خانه / زناشویی / پرده بکارت ، تصویر ، انواع و پارگی پرده بکارت (18)
loading...

پرده بکارت ، تصویر ، انواع و پارگی پرده بکارت (18)

پرده بکارت ، تصویر ، انواع و پارگی پرده بکارت (18)

 

 پرده بكارت

پرده بکارت ، غشاء البکارة ، هایمن،hymen، به زبان لاتین برگرفته از نام الهه عروسی در فرهنگ یونان باستان است. در  زبان فارسی بكارت به مفهوم دوشیزه بودن ، دختری و تازگی استفاده می شود.بکارت در اصطلاح پزشکی به انواع پرده ها گفته می شود. از جمله پرده یا غشایی که قلب را احاطه می کند ولی به دلیل کاربرد بیشتر آن در غشای واژن ، این واژه ، معادلی برای پرده بکارت واژن جا افتاده است.

اما در اصطلاح عموم، پرده بكارت به بافت یا غشای نازکی می گویند که از جنس مخاطی است و ورودی مهبل زن را به صورت ناقص می پوشاند.

 

انواع پرده بکارت

-پرده بکارت حلقوی : در این نوع ، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند.
-پرده بکارت ارتجاعی یا هلالی : پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلی پاره نمی شود و یا اینکه به طور جزئی پاره می شود و معمولاً هیچ خونریزی ندارد.
-پرده بکارت تیغه ای یا دو تکه : پرده تیغه ای یا دو سوراخی، پرده ای است که یک تیغه ممتد در طول واژن دارد.
-پرده بکارت غربالی یا مشبک : پرده غربالی یا سوراخ سوراخ، پرده ای است که به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده امّا سطح آن سوراخ سوراخ است.
پرده بکارت بسته یا مسدود : پرده بسته یا پرده بدون سوراخ، پرده ای است که تنها با خروج نوزاد پاره می شود. امّا به صورت خطوط نامنظم گوشتی پیرامون ورودی واژن باقی می ماند. در دخترانی که به سن بلوغ می رسند. در صورتی که دارای پرده بسته باشند، خون قاعدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند خارج شود و در نتیجه باعث بروز درد می شود. اینگونه افراد باید به پزشک مراجعه نمایند تا طی عمل جراحی و ایجاد برش در سطح پرده، خون قاعدگی از آن خارج شود.

عکس و تصویر پرده بکارت

در زیر شما می توانید عکس پرده بکارت را ببینید .این نمونه ها رایج ترین نمونه ها ی پرده بکارت هستند و لزوما نباید پرده بکارت شما شبیه این عکسها باشد پس نگران نباشید که چرا پرده بکارت من شبیه هیچکدام از این عکسها نیست .

عکس و تصویر پرده بکارت

 

 آسیب و پارگی پرده بکارت

برخی فعالیت ها می تواند سبب پارگی برگشت ناپذیر پرده بکارت شود. برخلاف تصور برخی که می پندارند پرده بکارت در داخل واژن قرار دارد، پرده بکارت که از جنس دیواره بیرونی واژن می باشد در بخش خارجی دستگاه تناسلی زنان قرار دارد.

برخی فعالیت ها می تواند سبب اسیب و پارگی پرده بکارت شود از جمله :
•    ورزش های سنگین از جمله ژیمناستیک اسب سواری وکاراته
•    انجام نزدیکی و مقاربت و دخول الت مردانه که از مهمترین عوامل پارگی پرده بکارت میباشد.
•   خود ارضایی همراه با داخل کردن یک جسم خارجی به درون واژن باشد میتواند سبب پارگی پرده بکارت شود.
•    عده ای نیز بطور مادر زادی با مشکل عدم وجود پرده بکارت مواجه هستند.
•    با احتمال کمتری تصادف نیز میتواند سبب پارگی پرده بکارت شود.
•    عملهای لگنی وخیم

 

تشخیص پارگی پرده بکارت

 

حالت لبهای کوچک اطراف واژن:

معمولاً حالت لبهای مینور در دختران، نزدیک به هم و حالتی چسبیده دارند، به طوری که با نگاه اولیه به آن، به وضوح دیده نمی شود، در حالی که در زن ها این لبه ها آشکارا دیده می شوند. البته خیلی نمی توان به این علامت تکیه کرد، چرا که حالت این لبه ها در برخی دخترها از بدو تولد، باز است. در مقابل، زنهایی هستند که با وجود مقاربت و نزدیکی های مکرر، باز هم حالت این لبه هابسته است.

 

شکل ورودی واژن:

اگر ورودی واژن شکل ۷ داشته باشد، می تواند علامت پارگی پرده بکارت با دخول الت مرد باشد، چرا که در اثر فشار وارده به دیواره، شکل آن از حالتی گرد و حلقوی به ۷۷ تبدیل می شود.

البته باز هم نمی توان این مورد را نشانه ی قطعی برای انجام نزدیکی قبلی دانست، حتّی بدون انجام هیچگونه نزدیکی قبلی نیز، با عوامل دیگری چون، حرکات رقص (به خصوص رقص باله)، صخره نوردی، موتورسواری و دوچرخه سواری ممتد، اسب سواری، دخول دیگر اجسام خارجی و دیگر فشار های جسمانی کاری،…می تواند باعث ایجاد این حالت ۷ شکل شوند.

 

دهانه رحم

دیواره ی گردن رحم از قشای برجسته ای مانند تشکیل شده است، که در اثر نزدیکی مداوم، این برجستگی ها تحلیل و از بین می رود، به طوری که دخول به راحتی و با کمتر فشاری انجام می گیرد. این نشانه نیز باز هم صددرصد نمی تواند دلیل نزدیکی قبلی باشد، عواملی چون، معاینات پزشکی، مصرف دارو، قاعدگی یا دخول هر جسم خارجی و یا مشابه نیز، می تواند این حالت را ایجاد کند.

 

حالت ارتجاعی پرده بکارت

اگر پرده بکارت حالتی طبیعی داشته باشد، در اثر دخول و مقاربت، دچارپارگی می شود، امّا در مقابل، برخی دختران بطور مادرزاد پرده ای حلقوی (قابل ارتجاع، ضخیم و گوشتی دارند)، بنابراین در مقابل دخول، از خود مقاومت نشان می دهد و ممکن است به حالت اول برگردد.
از طرفی  دربرخی نیز از بدو تولد، پرده ی بکارت نداشته اند یا در سنین خیلی کم در اثر عواملی غیر از سکس، از بین رفته است. در نتیجه وجود و توجّه به پرده بکارت، دلیل قطعی مبنی بر اینکه یک دختر قبل از ازدواج،  نزدیکی داشته است، نیست.

شک به سلامت پرده بکارت خود فقط از طریق معاینه پزشک میتوانید اطمینان حاصل کنید و به هیچ عنوان توسط خود فرد قابل تشخیص نخواهد بود.

 

پاره شدن پرده بكارت با انگشت

آیا داخل کردن انگشت به واژن میتواند باعث پارگی یا آسیب بکارت شود ؟من چند وقت پیش انگشتمو از روی کنجکاوی وارد واژنم کردم حالات خیلی میترسم!

پاسخ
با سلام، وارد شدن هر چیزی به داخل واژن میتواند منجر به آسیب بکارت یا پارگی آن شود، حال می خواهد آلت مردانه باشد یا جسم یا استفاده میوه هایی که حالت آلت مردانه را دارند ویا حتی وارد کردن انگشت اما همانطور که ذکر شد احتمال دارد و باید معاینه شوید
پس در پاسخ اجمالی بله این احتمال هست اما اینکه آیا بکارت شما پاره شده یا آسیب دیده ، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید جهت معاینه

 

پارگی پرده بکارت با انگشت و خود ارضایی

 • آیا پرده بکارت در اثر خود ارضایی خارج واژن از بین می رود؟

سلام،قبلا یه بار به سایتتون مراجعه کرده و سوالمو پرسیدم ولی اینجا هم دوباره تکرار میکنم لطفا راهنماییم کنین،دختری ۲۲ ساله هستم که بسیار به مسائل مذهبی معتقدم ولی حدود ۹ سال پیش از روی ناآگاهی مرتکب عمل زشت خودارضایی شدم سالهای اول حتی نمیدونستم کاری که دارم میکنم خودارضاییه، بعدها هم که فهمیدم دیگه خیلی دیر شده بود و میشه گف که بهش معتاد شده بودم،خیلی سعی کردم ترکش کنم و توبه کنم ولی بازم تکرارش کردم،تا اینکه بالاخره تونستم از ۵-۶ ماه قبل کاملا ترک کنم و توبه امو نشکستم،تو رو خدا ببخشید خیلی خیلی خیلی خجالت میکشم از سوالم، با اینکه توبه کردم ولی عذاب وجدان دارم یعنی بایدم داشته باشم،از طرفیم نگران بکارتمم هستم، معذرت میخوام ولی تا حالا هیچ وقت نشده بود که با هیچ چیزی داخل واژن بشم،به نظرتون سالمم؟؟؟ درضمن اون موقع ها خیلی این کارو انجام میدادم حتی گاهی چند بار در یه روز،لطفا راهنماییم کنین، واقعا معذرت میخوام خیلی ازتون خجالت میکشم،ممنونم اگه کمکم کنین

پاسخ :سلام. عزیزم تا چیزی وارد واژن نشه ،پرده بکارت یا پرده مهبل آسیب نمی بینه . نگران نباش .

پرده بکارت ، تصویر ، انواع و پارگی پرده بکارت (18)

 

گرداوری: زناشویی

 

برای دانلود کتاب پرده بکارت  کلیک کنید

424 نظر

 1. سلام.ببخشید یه سوال دیگه داشتم.ببخشید که راحت میگم.من از واژنم عکس گرفتم برای اینکه پرده ببینم یه چیزی اول واژنم هست که تقریبا بسته ست به نظرتون اون پردست؟؟

 2. سلام خانم دکتر. من چند روز پیش تو ادرارم چند قطره خون که مایل به سیاه بود دیدم. امروز که خودارضایی کردم فقط یک بند از انگشتم رو درون واژنم فشار دادم. بعد از چند دقیقه خون اومد. پردم پاره شده؟

  • سلام وقتی انگشت داخل واژن می کنید با توجه به نوع بکارت ممکنه پرده دچار آسیب دیدگی بشه که برای شما این احتمال وجود داره . معاینه بشید

 3. سلام.خب دخولی نبود یعنی من حس نکردم که دخولی صورت گرفته باشه وهیچ خونی نیومد فقط یه لحظه درد احساس کردم.به نظر شما آسیب دیده؟

 4. سلام خسته نباشید.ببخشید سوالم اینکه امکانش هست پرده در حالت دراز کش با پاهای بسته و از پشت آسیب ببینه؟؟من چند وقت قبل دراز کش بودم به شکم و دوستم از پشت روی من و التشون بین پاهای من از پشت بود من یه لحظه یه دردی احساس کردم به نظرتون پرده من آسیب دیده؟؟

  • سلام ممکن هست از پشت دخول صورت گرفته باشه ! و بکارت دچار آسیب دیدگی شده باشه. معاینه بشید

 5. سلام ببخشید من یک مدتیه که دچار خارش در آن قسمت شدم یکبار خاراندم یک مقداری خون اومد در حالی من اصلا داخل مهبل نکردم لطفا جواب بدین خیلی شک دارم

 6. لطفا جواب بدید طورو خدا؟؟؟ لطفا دکتر خیلی برام مهمه

  • سلام اینکه به بکارت شما آسیب وارده شده یا واژن نیاز به معاینه حضوری داره

 7. سلام،من با نامزدم معاشقه داشتیم ودر حد ختنه گاهش وارد بدنم شد،و من همون روز یک لک قهوه ای دیدم با توجه به اینکه زمان پریودمم بود ،ب نظر شما بکارت من صدمه دیده

  • سلام ببخشید من قبلا خودارضایی داشتم بعد با یه شیلنگ معمولی به انذازه یک بند انگست شایدم کمتر یکم وارد واژنم کردم اولش درد داستم یکم یه قطره خون شایدم کمتر اومد ولی دیگه نه درد داشتم نه هیچی دکترم نمیتونم برم لطفا بگید پردم سالمه یان؟

 8. سلام ممنون از سایت خوبتون .
  من ی سوال داشتم اگه میشه جوابمو بدین .
  من با نامزدم رابطه نداشتم و فقط چند بار با دستش واژن من رو مالش داد
  بعد اون من نگاران شدم برا اولین بار رفتم دنبال اینکه پردمو ببینم وقتی خودم رو سفت میگیرم کاملا ی دیوارست که هیچ سوراخی نداره اما بعد اینکه هودمو شل میکنم ی سوراخ باز میشه که بعضی جاها زاویه تند یا برعکس کم داره
  ممکنه پردم پاره شده باشه؟
  یا اسیب دیده؟

 9. سلام امروز دوستم با پا زد تو واژنم درد و سوزش احساس کردم ولی خون نیومد امکانش هست پاره شده باشه ؟

