خانه / سلامت / تأثیر موز بر کاهش کمر درد
loading...

تأثیر موز بر کاهش کمر درد

در این مطلب موز و کمر درد و تأثیر موز بر کاهش کمر درد گرداوری شد

تأثیر موز بر کاهش کمر درد

 

کمر درد دردی است که به دلایل مختلف اتفاق می افتد. برخی از مواقع بلند کردن حتی یک جسم سنگین به شیوه ای نادرست می تواند فشار زیادی را به کمر شما وارد آورد ، علاوه بر آن قرار گرفتن در وضعیت هایی ثابت هم عاملی دیگر برای تغذیه نشدن دیسک ها و در نتیجه کمر درد خواهد بود. برخی از شواهد نشان می دهد که موز می تواند دلیلی برای کاهش کمردرد شما باشد ، کمی بیشتر به این موضوع می پردازیم تا علت این رابطه را بررسی نماییم.

موز یکی از میوه هایی است که تنها در مناطقی  خاص رشد پیدا می کند. در گذشته داشتن موز در هر فصلی یک آرزو بود اما امروزه با وجود موزهای گلخانه ای دیگر آرزو نیست و شما در هرجا و هر ساعتی که دوست داشته باشید می توانید از موز نیز استفاده نمایید. موز خواص بی شماری دارد ، یکی از خواص مهم آن وجود میزان زیادی آهن در این میوه می باشد. زمانی که میوه ای با آهن زیاد همراه باشد می تواند میزان هموگلوبین را در خون شما افزایش دهد و در نتیجه درمان خوبی برای کم خونی از نوع فقرآهن محسوب می شود.

موز میوه ای است که در داخل خود موادی خاص دارد. این مواد به نوعی می توانند گوارش شما را تحت الشعاع خود قرار دهند و در نتیجه با این میزان قابل توجهی تحرک ، یبوست را از شما دور نمایند ، علاوه بر آن با انتقال میزان مناسبی از کلسیم از پوکی استخوان شما هم جلوگیری خواهند کرد.

با مصرف موز شما می توانید شادی و افسردگی را از خود دور کنید. مصرف موز به دلیل متعادل کردن الکترولیت ها و مواد معدنی و ویتامین های درونی بدن می تواند تأثیر زیادی بر روی انواع درد داشته باشد. معمولا تغذیه دیسک بین مهره ها از طریق خونرسانی بهتر نیز انجام می شود. هرچه میزان خونرسانی بهتر باشد قطعا دردهای مربوط به ناحیه ی مربوطه هم کاهش خواهد یافت.

زمانی که تغذیه ی دیسک ها دچار مشکل باشد دیسک ها از میزان انعطاف خوبی برخوردار نیستند و بر اثر همین اتفاق دو استخوان مربوط به مهره ها به یکدیگر برخورد خواهد کرد ، حتی در مواردی این استخوان ها به سوی بیرون تمایل پیدا کرده و فشار زیادی بر نخاع وارد می آورد. با مصرف موز می توانید اندکی از این دردها را در طی مدت زمان طولانی رفع نمایید. البته این بدین معنا نیست که شما از مصرف داروها و ورزش های مهم مربوط به کاهش درد خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.