خانه / آشپزی / روش طبخ گراتن سبزیجات

روش طبخ گراتن سبزیجات

روش طبخ گراتن سبزیجات گرداوری شد

روش طبخ گراتن سبزیجات

 

برای طبخ گراتن سبزیجات نیاز است تا در ابتدا سبزیجاتی که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد را بشناسید و به تهیه ی آنها بپردازید. حدود پانصد گرم از گل کلم به همراه چهار عدد از کدوی خورشتی و یک عدد فلفل دلمه ای را تهیه نموده و به خوبی بشویید. در خصوص کدو نیازی به کنده شدن پوست نیست ، پس از خشک شدن آنها را به قطعات مختلف برش بزنید. سعی کنید تا کدوها را در قطعات بزرگتر قرار دهید. این مواد با کمی آب پخته می شوند ، بنابراین  از ریختن آب و حرارت بسیار بالا خودداری کنید. در این مرحله می توانید از نمک و فلفل سیاه هم استفاده نمایید. زمانی که آب به اتمام می رسد ، سبزیجات شروع به سرخ شدن می کنند.

برای پخته شدن گل کلم ها روشی متفاوت وجود دارد. زیرا زمان پخته شدن آنها با سایر سبزیجات فرق دارد. بنابراین آب بیشتری در داخل قابلمه بریزید و اجازه دهید تا ده دقیقه ای زمان صرف شود. پس از آن گل کلم را خارج نموده و بر روی حرارت کم قرار دهید. این کار علاوه بر پخته شدن به حذف آب درون آنها نیز کمک بزرگی می کند. برخی از افراد در تهیه ی گراتن سبزیجات از وجود آب در ظرف شکایت می کنند. در حقیقت یکی از مشکلات در همین مرحله وجود دارد ، یعنی شما گل کلم را با آب زیادی قرار می دهید که در نهایت در مرحله ی آخر متوجه ایم اشتباه خواهید شد.

پس از پشت سر گذاشتن مرحله ی پخته شدن سبزیجات برای تهیه ی گراتن سبزیجات می توانید به مرحله بعد رجوع کنید . در این مرحله باید دویست گرم از قارچ را با یک کره پنجاه گرمی تفت دهید. پس از سرخ شدن و سیاه شدن آن جلوگیری کنید و از حرارت پایین استفاده کنید.

برای تهیه ی سس گراتن سبزیجات نیاز است تا یک قاشق از سیر را به صورت رنده شده به همراه کره سرخ کنید. سعی کنید برای این مرحله از کره کمی استفاده کنید ، زیرا موجب چرب شدن غذای شما می شود. در زمان تفت دادن سیر یک قاشق از آرد را اضافه کنید تا به غلظت آن اضافه شود. اضافه کردن نصف لیوان از شیر را به صورت آرام آرام انجام دهید ، زیرا ریختن یکباره شیر می تواند موجب تغییر در شکل ظاهری سس شود. در نهایت پنیر پارمزان را به این سس اضافه کنید و به خوبی هم بزنید.

ظرف نسوزی را جهت قرار دادن در فر انتخاب کنید. در ابتدا سبزیجات ، سپس سس گراتن سبزیجات و در نهایت قارچ های سرخ شده را بر روی آن بریزید. البته می توانید از همان ابتدا قارچ ها را در داخل سبزیجات مخلوط نمایید. در آخرین سطح نیاز است تا پنیز پیتزا را بر روی این ترکیب بریزید و به خوبی پخش کنید.

 

بیشتر بخوانید: سوفله مرغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.