 10. ای بابا پ چرا جواب نمیدبن

 11. لطفا درمورد بکارت حلقوی پل دار توضیح دهید ، ممنون

 12. جواب بدین

 13. سلام اقای دکتر من رابطه ای ک داشتم داخلی نبوده ولی فقط یه لحظه سرش خورد ب بیرون بدنم احساس سوزش چن قطره خون اومد بعد ک داخلی انجام داد هیچ خونی نیومد ایاپردم پاره شده؟؟

 14. ببخشید دکتر جواب سوال منو ندادین…اگه جواب بدین ممنون میشم

 15. Slm mn hodode 15 sal dashtam ke yebar angoshte khodam ro dakhele vazhanam kardam vali hich khonrozi nashod ke fek konam pardam pare shode vali bazam mitarsam va hata khejalat mikesham beram pishe doctor bayad chikar konam?

 16. سلام ببخشید من یه سوال داشتم آیا با بلند کردن یک بار سنگین پرده بکارت پاره میشه من توی سن چارده ساله گیم یک سنگ خیلی سنیگین و بر داشتم و ازم حدود ده قطره خون اومد پردمو نگاه میکنم هیچ به این پرده ها شباهت نداره قسمت بالایش دوتا خط پارگی اس لطفا جواب بدین برام مهمه چون نامزدم

 17. سلام من نامزدم.چن هفتهوپیش نامزدم باانگشتش منو به ارگاسم رسوند بعد اون یع قطره خون اومد وچن روز پشت سرهم لکه قهوه ای؟ آیابکارت آسیب دیده؟

  • فوق تخصص زنان و زایمان (م-م)

   از دیگاه ما به پزشگ جهت معاینه. مراجعه کنید

 18. سلام من یکبار الت روی واژنم ققط کشیده شد بعد از چند روز خون تیره ای ازم خلرج و پریود شدم بعد چند وقت ک اولین بار بود رابطه جنسی از پشت برثرار کردم دوباره بعد 1ردزش ازم خونه تیره خارج شره و پریود شدم نوع پردم هم حلقوی کنگرای هست خواستم بدون پردم پاره شدع؟

 19. سلام من یکبار رابطه داشتم از جلو و در طی رابطه کلا احساس نمیکردم الت تناسلی طرف مقابل رو و خیلی درد احساس نکردم اما بعد از تموم شدن رابطه رو ملحفه یمقدار خون دیدم اما کمرنگ بود؛پرده ام زده شده؟

 20. سلام نامزدم باانگشتش ماساژمیدا د چن ساعت بعد اون مایع قرمزرنگی اومد و3ه روزه که بعضی وقتا خون شبیه قهوه ای رنگ میاد؟امکان پارگی بکارت هس؟

  • فوق تخصص زنان و زایمان (م-م)

   از دیگاه ما به پزشگ جهت معاینه. مراجعه کنید

 21. احتمال داره که بعد سه سال اگه رابطه ای نداشته باشی اون ساییدگی و خراشم از بین بره و کسی نفهمه؟

 22. ببخشید من چند وقت پیش واژنم رو ماساژ دادم خیلی میترسم آیا پرده بکارتم پاره شده است لطفا راهنمایی کنید

 23. سلام
  میخاستم بدونم ایا طریقه ادرار اومدن اونایی که پردشون سالمه با اونی که پرده ندارن تفاوت داره؟؟؟اگه داره تفاوتش چیه؟؟؟

  ممنون

 24. خواهشا جواب سوالم رو بدید دکترببخشید اگه رک میگم ، من و نامزدم یه روز باهم تنها بودیم ،اما رابطه جنسی و دخول انجام ندادیم ، ولی با دست و زبان سعی کردم به ارگاسم برسونمش بدون دخول… تو خونه هیچ اتفاق خواصی نیفتاد فقط وقت ارگاسم پاهاش یکمی بیشتر از حد معمول باز شد. از خونه رفتیم بیرون و بعد از بیست دقیقه واژنش شروع به خونریزی کرد و سه شبه که خونریزی داره اول فک کردیم پریوده اخه علاـم پریود رو هم داشت با اینکه دوهفته پیش پریود شده بود. خونریزی تو دوروز اول بیشتر از حد معموله پریودی بود(لخته نمیشه، بوی خاصی نداره و غلیظ نیست) روز سوم بند اومد و دوباره با مقدار کمتری شروع شد، میشه بگید چه اتفاقی افتاده ایا پرده اسیب دیده یا مشکل دیگه ای هست مثل عفونت یا پارگی رگ یا همون دوره ماهانس و پیش چه دکتری بریم ؟
  و اگه راهی هست بهم بگید لطفا

