دانش آموزان باید یک آزمون آزمایشی متناسب با شرایط خود انتخاب نمایند، حال شاید شما بپرسید کدام آزمون آزمایشی بهتر است. در مرحله اول شما بهتر است پنل های برنامه ریزی آزمون های آزمایشی مختلف را تهیه نمایید و مورد مطالعه قرار دهید. و ببینید کدام  آزمون برای شما و با شرایط شما مناسب تر است.همچنین میتوانید از مطلبی که مشاوران ما برای معرفی بهترین آزمون های آزمایشی تهیه کرده اند استفاده نمایید.

 

داشتن برنامه ریزی هفتگی برای کنکور ۹۸

کنکوری های ۹۸ باید یک برنامه هفتگی دقیق داشته باشند، تا بدانند در طول هفته باید چه کار کنند و سر درگم نباشند. بهتر است جمعه های هر هفته برنامه درسی هفته آینده خود را مشخص نمایید. داشتن برنامه ریزی هفتگی برای کنکور ۹۸ بسیار مهم و ضروری است. شما با انتخاب یک مشاور تحصیلی خوب می توانید کنکور ۹۸ را با موفقیت پشت سر بگذارید و به هدفتان دست پیدا نمایید.مشاوران با تجربه ما که خود برترین رتبه های کنکور بوده اند می توانند راهنمای خوبی برای موفقیت شما در کنکور باشند.

 

مشاوره برنامه ریزی برای کنکور ۹۸

کنکوری های عزیز سال ۹۸ برای مشاوره تحصیلی و مشاوره برای برنامه ریزی کنکور ۹۸ می توانند با کارشناسان مشاوره ما در ارتباط باشند، و از آن ها جهت برنامه ریزی کنکور ۹۸ یاری بخواهند. برای همه شما عزیزان آرزوی موفقیت و رسیدن به اهدافتان را داریم. از اینکه ما را همراهی می کنید و تا پایان مقاله با ما بود کمال تشکر را داریم. در صورت پیش آمدن هر گونه سوالی در مورد برنامه ریزی برای کنکور ۹۸ با ما تماس حاصل فرمایید. با تشکر.

 

جهت مشاوره در زمینه برنامه ریزی برای کنکور ۹۸

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۵۰۰۴-۰۲۱ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل