خانه / بیماری ها و درمان / آشنایی با بیماری صرع خفیف

آشنایی با بیماری صرع خفیف

آشنایی با بیماری صرع خفیف گرداوری شد

آشنایی با بیماری صرع خفیف

 

صرع در انواع مختلف به وقوع می پیوندد ، یکی از این انواع مختلف صرع با نام صرع خفیف شناخته شده است. در حقیقت این نوع از صرع بیشتر در کودکان اتفاق می افتد زیرا در اغلب موارد با حمله هایی کم و در ثانیه های پایین می باشد و خطرات کمتری نیز پیش رو دارد. حمله هایی که با صرع خفیف همراه باشد ، حمله هایی است که معمولا در حدود پانزده ثانیه بیشتر طول نمی کشد. در اکثر موارد کودکانی که صرع مبتلا هستند ، سابقه این بیماری را در یکی از والدین خود دارند.

پسربچه ها یکی از قربانیان ردیف اول برای ابتلا به صرع به شمار می روند. آماری که برای ابتلای آنها در نظر گرفته شده بسیار بیشتر از دختر خانم ها می باشد ، اما این بدین معنا نیست که خانم ها نیز صرع را تجربه نمی کنند. برخلاف انتظار ما در خانم ها نیز بیماری صرع وجود دارد ، اما صرعی که با نام صرع خفیف می شناسیم و حملات آن را کوتاه در نظر داریم در این جنس از افراد به نوعی خاص رخ می دهد که کمی متفاوت است.اگر دسوت دارید تا با علائم مربوط به صرع خفیف آشنا شوید ، پس با ما همراه باشید.

این نوع از صرع با حالتی از ساکتی و بدون حملات شدید تشنجی رخ می دهد به همین دلیل از آن به عنوان صرع خفیف یاد می شود. فرد مورد نظر معمولا برای چند ثانیه چشم های خود را به جایی می دوزد و پلک نمی زند. این نوع از صرع ها ممکن است که چندین بار در روز اتفاق افتد. در صرع خفیف فرد مقابل توانایی یادگیری خود را از دست خواهد داد و این نوع از حملات بر روی عملکرد مغزی او مؤثر است. حتی در برخی از موارد فرد ممکن است که حمله ای را از نظر مغزی تجربه کند اما از نظر ظاهری بروز ندهد.

معمولا تغییر در رفتارهای فرزد شما می تواند شک به وجود بیماری خاص در او را زنده کند ، به همین دلیل بهترین راه حل برای تشخیص رفتن به نزد پزشک است. پزشک مغز و اعصاب می تواند عملکرد مغزی فرزند شما و سیگنال های دریافتی را با نوار مغز و معاینه بالینی و گرفتن شرح حال جویا شود و به تشخیص برسد. البته در برخی از موارد تشخیص ممکن است بسیار پیچیده باشد و به روش های دیگری برای رسیدن به نتیجه ای قطعی نیاز باشد .