  • سلام اقای دکتر من۱۶سالمه با نامزدم ارتباط جنسی دارم ازهمون روز اول از جلو رابطه داشتم اما پرده ای نبود خونی هم نیومد بچه که بودم زرست یادم نیست ولی احساس میکنم پسر عمم بهم نزدیک شده شک دارم تورو خدا کمکم کنین

  • سلام نبود خون دلیلی بر پارگی بکارت نیست ! اگر پسر عموی شما در گذشته به شما تجاوز کرده در معاینه مشخص خواهد شد

 25. ببخشید دکتر جواب سوال من رو ندادین

 26. سلام خسته نباشید.ببخشید من سه سال پیش بادوستم خونه بودیم رابطه خاصی نداشتیم من در حالت دراز کش به شکم و دوستم روی من و التشون از پشت بود.من یه لحظه یه دردی حس کردم اماخون ندیدم و اصلابه سمت واژنم نبوددوستماینپشت روی من بودن درازکشیده بودم من.میخواستم بدونم در این حالت امکانش هست پرده من اسیب دیده باشه؟

 27. خب بعد رابطه جنسی ک خونی نیومده و از نوع حلقوی احتمال دارع که من هنوز سالم باشم ؟؟؟؟توروخدا بگید من هر دکتری رفتم جواب درست حسابی ندادن اما بازم میخام برم میخاستم اینجام بپرسم و از استرسم کم کنم ک اقدام ب ی ازدواج دیگع بکنم یا نه

  • اگر نوع پرده حلقوی و ارتجاعی باشد یعنی هنگام ورود آلت مرد به دلیل خاصیت ارتجاعی از هم باز شده و هنگام خروج آن به حالت اول بازگردد؛ بالطبع خونریزی به صورتی که معمول است رخ نمی دهد و تنها ساییدگی و خراش ایجاد می کند که در دفعات مکرر این حالات واضح تر خواهند شد.

 28. سلام میخواستم بدونم من وقتی خودمو تو اینه نگاه میکنم پردم شبیه هیچ کدوم از اینا نیست رابطه کامل نداشتم اما خیلی نگرانم که اسیب دیده باشه و قای نگاه میکنم سه یه چهار تا سوراخ مییبنم گیج شدم اصلا سر در نمیارم حلقوی هم نیست مطمئنم

  • سلام این پرده ها عمومیت بیشتری داره اگه شبیه تصاویر نیست دلیلی بر پارگی بکارت شما نیست

 29. سلام وخسته نباشید من ۲۳ سالمه و۷ سال هست نامزد هستم و تویه این ۷ سال پیش نیومده که دخولی انجام بدیم یااز جلو رابطه برقرار کنیم ولی طی دوسه ماه اخیر نامزدم از جلو رابطه برقرارکرد نه طوری که پردمو بزنه نصفه ونیمه اون اولا هیچی نشد نه خونی ولی کمی درد حس میکردم ولی چندروز بعداز رابطمون که رفتم دستشویی چندقطره خون اومد نه طوری که زیاد باشه خیلی کم بود ولی بازم من ترسیدم لطفا اگه میشه راهنماییم کنین یعنی پردم زده شده تروخدا جواب بدین من عروسیم نزدیکه میترسم لطفا جوابه منو بدین تروخدا دارم سکته میکنم؟؟!!!!

 30. سلام پرده من شبیه هیچ یک از اینا نیست اما یه چیزی هست که خیلی ازارم میده و واقعا نمیدونم چطوری بگم چون روم نمیشه

 31. سلام و خسته نباشید .دکتر من 3روزه که عروسی کردم و 20سالمه
  چن شب پیش اولین نزدیکی رو با همسرم انجام دادم خیلی درد داشت مقدار زیادی ام خون اومد ولی پرده ام تعقیری نکرده .خودم ک نگاه کردم پرده ام شبی به حالت حلالی یا حلقویه ولی نمیدونم کدومش امکلن داره حلقوی باشه و بسته شده باشه دوباره ولی اخه حلقوی ک خون نمیاد ….????

