خانه / رپورتاژ / 8 نکته ای که قبل از تزریق ژل لب و بوتاکس باید بدانید

8 نکته ای که قبل از تزریق ژل لب و بوتاکس باید بدانید

تزریق ژل لب

 

1 – یک پزشک مسلط و با تجربه انتخاب کنید و یا به یک مرکز معتبر پوست مو و زیبایی مراجعه کنید.

آیا اهل تحقیق هستید ؟ پزشکان با تجربه اغلب سالها در این زمینه فعالیت داشته اند . بعضی از پزشکان با تجربه در این مورد آموزش هایی هم می دهند که به اشتراک می گذارند. مطمئنا شما دوست ندارید یک فرد کم تجربه تزریق ژل لب شما را انجام دهد. از آنجایی که مراکز زیادی در این رابطه با قیمت های مختلف وجود دارند بهتر است پزشکی را انتخاب کنید که به فنون تزریق و آناتومی صورت کاملا آشنا باشد.

 

2 – ژل های لب دایمی نیستند

ژل های لب عموما بین 6 تا 8 ماه دوام دارند . در بهترین شرایط ممکن است یک سال هم ماندگاری داشته باشد. ماندگاری ژل بسته به خصوصیات هر فرد متغیر است . بدن بعضی افراد ژل را زودتر جذب می کنند. عموما دوام ژل های لب نسبت به سایر نقاط مثل گونه یک مقداری کمتر است زیرا لب همواره در حال حرکت است و این امر موجب جذب زودتر ژل می شود. به همین دلیل ممکن است هر 6 ما یکبار نیاز به ترمیم داشته باشد.

 

3 – شما می توانید تزریق ژل را مرحله به مرحله انجام دهید .

اگر به دنبال تغییرات ظریف و تدریجی لب هستید و نمی خواید یکباره لب های شما تغییر قابل توجهی داشته باشد می توانید طی دوره های مشخص به میزان آن اضافه کنید. پزشک شما با توجه علم زیباشناختی چهره در صورت نیاز ، مقدار آن را برای شما افزایش خواهد داد.

پوست مو و زیبایی

 

4 – نیاز به استراحت ندارد و شما می توانید به زندگی و فعالیت های شغلی خود بپردازید.

تزریق ژل لب حدودا 20 دقیقه طول می شد . ممکن است کمی ورم  به همراه داشته باشد که کاملا طبیعی است . اکثر مردم می توانند بلافاصبه به کار و زندگی عادی برگردند.

 

5 – پس از تزریق ژل صبور باشد تا ورم آن از بین برود.

اگر برای اولین باری است که تزریق ژل لب انجام می دهید صبور باشید تا پس از دو یا سه روز ورم آن از بین برود . گذاشتن کمپرس یخ مخصوصا در 24 ساعت اول در کم شدن میزان تورم بسیار موثر است .

 

6 – شما بعداز تزریق ژل احساس کاملا طبیعی خواهید داشت.

افرادی که بعد از تزریق ژل لب شما را می بینند نمی توانند احساس شما را متوجه شوند شاید به نظر آنها شما احساس غیر طبیعی دارید . اکثر افرادی که ژل لب تزریق کرده اند به راحتی غذا می خورند و یک احساس کاملا طبیعی دارند. پس از بر طرف شدن تورم شما احساس کاملا عادی مثل گذشته خواید داشت.

 

7 – اگر برای یک جشن و یا رویداد مهمی آماده می شوید :

اگر دوست دارید برای مراسم های مهم از جمله چشن عروسی ، تولد یا مهمانی خاصی ، لب های خود را با تزریق ژل فرم دهی کنید بهتر است چند هفته قبل این کار را انجام دهید . این به شما کمک می کند تا در روز جشن لب های شما بهبود یافته و کاملا زیبا و طبیعی به نظر برسد.

 

8 – شما می توانید کاملا متفاوت به نظر برسید.

تزریقات می تواند در مناطق مختلفی از لب انجام شود تا ویژگی های شما را در آن ناحیه تقویت کند به فرم لب های شما منحصر به فرد شود. چند تصویر نمونه لب از آن چه مورد نظرتان است را تهیه و به پزشک نشان دهید. این تصاویر به پزشک کمک خواهد کرد تا لب های شما را بطوری که شما خواسته اید فرم دهی کند.

بوتاکس صورت

10 نکته ای که قبل از تزریق بوتاکس باید بدانید

1 – درک درستی از بوتاکس داشته باشیم . بوتاکس چه کاری می تواند و چه کاری نمی تواند انجام دهد . بوتاکس ماده ای است که زیر پوست تزریق شده و روی عصب عضله اثر می گذارد و باعث آرام شدن آن ، ایجاد مقداری کشیدگی و رفع چین و چروک می شود. لیفت صورت با نخ می تواند مکمل خوبی برای بوتاکس جهت کشیدن و رفع چین و چروک صورت و پیشانی باشد.

2 – سعی کنید بهترین مرکز و پزشک را برای این کار انتخاب کنید .

3 – پزشک را از نتایجی که می خواید مطلع کنید تا او روی خواسته شما تمرکز داشته باشد.

4 – اگر جشن ، مراسم و رویداد مهمی در پیش دارید حتما چند هفته قبل اقدام به تزریق بوتاکس کنید.

5 – از مصرف روغن ماهی و ایبوپروفن تا دو هفته قبل از بوتاکس خودداری کنید.

6 – در رابطه با هزینه ها و انواع بوتاکس اطلاع داشته باشید.

7 – سعی نکنید در رابطه با تزریق بوتاکس در هزینه ها صرفه جویی کنید . حتما از بوتاکس درجه مرغوب استفاد کنید.

8 – بعد از تزریق بوتاکس صورت 4 تا 6 ساعت از خوابیدن ، خم کردن سر ، حمام داغ و ورزش خودداری کنید زیرا ممکن است بوتاکس حرکت کند.

9- تاثیر بوتاکس نیاز به زمان دارد از 48 ساعت پس از تزریق شروع می شود تا دو هفته اثر آن به اوج خود می رسد .

10 – شایع ترین عوارض بوتاکس افتادگی پلک می تواند باشد . که بستگی به نوع تزریق پزشک دارد. این عارضه پس از مدتی از بین خواهد رفت.

8 نکته ای که قبل از تزریق ژل لب و بوتاکس باید بدانید