خانه / سلامت / مسمومیت ناشی از مصرف الکل

مسمومیت ناشی از مصرف الکل

مسمومیت ناشی از مصرف الکل گرداوری شد

مسمومیت ناشی از مصرف الکل

 

برخی از افراد وجود دارند که شروع روز خود را با مصرف الکل یکی می دانند. آنها در طول روز بارها به مصرف این نوشیدنی روی می آورند و در بسیاری از موارد دچار مشکلاتی از نظر سلامتی بدن خواهند شد. در صورتی که در مصرف الکل تعادلی را برقرار نکنید ، قطعا با علائمی از مسمومیت ناشی از الکل نیز روبه رو خواهید شد. هرچه مصرف شما بیشتر شود این الکل در جای جای بدن شما نیز قرار خواهد گرفت و در نهایت می تواند به کبد و مغز و قلب شما آسیب برساند و حتی تا مرگ نیز پیش برود.

مسمومیت الکل بدین معنا نیست که شما دائما یک لیوان از نوشیدنی را در اختیار داشته باشید بلکه اگر هر چند ساعت یکبار به جای مصرف آب نیز از این نوشیدنی استفاده کنید با همان علائم همراه خواهید شد. الکل له تنهایی می تواند میزان زیادی از آب بدن را از طریق ادرار کردن از بدن شما خارج کند. بر این اساس در صورتی که شرایط گرم آب و هوایی نیز فراهم باشد این از دست رفتن آب از بیرون و درون بدن بیشتر خواهد شد و شما با افت شدیدی آن مواجه خواهید شد.

متأسفانه مسمومیت الکلی شاید به ظاهر یکی از خنده دار ترین مسمومیت ها باشد اما در باطن این گونه نیست . در حقیقت زمانی که شما مصرف الکل خود را بسیار افزایش دهید ، بدن شماتقاضای بیشتری دارد ، این الکل می تواند شما را نسبت به خود وابسته کند. برخی از مواقع به دلیل مشکلات روحی دوزهای بالایی از آن را مصرف خواهید کرد که در نهایت به اوردوز دچار شده و الکل بر بدن شما پیروز خواهد شد.

افرادی که دچار مسمومیت الکلی هستند معمولا علائمی را  از خود نشان می دهند. تشنج های پی در پی ، استفراغ ها و سردردهای بسیار شدید ، بی حالی ، کاهش دمای بدن ، تغییر در اندازه ی نبض و تنفس ، تغییر در رنگ پوست صورت و بدن ، از هوش رفتن و عدم پاسخگویی به سؤالات شما می تواند به عنوان یکی از مهم ترین علائم مربوط به این مسمومیت به شمار رود. سریعا فرد را به پهلو بخوابانید و یک پای او را بالاتر به سمت شکم قرار دهید. سپس سریعا با اورژانس تماس برقرار کنید.

 

بیشتر بخوانید: مسمومیت غذایی