 32. سلام من دختر ۱۸ ساله ای هستم وقتی بچه معذرت میخوام انگشتمو کردم داخل واژنم نه دردی داشتم و نه خون ریزی الان خیلی نگرانم روی پرده بکارتم چن خط خیلی ریزی هست ایا بکارتم از بین رفته و پاره شده توروخدا جواب بدین من بخدا نمیدونستم که پرده ای وجود داره و… از اول راهنمایی ک دوستم بهم گفت من یه شبم نمیتونم راحت بخوابم همش تو فکرم گریه میکنم خدا خودش میدونه که من ندونسته این کارو کردم الانم خواستگار دارم دوستشم دارم ولی میترسم ازدواج کنم دارم زجر میکشم

 33. سلام ببخشید من تو بچگی با دوچرخه محکم خوردم ب دیوار قسسمت پایین ک میگن تو زایمان پاره میکنن هم پاره شده بود تقریبا 6 سالم بود.یادمه ادرار برام سخت بود.ولی دکتر منو نبردن خونریزی داشتم همون موقع.خ نگرانم فک میکنم پاره شده باشه.چطور میشه خودمو ثابت کنم

 34. سلام من چندباربا نامزدم رابطه داشتم ولی برای بار3 ازواژنم خون اومد ایاممکنه پرده بکارتم پاره شده باشه

 35. سلام خسته نباشید من براثر خودارضایی فکر کنم آسیب دیده امکانش هست عکس بدم نظر بدید

 36. سلام ببخشید میشه محل دقیق پرده بکارت رو بگید؟ینی اول سوراخ واژنه بعد پرده بکارت؟؟
  چون داخل اون سوراخ انگار کاملا پره …. ینی چ نوع پرده ایه؟؟؟

 37. سلام .من ۱۹سالمه و تو سن ۱۵سالگی نامزد کرده بودم و قبل نامزدی هم منو به دکتر بردنو سالم بودم و دکتر گفت که از نوع حلقوی هست و ب اجبار نامزدم و پافشاری هاش مجبور به نزدیکی شدم مداوم ازم میخاست که باهم رابطع داشته باشیم اما تویه این رابطه خونی از من خارج نشد و چیزیم احساس نکردم تااینکه بعد مشکلاتمون منو پیش دکتر بردو اون خانوم گفت که من سالم هستم و اما من مطمعن نیسم که دکتر راست گفته یا نه و اینکه الان ۳سال یا ۴ساله که ازش جدا شدم و میخام دوباره ازدواج کنم و این باعث نگرانیم شده و نمیتونم اقدام به ازدواج کنم و میترسم ابروم بره چند بار خواستم دست به خودکشی بزنم توروخدا راهنماییم کنید

  • سلام میتونید با یه پزشک دیگه در این مورد مشورت کنید

  • سلام ن چیز خاصی نیس منم با نامزدم همیجور شدم …. خون اومد .درد هم داشتم ولی پاره نشده بود پرده فقط اطرافش. زخم شد…..

 38. سلام .من ۱۹سالمه و تو سن ۱۵سالگی نامزد کرده بودم و قبل نامزدی هم منو به دکتر بردنو سالم بودم و دکتر گفت که از نوع حلقوی هست و ب اجبار نامزدم و پافشاری هاش مجبور به نزدیکی شدم مداوم ازم میخاست که باهم رابطع داشته باشیم اما تویه این رابطه خونی از من خارج نشد و چیزیم احساس نکردم تااینکه بعد مشکلاتمون منو پیش دکتر بردو اون خانوم گفت که من سالم هستم و اما من مطمعن نیسم که دکتر راست گفته یا نه و اینکه الان ۳سال یا ۴ساله که ازش جدا شدم و میخام دوباره ازدواج کنم و این باعث نگرانیم شده و نمیتونم اقدام به ازدواج کنم و میترسم ابروم بره چند بار خواستم دست به خودکشی بزنم توروخدا راهنماییم کنید?

 39. سلام من ی بار رابطه داشتم ولی داخل نکرده فقط چند دقیقه بعدش خون اومد کم دردی نداشت ب نظرتون پرده ام پاره شده؟؟؟؟ تورو خدا جواب بدید

  • سلام خب وقتی دخولی نبوده پارگی اتفاق نمی افته

 40. سلام من یک بار رابطه نزدیک داشتم ولی ،داخل نکرده فقط بعد نیم ساعت یکم خون اومد یعنی پردم پاره شده تو رو خدا جواب بدین؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.